Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268565 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #180 -: Април 21, 2014, 11:11:25 am »
Имате ли наблюдения ,какво носи като събития транзитен северен възел съвпад венера при мъж?
Венера се намира в 12ти дом.
Управлява 12ти и 7ми домове

венера в нептунов дом и негов упр.,е с тенденция за връзки от разтояние-платонични, въображаеми, несподелени, разделени поради обстоятелства, или триъгълници/поради обвързаност на единият партньор/, тайни връзки,или еднодневки в командировка, двойственост,проблеми с  дълготрайното обвързването и понеже и ЛЗ на 15/04 беше в този знак-Везни,може да се откаже от някой свой вреден навик , желания, свързани с взаимоотношенията ,лични или професионални,благодарение на жена,която ще срещне :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #181 -: Април 25, 2014, 08:26:47 am »
По кой дом/планета е нотариуса?Полицаите и военните по Марс ли са?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #182 -: Април 25, 2014, 08:33:00 am »
Ако си спомням добре зависи като какъв го ползваш в момента. Ако ти е твоят нотариус - за консултации или заверка - май беше по втори дом, както адвокатът, когато те представлява в съдебен процес. Ако е просто нотариус като професия, не точно определен човек, а заниманието като такова - девети дом и Юпитер, макар да съм срещала и твърдения, че маститите чиновници с печати са по Сатурн. Все пак, според мен - Юпитер.

Полицаи и военни - по Марс в общия случай, а ако са с висок ранг - по Марс+Слънце.

ПС. Не разглеждам транссатурните, иначе и в двата казуса Плутон може да се намеси.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #183 -: Април 25, 2014, 02:28:38 pm »
По кой дом/планета е нотариуса?Полицаите и военните по Марс ли са?
Зависи от конкретния случай
9д и Юпитер се свързват с юридическите институции, но 8д и Сатурн също се свързват с официалните документи и със закона

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #184 -: Май 15, 2014, 06:27:05 pm »
Искам много да споделя един линк :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #185 -: Май 17, 2014, 07:53:27 am »
Дърводелството по Сатурн ли е?Знака на ИЦ/МЦ може ли да определи професията на родителите?И последният ми въпрос-индикации,че една жена ще има дете с психични проблеми?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #186 -: Май 17, 2014, 10:16:52 pm »
Дърводелството по Сатурн ли е?Знака на ИЦ/МЦ може ли да определи професията на родителите?

За дърводелството не съм сигурна. Сатурн се свързва с камъка и неговата обработка, Марс - с металите.
Може да потърсим и указания за занаятчийство, сръчност. Не мога да се сетя по коя планета беше дървото като материал за обработка. Но ако става въпрос за обработка на дърво, може да потърсим в хороскопа указания за интериорен дизайн, ако става въпрос за изработка на мебели и други дървении за дома, вкл. и дограми.

Цитат
И последният ми въпрос-индикации,че една жена ще има дете с психични проблеми?

Трудно е да се каже и не може да се отговори еднозначно. В картата на майката може да има струпване на негативни фактори в 5 дом или в отсрещния 11ти, но това не е задължително указание за наличие на ментални и психични проблеми при детето. Допълнителен фактор, който да наклони везната, може да бъде и съвпад на у5 с негативна/виолентна звезда. Трябва да се види и картата на детето.




« Последна редакция: Май 17, 2014, 10:19:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #187 -: Май 18, 2014, 12:55:30 am »
Марс е сигнификатор на дърводелците. Ако е дърворезбар, трябва да е комбиниран с Венера.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #188 -: Май 18, 2014, 01:36:20 am »
Дърводелството по Сатурн ли е?Знака на ИЦ/МЦ може ли да определи професията на родителите?И последният ми въпрос-индикации,че една жена ще има дете с психични проблеми?
Едва ли знаците на ИЦ/МЦ може да определят професията на родителите, тъй като при моите деца са в различни знаци- значи според натала на едното дете трябва да съм еди каква си, според натала на другото дете пък съм нещо друго
Не знам дърводелството по кой знак е- моят мъж се занимаваше с това 18г, като работеше само дърво, много рядко плоскости- има Слънце, Меркурий и Венера в козирог, а Сатурн в риби, Марс в 1д и АСЦ в дева- определено е сръчен в ръцете и му се отдава всякаква ръчна работа, да борави с инструменти и фина техника
Имам двама комшии дърводелци, но и двамата работят само с МДФ- при единия Сатурн е в близнаци, на другия е в телец

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #189 -: Август 13, 2014, 12:15:53 am »
Според вас венера и юпитер във взаимна рецепция и точен квадрат като нещо добро в крайна сметка ли ще е?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #190 -: Август 13, 2014, 12:21:18 am »
Според вас венера и юпитер във взаимна рецепция и точен квадрат като нещо добро в крайна сметка ли ще е?
Взаимната рецепция е със силата на съвпад, всяка планета поема функциите на другата в нейния дом, където е възпрепятствана да се изяви хармонично- в случая от квадрата между самите тях

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12555
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #191 -: Август 13, 2014, 12:21:40 am »
Според вас венера и юпитер във взаимна рецепция и точен квадрат като нещо добро в крайна сметка ли ще е?

Венера и Юпитер са винаги в добро,даже и когато са в повече ,както при твоя пример. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #192 -: Август 13, 2014, 12:26:05 am »
и аз така се надявам...

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #193 -: Август 13, 2014, 02:29:02 am »
Според вас венера и юпитер във взаимна рецепция и точен квадрат като нещо добро в крайна сметка ли ще е?

Да.
De omnibus dubitandum est

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #194 -: Август 13, 2014, 02:37:09 am »
и аз така се надявам...

За конкретен пример ли става дума?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred