Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268818 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1950 -: Май 03, 2017, 05:06:01 pm »
Само личните планети ли са невидими понякога, някой приема ли Сатурчо Плутончо за невидими .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1951 -: Май 03, 2017, 05:07:58 pm »
Няма нищо страшно и гнило в това, че Венера, Марс, Юпитер са невидими, когато сме се родили, както и не задължително гениално в това, че Меркурий е бил видим, в онези няколко дни от годината, когато сме родили. Страшно е когато, знаем това и видимо си затваряме очите пред реалността, вярвайки сляпо в невидимите си, уж, умения и таланти.
Аз както много други хора, съм родена в период, когато "видимостта" планетите тук долу не е била на мода- нямам такива в картата си или поне Юпитер уж  е такъв. Различно видима съм от хората и с положителните си, и с негативни особености, които нося в себе си, така е  при всички, без оглед на това колко са видими или невидими планетите им- но съм видима в социума, в обществото, въпреки невидимостта на планетите в картата си.
Специално по аналогиите на Венера съм на "вие", но откъде знам, че не трябва да сключвам брак и съм връщала предложения, много преди да се занимавам с астрология и много преди да чуя теорията/обяснението на това от Р. Колев- ето това как е видимо в картата (ми) ?
Харесва ми, че често Румен Колев използва " може да има и...".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1952 -: Май 03, 2017, 05:28:16 pm »
Само личните планети ли са невидими понякога, някой приема ли Сатурчо Плутончо за невидими .

Сатурн по принцип си се наблюдава с просто око и астрономите напълно сериозно си публикуват таблици кога е видим и кога не от съответното населено място. Най-ярките звезди - стожерите на астрологията - също имат таблици за видимост. Уран, с някои уговорки и според мястото, също може да се види понякога. Нептун и Плутон - само с въоръжение. Но и за тях има таблици. И за всички останали обекти.
За астрологични обяснения за значенията на фазите - не знам.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1953 -: Май 03, 2017, 05:30:30 pm »
Талантът, ако наистина го има, рядко остава невидим и незабелязан. Друг е въпросът какъв резонанс поражда у хората.
Но може да остане без признание или да не бъде осребрен в пари и имидж, ако само с това се измерват ползите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1954 -: Май 03, 2017, 05:34:41 pm »
Рени, при теб всичко си е видимо, с изключение на Меркурий, може би и Луната, зависи колко е избягала от затъмнението, но не знам часа на раждане.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1955 -: Май 03, 2017, 05:48:54 pm »
Аз ползвам астрономически таблици, данните за отклонението от еклиптиката и усреднен аркус визионис. Не претендирам за точност до секунда например за територията на горно уйно, но сравненията с данните според една от уникалните астрологични програми, която почти единствена смята видимости, са си направо 100%. Напълно приемлив резултат до тук.

Дияна, ще разясниш ли как става това?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1956 -: Май 03, 2017, 05:56:37 pm »
Сатенче, сигурна съм, че бях публикувала тук линкове към астрономически таблици. Като че ли и на НАСА.
Както и линкове за сваляне на някакъв софт, който изчислява видимости по години. В момента не мога да ги потърся, ползвам малко апче на телефона си за астрономически наблюдения.
По-късно мога да изпиша средните АВ за важните небесни точки, но не обещавам, че ще успея да обясня разбираемо.

При теб всичко си се вижда отдалече и безпроблемно :-*


PP. Ето, намерих тук подобна програма за PC- http://www.alcyone.de/planetary_lunar_and_stellar_visibility.html, май дори с повече функции. Има и усреднен аркус визионис, плюс възможности за корекция. Има избираеми настройки за населено място + избор на година от падащо меню и избор на обект за наблюдение. Избираш дати на хелиакални фази, сверяваш в астрологичната си програма (ако нямаш астрономическа) астрономическите данни за съответната дата - търсиш ширината. Съпоставяш с приетия АВ на обекта и решаваш дали да се довериш или не на данните в програмката.
« Последна редакция: Май 03, 2017, 06:09:52 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1957 -: Май 03, 2017, 06:19:02 pm »
Благодаря Дияна  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1958 -: Май 03, 2017, 08:04:07 pm »
Рени, при теб всичко си е видимо, с изключение на Меркурий, може би и Луната, зависи колко е избягала от затъмнението, но не знам часа на раждане.

Венера стационарно-ретроградна, няма как да е видима, Марс на 30 г . ми е станал ретро по прогресия също невидим, Сатурн е невидим , Юпитер е видим, точна опозиция със Слънце. Луната ми е видима , растяща на 20 * от Слънце.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1959 -: Май 03, 2017, 08:35:44 pm »
Рени, при тебе Венера е на доста солидно отстояние от Слънцето. Наистина ли е невидима? Всъщност, доколкото разбирам, когато Венера клони към максимална елонгация от Слънцето, тогава става стационарна и после си обръща движението. Фазите ѝ на невидимост след долен съвпад /ретроградна/ са по–кратки. Стационарността навремето се е считала за не особено добра фаза. Мисля, че Венера не изчезва в момента, в който си смени посоката, трябва да застане по–близо до Слънцето. Около 9 април след твоето раждане е имало долен съвпад, виж на коя година от живота отговаря и дали е имало нещо интересно. По мои сметки – между 21 и 22 г. Кога е изчезнала, не мога да ти кажа със сигурност, нямам такава програма. Но може би е станало след твоето раждане. Изчезването на дадена планета може да се усети доста специфично /и "драматично"/ през съответната година от живота, както е с обръщането на посоката по прогресия. Може да превъртиш лентата назад и да си припомниш какви събития е имало през въпросните години, дали е било преди или след долния ѝ съвпад. Събития в диапазона на венерианската символика.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1960 -: Май 03, 2017, 08:47:32 pm »
Венера стационарно-ретроградна, няма как да е видима, Марс на 30 г . ми е станал ретро по прогресия също невидим, Сатурн е невидим , Юпитер е видим, точна опозиция със Слънце. Луната ми е видима , растяща на 20 * от Слънце.

Рени, сериозно ти куца концепцията за невидимост. Външните планети са в ретрофаза близо до опозицията със Слънце, ерго - тогава са  най ясно видими. Как Марс ти е ретро и невидим? Всички планети са невидими само при съвпад със Слънцето и само ако не са далече от еклиптиката. Венера и Меркурий са невидими и при ретрофаза, защото имат по два съвпада.
Възможно е съвсем да съм ти оплескала датата на раждане, но
Ако си родена през март 1969, невидим ти е само Меркурий, ако си родена на 19-ти преди обяд, невидима ти е и Луна. Понякога Луна се явява чак на трети  лунен ден.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1961 -: Май 03, 2017, 09:00:21 pm »
И през април 1969 Венера е Божествена и неизчезваща :-) Ето, че не е чак толкова рядко явление. По веднъж на осем години не е толкова зле ;-)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1962 -: Май 03, 2017, 09:05:25 pm »
И през април 1969 Венера е Божествена и неизчезваща :-)

Значи тогава въобще не се е скривала, нали? Включително и при долен съвпад със Слънцето?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1963 -: Май 03, 2017, 09:22:26 pm »
Значи тогава въобще не се е скривала, нали? Включително и при долен съвпад със Слънцето?

Да, така ми се стори, Лили. Но нека го проверя утре отново.
De omnibus dubitandum est

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1964 -: Май 03, 2017, 09:31:45 pm »
Ооо, сега ме побъркахте, реших да мина всички за проверка на изгорени планети ;D  Засега, вероятно родителите ми и брат ми освен мръсни зли скорпионски Меркове са им и изгорени  :D Винаги си е личало, че не са добре в главата, сега остава да проверя при някой от тях съвпада с Меркурий да не е видим , ама утре като схвана програмата на Диана ;D Продължавам напред ,всъщност преди да започна проучването бях убедена че 90% от хората са с невидим Мерк  :D