Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268800 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1710 -: Ноември 06, 2016, 06:09:22 pm »
Кое в натала показва ментални проблеми у индивида?

Няма готови формули, Весо. Луната и Меркурий се гледат за менталността.

Но съм срещала хора с доста афликтирани Луна и Меркурий - отклонения от нормата няма, дори могат да бъдат доста интелигентни, но все в някаква посока ще се изяви малефичното влияние - обикновено разваля характера, понякога придава нечестност, лицемерие, неискреност, лишава от някои скрупули, в поведението си могат да бъдат некоректни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1711 -: Ноември 06, 2016, 06:38:46 pm »
Кое в натала показва ментални проблеми у индивида? Не можах да открия конкретна тема за това (освен за психопатите, но там случаите са вече необратими), а покрай мнението, че хората все повече полудяват, се замислих, че може би е заложено в натала на много хора.

Весо, имаш предвид заболявания като шизоидните разстройства на личността или неврозите, които са като епидемия в последните години?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1712 -: Ноември 06, 2016, 07:01:27 pm »
И двете, но по-скоро второто.
Защо казваш, че са като епидемия?  :-\

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1713 -: Ноември 06, 2016, 07:16:23 pm »
Здравейте, понеже въпросът ми е много дребен реших да го задам тук. Венера в 3 дом на 5-6 градуса от куспидата на 4д къде има по-голямо влияние?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1714 -: Ноември 06, 2016, 07:56:11 pm »
Защо казваш, че са като епидемия?  :-\

Защото вече е повсеместно срещано. Навсякъде се говори и пише за това.

Неврозите, паническото разстройство и другите невротични разстройства, базово са резултат от неизявена основна стихия в хороскопа. И когато има и натална предразположеност, слабост, наранена Луна или Меркурий, но не само, на човек му е трудно да се справи. Главното при тези проблеми е блокираната същностна изява на индивида, която идва от ранни детски години предимно. Това също се вижда в натала. Нещата са комплексни.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1715 -: Ноември 06, 2016, 08:43:35 pm »
Здравейте, понеже въпросът ми е много дребен реших да го задам тук. Венера в 3 дом на 5-6 градуса от куспидата на 4д къде има по-голямо влияние?

Само така- в трети по-скоро, но зависи дали е ретроградна, дали има достойнства и т.н. може да е във взаимна рецепция с У4 ... аз по-скоро бих гледала за конкретната карта. Но само така казано - за мен си е в 3 дом. Ако часът е сигурен :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1716 -: Ноември 06, 2016, 08:54:07 pm »
Здравейте, понеже въпросът ми е много дребен реших да го задам тук. Венера в 3 дом на 5-6 градуса от куспидата на 4д къде има по-голямо влияние?

Планета на 5*от куспида на дом се приема за планета в този дом. Все пак трябва внимателно да се тълкува, защото има и изключения. За пример мога да дам своя Плутон, който е на градус от К2, но по всички описания аз го виждам как действа като първодомен :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1717 -: Ноември 06, 2016, 09:05:52 pm »
Тогава за по-сигурно ето картата:
ПП: Същия въпрос задавам и за Хирон
« Последна редакция: Септември 06, 2017, 06:19:38 pm от Aquarius »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1718 -: Ноември 06, 2016, 09:25:40 pm »
Това което е писала Алена точна ректификация проследяване на съмнителните планети събитийно Иван Станчев добре го е разработил в книгата си.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1719 -: Ноември 06, 2016, 09:30:23 pm »
Тогава за по-сигурно ето картата:
ПП: Същия въпрос задавам и за Хирон

В предния ми пост - очевидно го има отговора - след като Венера и У4 - са във взаимна рецепция и в широк тригон - според теб - Венера не влияе ли и на 4 дом  - влияе и още как  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1720 -: Ноември 06, 2016, 09:38:23 pm »
Аквариус, преди Хирон има 10 лични неща :57: например тук човекът е много абстрактно-въздушен, ако не е хуманно-човеколюбив ще се радва, или не на  на самотност, дай Бог-самодостатъчност.  Има ЮЛВ в съвпад с нептун , преди водолейски стелиум в 4 дом-ако това не е оксиморон-здраве му кажи.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1721 -: Ноември 06, 2016, 10:08:22 pm »
В предния ми пост - очевидно го има отговора - след като Венера и У4 - са във взаимна рецепция и в широк тригон - според теб - Венера не влияе ли и на 4 дом  - влияе и още как  :012:
Благодаря за отговора!  :) Но все пак има влияние и на 3 дом, нали?

Аквариус, преди Хирон има 10 лични неща :57: например тук човекът е много абстрактно-въздушен, ако не е хуманно-човеколюбив ще се радва, или не на  на самотност, дай Бог-самодостатъчност.  Има ЮЛВ в съвпад с нептун , преди водолейски стелиум в 4 дом-ако това не е оксиморон-здраве му кажи.
Картата е моя и да ти кажа от този стелиум в 4д ми писна да се чувствам като отшелничка т.е. някак си често обстоятелствата в живота ми ме поставят на такова място или просто ми се струва така,  не знам. Като изляза навън сред хората ми става трудно да изразявам индивидуалността си и често другите ме смятат за безлична. Иска ми се някак да променя това.
« Последна редакция: Ноември 06, 2016, 10:14:12 pm от Aquarius »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1722 -: Ноември 06, 2016, 10:15:05 pm »
О, да - и на 3 дом влияе  :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1723 -: Ноември 06, 2016, 10:23:28 pm »
От гледна точка на взаимната рецепция ми се струва, че Венера в тази карта ще влияе повече на 8 дом, както Сатурн на 4, поради управителство, което е по-силно от местонахождение на планетата. Което не отменя факта, че Венера ще оказва влияние и на 3 дом, както Сатурн на 7 :)
Вие ще ме накарате да стана и да се разровя в книгата на Иван Станчев :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1724 -: Ноември 06, 2016, 10:49:33 pm »
Тогава за по-сигурно ето картата:
ПП: Същия въпрос задавам и за Хирон
Венера е третодомна, а Хирон втородомен
съвпад с куспида е с допуистим орбис до 2гр.