Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268788 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1995 -: Май 24, 2017, 09:10:54 pm »
Ако Луната е към 1/7 -ми, в аспект с Марс, под хоризонта,. Луната може да даде указание какъв стил на взаимно удобство можем да привличаме 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1996 -: Май 24, 2017, 09:21:45 pm »
Ако Луната е към 1/7 -ми, в аспект с Марс, под хоризонта,. Луната може да даде указание какъв стил на взаимно удобство можем да привличаме

Луната ми е в 1д, в тригон с Марс, но как се тълкува не знам, тук някой от вас ако желае да помага.. (по отношение на това, което писа Рени).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1997 -: Май 24, 2017, 09:47:55 pm »
666,така поставена Луната при теб  итя става сигнификатор на типа мъж, който ще те привлича.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1998 -: Май 25, 2017, 12:08:47 pm »
Луна и Венера - добре,какво да се гледа само Знака ли? Домът? Или и двете? Да се разсъждава ли по следния начин - 6-ти дом = Дева(независимо какъв знак е в момента,например скорпион),1-ви - дом = Овен,10-ти дом = Козирог?
Освен това нали каза,че има случай,в които Любовта не признава правила - Синастрични правила?

Али, стига чопли на парче, вземи направи един композит - има ли съвпад слънце венера, it's meant to be ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1999 -: Юни 30, 2017, 07:13:19 pm »
При ретро Плутон на градус от К2, къде бихте отчели местоположеието му - в първи или втори дом? В натала ми е такава ситуацията и една астроложка е убедена, че той се брои във втори дом. Сравни го с транзитите на планетите - Плутон вече е минал през първи и навлиза във втори, т.е. повлиял му е вече, минало свършено, сега гледа напред.

Да, но той е ретрограден. Бавна планета е и не съм сигурна дали това е аргумент, но основно го усещам в първи дом.

Дали има резон в това дали той е преминал грдуса на моя втори дом преди да тръгне назад?

И още нещо - чела съм, че в последните 5*на дома, планетата се брои в следващия при система Региомонтанус. При Пласидус същото ли е положението?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2000 -: Юни 30, 2017, 07:24:03 pm »
При мен Марс е ретро - на 2 градуса преди IC. Усещам го много ясно и категорично и в двата дома. Според мен при теб и мен - по-силно ще го усещаме в ъгловия дом - ти в първи, аз в четвърти.  При теб по прогресии, макар и бавен - нищо чудно да е мръднал още гадус навътре в 1 дом. В моя случай е по-различно, заото Марс е по-бърз, по прогресии вече е директен и се движи към наталния.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2001 -: Юни 30, 2017, 08:26:26 pm »
И аз съм с три , но винаги съм отчитала влиянието им в следващия дом.
Някъде съм го прочела навремето и така ми е останало в съзнанието.
А има резон да действат и в двата, особено ако са ретро.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2002 -: Юни 30, 2017, 08:55:47 pm »
Не само аз съм забелязала, че Меркурий на авторите на книги, чиито стил на писане най-допада на даден човек прави интересни аспекти с картата на този даден човек, нали?
« Последна редакция: Юни 30, 2017, 08:59:09 pm от Aquarius »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2003 -: Юни 30, 2017, 09:05:38 pm »
На теория-да, на практика -не. Колко съм се пулила в картата на Николай Райнов примерно -нулеви попадения, пък съм луда по него  :012: Така че кому са нужни обобщения, те само ограничават.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2004 -: Юни 30, 2017, 09:49:14 pm »
Има резон да се усеща и в двата дома, без генералализации за отношението на планетата изцяло към следващия по поредност дом.

От гледна точка на ценностна система, 2 дом, и при мен има влияние на Плутон и там, но основно се усещам плутонова по първи дом.

Освен че в случая става дума за ъглов дом, се питам дали Плутон в дома на Овен и в аспект към Слънцето ми - опозиция - не придобива доълнително тежест от факта, че съм слънчев Овен и поради тази причина усещам влияниетот и вибрациите му по-силно именно в първи дом :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2005 -: Юни 30, 2017, 10:06:06 pm »
Сигурно би било добра идея ако искаш да подариш книга на даден човек да провериш по какъв начин стои Меркурий на автора спрямо картата на читателя, понеже не си наясно какъв е вкусът към книгите на този човек.
Ами ако Меркурий на автора не попада на особено място в картата на читателя, но пък е аспектиран от Луната, която е в съвпад с Венерата/Луната на читателя примерно?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2006 -: Юни 30, 2017, 10:17:25 pm »
Акрукс, това е ужасно! При транзитен Плутон ли се случи?

Попитах за рождено положение. Ти си споделяла, че ме усещаш като първодомно путонова.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2007 -: Юни 30, 2017, 10:24:38 pm »
Акрукс, това е ужасно! При транзитен Плутон ли се случи?

Попитах за рождено положение. Ти си споделяла, че ме усещаш като първодомно путонова.
да, при транзитен Плутон, помислих, че за него питаш

за рожден Плутон , щом е в 1д, макар на градус от 2д, се тълкува първодомен

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2008 -: Юни 30, 2017, 10:57:21 pm »
Делфин, на усещане създаваш впечатление за човек с добър естетически усет, емоционално и изразно обран, премислящ и ненатрапчив човек.
Някак си ми малко чудат Овен.  :57:

Стар, може би виждаш повече Луната ми във Везни :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2009 -: Юни 30, 2017, 11:09:51 pm »
Делфин, на усещане създаваш впечатление за човек с добър естетически усет, емоционално и изразно обран, премислящ и ненатрапчив човек.
Някак си ми малко чудат Овен.  :57:
Вероятно и аз Луната ти  усещам , Плутон изобщо не  , но има моменти, в които усещам Марсовото в Делфин- в някои постове, реакции- не е човек, който си оставя магарето в калта, но го прави без преки нападения, а деликатно, белким се сети отсрещната страна.
В реалността подобен тип човек , който описва Стар , е моя приятелка Слънчев Овен, но при нея има и Близнашки Марс, Венера, Луна- шапка й свалям за деликатност, вкус, премереност- просто е нарицателно сред познатите ни.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...