Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268682 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #240 -: Февруари 09, 2015, 02:32:04 pm »
И аз искам да попитам нещо. Как ви се е отразило преминаването на пр. Луна през 1-ви дом. Само да не чувам напълняване и забременяване  :043:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #241 -: Февруари 09, 2015, 02:45:24 pm »
На мен ми мина през АС и не донесе промяна, продължавам да водя изолиран начин на живот. Имаше смяна на работа, обаче тя се случи преди 3 месеца, когато пр. Луна е била далеч от АС.

Рязко напълнях, докато пр. Луна беше в 12 дом. Трябва да погледна кога съм започнала да правя детокси, да не би тогава да е преминавала през АС. Тогава за 2-3 месеца свалих 10на кила, смъкнах почти два размера. Впоследствие пак успях да наддам, но не толкова забележимо.
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 02:47:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #242 -: Февруари 09, 2015, 02:52:43 pm »
Напълняването с Луната в 12-ти дом ли го свързваш? Защото аз си спомням, че обвини тр. Юпитер тогава (беше ти кацнал върху наталната Луна).  :29:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #243 -: Февруари 09, 2015, 03:22:31 pm »
"2рият баща" от кой натален дом е описан?
а "доведените деца"? четох, че те са по 11ти, но ако човекът е на 2ри брак, тогава по 5 от 9ти дом ли ще са?
вторият брак не е в никакъв случай по 9д, грешно е да се смята 3-ти от 7-ми за втори брак, все пак не се жениш за брата на първия си мъж  :012:
на някои места дават втория мъж по 11д, в този случай втория баща трябва да се разглежда като втори мъж на майка ти и 11-ти от 10-ти е 8д.
за доведени деца от втори мъж се получава 3д като производен 5-ти от 11д

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #244 -: Февруари 09, 2015, 03:51:52 pm »
По трети и девети дом освен образованието и пътувания какво още се гледа?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #245 -: Февруари 09, 2015, 03:53:27 pm »
По трети и девети дом освен образованието и пътувания какво още се гледа?
Комшии,кварталните улички,сестри,братя,лели,учители,свекърва ти.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #246 -: Февруари 09, 2015, 04:24:17 pm »
вторият брак не е в никакъв случай по 9д, грешно е да се смята 3-ти от 7-ми за втори брак, все пак не се жениш за брата на първия си мъж  :012:
на някои места дават втория мъж по 11д, в този случай втория баща трябва да се разглежда като втори мъж на майка ти и 11-ти от 10-ти е 8д.
за доведени деца от втори мъж се получава 3д като производен 5-ти от 11д
намерих логика в това нещо като оглеждам картите. най-често планетите, които управляват съответния дом на единия, са около ац или мц на другия

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #247 -: Февруари 09, 2015, 08:33:44 pm »
Когато в транзитите гледаме за раждане на второ дете, кой дом играе роля - 5 или 7?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #248 -: Февруари 09, 2015, 09:04:37 pm »
раждания-8, деца-5, пък иначе има различни мнения за 2-ро, 3-то и т.н. На практика не съм проверявала

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #249 -: Февруари 09, 2015, 09:47:35 pm »
раждания-8, деца-5, пък иначе има различни мнения за 2-ро, 3-то и т.н. На практика не съм проверявала

е да де, ама аз точно за 2-ро и нагоре питам.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #250 -: Февруари 09, 2015, 10:40:34 pm »
Моя приятелка роди второто си дете при прогресивни Луна и Меркурий в съвпад с натално Дсц.
Всъщност имаше прогресивно Новолуние на 1 градус преди Дсц - съвпад на пр. Слънце и Луна.
В деня и часа на раждането аспектите към у7 са бедни - секстил на тр. Марс към у7. Съвпад на фортуна с у7.
По прогресия - пр. Марс тригон у7, съвпад к8.
По дирекция - дир. Марс съвпад Юлв в 8 натален дом. Дирекционен у7 в съвпад с натална Венера, съупр на 4 и упр на 11 дом.

Филтрирах само аспектите към у7.

Но не е коректно особено, защото Сатурн е у7, а той е класически упр и на 8-мия й дом.

Гледам аспектите за първото й дете и изненада - тр Слънце в съвпад с Дсц й. За протокола - на второто дете тр Слънце е в съвпад с Иц.  ;D Тр. Луна опозиция у7.

Та така, дано ти е полезно.
Аз съм гледала 7 дом и у7, когато сме коментирали вероятно второ раждане. И на тяхна база бях й прогнозирала бебе Везна, реколта 2014. То се роди бебе Дева, със Слънце в 30 градус на Дева. Заинати се.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #251 -: Февруари 10, 2015, 01:12:54 am »
Когато в транзитите гледаме за раждане на второ дете, кой дом играе роля - 5 или 7?
при мен няма съществена разлика в транзитите, нали са с разлика година и 7м двете ми деца
писала съм за съвпади на оси между тях и мен- на голямата оста МЦ/ИЦ съвпада с моята ос Вертекс/Антивертекс, а на малката МЦ/ИЦ съвпада с АСЦ/ДСЦ при мен, освен това с нея имаме обърната нодална ос
имам показатели по 7д за второто дете в солара за годината, когато я родих- соларът ми стартира на 2 окт, терминът ми беше 7окт, когато постъпих в болницата с контракции, но се оказаха фалшива тревога, лежах в болницата докато родих по естествен начин на 30 окт- сол 8д в 5д показва раждане на дете, сол Сатурн У7, У8 в 8д показва забавеното раждане на второ дете- станах за подбив на близките, че ще раждам теле;
в предхождащия солар за годината, когато съм забременяла с втората имам сол Луна У5 закована на нат ДСЦ, сол ДСЦ в 12д, сол Меркурий У7 в сол 7д в съвпад с нат Мерурий в 1д
При първото раждане- сол 5д в 8д, а в предходния солар когато съм забременяла- сол 5д в 5д, сол Марс У3, У8 съвпад с нат Луна на К8- в този период почина сестра ми, половин година преди да забременея с голямата, сол Сатурн съвпад сол Уран на сол Иц- беше изключително тежка годината, предначертана от този солар окт 88-окт 89г, тогава и сол СЛВ в сол 6д съвпада с нат Хирон в 6д

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #252 -: Февруари 10, 2015, 08:19:06 am »
благодаря, момичета, ще "публикувам" и моите резултати по-късно. Така като се замисля, може би наистина е логично да присъстват и двата дома -  5 да подскаже за бебе, 7 да си уточни, че е второто :)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #253 -: Февруари 22, 2015, 08:36:00 am »
Аз пак с въпрос :)

Първо, виждам, че имам трудности с определянето на домовете при различни ситуации - дали някъде мога да намеря сбита, конкретна информация за използването им в съвременни условия?

А конкретния ми случай е - мъж има собствен бизнес - ресторант за бързо хранене. Сега иска да го отдаде под наем, защото смята, че това не е силната му страна. И се чудя, кой дом да разглеждам. Наем от недвижимо имущество е 5-ти (втори от 4-ти). Собствения бизнес мисля, че е по 5 дом, което може би означава, че наем от него е 6-ти? Особеното е, че самото помещение не е негово, той го е наел дългосрочно, но го оборудва и работи в него и в това състояние иска да го отдаде под наем. Кандидати по принцип има, но ... все пак ... интересен ми е казуса като задачка.
И като определя, кой е дома, предполагам, че трябва да го свържа и с някой паричен дом - в този случай 8 или 2 да бъде? 2-ри е пари от собствени усилия, не вярвам да е той.
Вие какво мислите?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #254 -: Февруари 22, 2015, 09:54:16 am »
По трети и девети дом освен образованието и пътувания какво още се гледа?

по 3 дом- Развитието,началното образование,тест-писмен/устен, изпити, учебници,фотоапарат,шофьорска книжка,шоф.курс-изпит, шофьор,таксита,телеграмапощальон,,куриер-ски услуги, подписване на договор,документи, доклади, комуникации,източници на .., информация, идваща от и в близки области и взаимоотношения,здравето на бащата и на шефа,транспортни средства , автомобил, авторски права, лицензии, патенти, удостоверение,брачно удостоверение,акт за раждане,преса, учители, какъв ученик,ръкописи,средства за съобщения-джиесем ,телефон, факс , радио,тел.разговори  ,новини,агенти,поща,писма,пратки,съобщения,известия,призовка, арендатори,списания, апаратурно оборудване,библиотека, магистрали, пътища, велосипед,визита,ж.п гари, депо,сд -плеър,касети-видио,аудио,роднини, минерална вода,копирни машини, определяне на локация,местонахождение,програмно обезпечение,транспорт,превоз, свидетели в съдебно дело,справочници,пътеводители,енциклопедии,таблици