Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268911 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #255 -: Февруари 22, 2015, 05:37:54 pm »
Хепи, по принцип ако някой човек е рентиер, тогава у4 е добре поставен, видим, силен по някакъв начин
Ако пък говорим за частен бизнес, по пети е един по-значим такъв, не ако си отворя капанче за кебапчета. Ако е дребно-си е доход от собствени усилия-втори
Парите на клиенти са по 8-ми, каквито ще се явят бъдещите наематели на заведението, а самото заведение си е по 6-ти

Та това е по твоя казус-в случая щом има кандидати за наемане, какъв е проблемът?

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #256 -: Февруари 22, 2015, 05:41:49 pm »
Аз пак с въпрос :)

Първо, виждам, че имам трудности с определянето на домовете при различни ситуации - дали някъде мога да намеря сбита, конкретна информация за използването им в съвременни условия?

А конкретния ми случай е - мъж има собствен бизнес - ресторант за бързо хранене. Сега иска да го отдаде под наем, защото смята, че това не е силната му страна. И се чудя, кой дом да разглеждам. Наем от недвижимо имущество е 5-ти (втори от 4-ти). Собствения бизнес мисля, че е по 5 дом, което може би означава, че наем от него е 6-ти? Особеното е, че самото помещение не е негово, той го е наел дългосрочно, но го оборудва и работи в него и в това състояние иска да го отдаде под наем. Кандидати по принцип има, но ... все пак ... интересен ми е казуса като задачка.
И като определя, кой е дома, предполагам, че трябва да го свържа и с някой паричен дом - в този случай 8 или 2 да бъде? 2-ри е пари от собствени усилия, не вярвам да е той.
Вие какво мислите?
Аз бих разгледала негов 10ти дом от една страна и после връзка 2+4.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #257 -: Февруари 22, 2015, 08:07:45 pm »
Хепи, по принцип ако някой човек е рентиер, тогава у4 е добре поставен, видим, силен по някакъв начин
Ако пък говорим за частен бизнес, по пети е един по-значим такъв, не ако си отворя капанче за кебапчета. Ако е дребно-си е доход от собствени усилия-втори
Парите на клиенти са по 8-ми, каквито ще се явят бъдещите наематели на заведението, а самото заведение си е по 6-ти

Та това е по твоя казус-в случая щом има кандидати за наемане, какъв е проблемът?

Благодаря :) - проблемът си е мой - да направя упражнението :)  Значи 8+6, ок ... НО :)  У8 е Юпитер и е ясно, че точно в момента той не е в най-доброто си положение за поемане на ангажименти :)

А проблемът на човека е такъв, който аз не знам как се решава с астрология, затова не питам - не знае кой от двамата да избере - единия е по-надежден, но дава по-малко, а другия дава, но нещо е несериозен (по мнението на собственика).

Благодаря, Папи.
« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 08:10:13 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #258 -: Февруари 22, 2015, 08:08:08 pm »
Аз бих разгледала негов 10ти дом от една страна и после връзка 2+4.

Ини, защо 4-ти?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #259 -: Февруари 22, 2015, 08:38:46 pm »
Как от двамата?
За 2 потенциални наематели ли говорим?
« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 08:42:41 pm от Papy »

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #260 -: Февруари 22, 2015, 09:14:28 pm »
Как от двамата?
За 2 потенциални наематели ли говорим?

Да, всъщност, той поиска помощ на база нумерология, да избере един от двамата кандидати за наематели, но по нея нито един от двамата не е подходящ достатъчно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #261 -: Февруари 22, 2015, 09:45:42 pm »
Как от двамата?
За 2 потенциални наематели ли говорим?
остави това, ами самият наемодател е наемател- помещението със заведението не е негово, а го е взел под наем с дългосрочен договор
трудно ще се навие някой в този случай, защото има доста злоупотреби в бранша
Той какво си е въобразявал, че ще постигне бърза и крупна печалба със заведение за хранене? Няма как да стане- този бизнес изисква постоянен и къртовски труд в голяма част от денонощието, почивен ден няма! В нашия град има верига със заведения за хранене, които са винаги пълни, храната е вкусна и на народни цени- собствениците, син и овдовялата му майка, започнаха в края на миналия век с едно капанче, тип барака с няколко масички вътре и вън, предлагаха на работниците от близките предприятия кебапчета със салата от зеле, пилешка супа и шкембе чорба, а сега са със собствени помещения на заведенията, в които се организират сватби и всякакви тържества.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #262 -: Февруари 22, 2015, 09:53:19 pm »
Не ме интересува какво си е мислел, а и защо такова отношение - не разбирам ......

В момента мен ме интересува, как би следвало да се разгледат домовете в тази ситуация.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #263 -: Февруари 22, 2015, 09:54:54 pm »
Ини, защо 4-ти?
Защото до колкото разбирам, той е собственик на помещението.  Слагам го към 4ти дом- недвижим имот.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #264 -: Февруари 22, 2015, 10:00:36 pm »
Защото до колкото разбирам, той е собственик на помещението.  Слагам го към 4ти дом- недвижим имот.

не, не, той наема помещение, оборудва ресторант и сега иска да го дава под наем.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #265 -: Февруари 22, 2015, 10:02:44 pm »
Да, всъщност, той поиска помощ на база нумерология, да избере един от двамата кандидати за наематели, но по нея нито един от двамата не е подходящ достатъчно.

ако юпитер му е у8, нормално е да е така
в случая краткосрочните договори не са удачни, ако може да изчака до обръщането (освен ако наталният също не е ретро)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #266 -: Февруари 22, 2015, 10:07:41 pm »
ако юпитер му е у8, нормално е да е така
в случая краткосрочните договори не са удачни, ако може да изчака до обръщането (освен ако наталният също не е ретро)

аз си помислих същото, но не посмях да го споделя, че малко отнесено звучи ..... благодаря за подкрепата в размишленията ми.  :08: :58:


Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #267 -: Февруари 22, 2015, 10:11:17 pm »
не, не, той наема помещение, оборудва ресторант и сега иска да го дава под наем.
Аха, ами пак като хазяйн е един вид. Той е последния по линията наемодател. Не знам, просто не ми пасва на никой друг дом. :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #268 -: Февруари 23, 2015, 06:09:48 pm »

В момента мен ме интересува, как би следвало да се разгледат домовете в тази ситуация.
Домовете на кое- на негов натал или на хорарна карта?
Щом трябва да избира между двама наемодатели, то и техните дати/натали трябва да се погледнат как се отнасят към неговите, с кой от тях може да има добри търговски отношения.
Кое отношение не разбираш? Ако е моето, то си е едно и също към хората, които поемат ангажимент, без да имат нужните знания и опит- било то астрология или ресторантьорство...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #269 -: Февруари 23, 2015, 06:17:49 pm »

Първо, виждам, че имам трудности с определянето на домовете при различни ситуации - дали някъде мога да намеря сбита, конкретна информация за използването им в съвременни условия?

  http://anesway.info/out/ank_dom.htm