Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269257 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #285 -: Март 07, 2015, 02:11:52 pm »
Помислих, че си чела някой първоизточник
чела съм го в руски книги по медицинска астрология, в книгата по хорарна астрология също така ги дават лекарите по 7д, а тесни специалисти по 9д

Ето преведи някои части от медицинската астрология http://www.anesway.info/ank_med1.php
« Последна редакция: Март 07, 2015, 02:25:09 pm от akruks »

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #286 -: Март 09, 2015, 10:06:04 am »
Как се определя каква личност си и коя е най мощната ти планета в хороскопа?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #287 -: Март 09, 2015, 10:54:14 am »
Каква личност-по Асц. ,планети до Асц., в1д,управител/и Асц.,това е ,,лицето,, ,изгревът е началото,първото впечатление,което е определящо,но целият хороскоп е замесен в различна степен,зависи колко подробно се изследва .Най -силна планета е тронова или екзалтирана,която е краен диспозитор,силно поставена и с по-вече аспекти,издигната/около МЦ,при слаб господар на хороскопа и светила,функцията им се поема от стелиум,най-мощна в каква област?Зависи коя планета-сигнификатор е изпълнила най-добре горните изисквания ,но пък има и динамика от прогресии,дирекции.Има точкови системи за оценяване силата ,шадбала при индийците,средновековните астролози също имат .

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #288 -: Март 09, 2015, 11:08:49 am »
Каква личност-по Асц. ,планети до Асц., в1д,управител/и Асц.,това е ,,лицето,, ,изгревът е началото,първото впечатление,което е определящо,но целият хороскоп е замесен в различна степен,зависи колко подробно се изследва .Най -силна планета е тронова или екзалтирана,която е краен диспозитор,силно поставена и с по-вече аспекти,издигната/около МЦ,при слаб господар на хороскопа и светила,функцията им се поема от стелиум,най-мощна в каква област?Зависи коя планета-сигнификатор е изпълнила най-добре горните изисквания ,но пък има и динамика от прогресии,дирекции.Има точкови системи за оценяване силата ,шадбала при индийците,средновековните астролози също имат .
Асц. скорпион ,планетата до Асц е плутон и венера в съвпад ,а планетата в 1дом е Сатурн ,плутонец май ще изляза .Нямам планета на трон  ???

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #289 -: Март 09, 2015, 11:25:09 am »
Асц.скорпион и Плутон на него предполага ,че е на трон :012: Плутон съвпад Венера на Асц. звучи като ,,фам фатал,,обаче беше май за Плутон /Луна, но нещо подобно .Познавам мъже и жени с Плутон на Асц.-хипнотизиращ,проникващ поглед,един приятел 120 кила едър ,забелязах,можеше да си трансформира визията когато трябва дзверо,а когато му изнася-невинно детенце, струва ми се характерно за това положение .Най-силно се отразяват на Асц. планетите най-близо до него,колкото са по-далече отслабват .

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #290 -: Март 09, 2015, 11:35:51 am »
Асц.скорпион и Плутон на него предполага ,че е на трон :012: Плутон съвпад Венера на Асц. звучи като ,,фам фатал,,обаче беше май за Плутон /Луна, но нещо подобно .Познавам мъже и жени с Плутон на Асц.-хипнотизиращ,проникващ поглед,един приятел 120 кила едър ,забелязах,можеше да си трансформира визията когато трябва дзверо,а когато му изнася-невинно детенце, струва ми се характерно за това положение .Най-силно се отразяват на Асц. планетите най-близо до него,колкото са по-далече отслабват .
:72: Плутон съвпад Венера в 12 дом ми е ,а в 1 дом е Сатурн ,всички други планети са ми в 2 дом :) ааа Марс и той е в 12 дом. Типичен Плутонец съм  май  :012:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #291 -: Март 09, 2015, 11:53:48 am »
Зависи колко добре ти е ректифициран,точен хороскопа,планета до 10* след Асц. се води съвпад с него,за планети преди Асц. 5* съм сигурен също,не съм сигурен чак за 10* преди .Кожата на Плутон съвп.Асц. е матова-тъмна,но бледа,защото са нощни птици,косата ситно къдрава,черна най-често ,съвпада може да е и откъм 12 дом ,даже май е по-силен,защото попада в Гокленова зона,мисля Гоклен даваше Марс /а тук и Плутон,силно положение най-често срещан при спортисти професионални .

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #292 -: Март 09, 2015, 12:14:11 pm »
Зависи колко добре ти е ректифициран,точен хороскопа,планета до 10* след Асц. се води съвпад с него,за планети преди Асц. 5* съм сигурен също,не съм сигурен чак за 10* преди .Кожата на Плутон съвп.Асц. е матова-тъмна,но бледа,защото са нощни птици,косата ситно къдрава,черна най-често ,съвпада може да е и откъм 12 дом ,даже май е по-силен,защото попада в Гокленова зона,мисля Гоклен даваше Марс /а тук и Плутон,силно положение най-често срещан при спортисти професионални .
Мисля че е точен, Любомир Червенков ми го изчисли  със светла кожа съм и с чуплива къдрава коса

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #293 -: Март 09, 2015, 12:24:41 pm »
Скоро четох за ректификация на Асц. по името,ако Плутон или Марс са на Асц голяма вероятност в името да се съдържат марсови вокали,сричката,,ра,, ,ако не са на Асц.,то по-силно влияние ще има Сатурн в 1д-спазване на традицията,име на някои от фамилията .При мен риби Асц.,майка ми първоначално избрала име Валентин-някак по риби,но после са я убедили да бъде по традицията/планета в 1д-Сатурн е по-силната от знака на куспидата .Приятеля с Плутон на Асц. тригон със съвпада Юпитер/Слънце на МЦ се казва Радослав-съответства на правилото .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #294 -: Март 09, 2015, 01:13:39 pm »
Светла кожа може би заради Венера съвпад Плутон :017:,по принцип венера на Асц. дава чуплива коса.по-едри къдрици,букли,панделки,трапчинки в ъглите на устата и на брадичката,но това се смесва с Плутон,който е по-силен тронов и би трябвало да преобладава.Една позната предвидих Сатурн съвпад с Венера на Асц. по визия,въпреки,че зодия е Близнаци-трапчинки,букли,едрокъдрава,очите венерини,не близнашки,Сатурн от смущенията в говора,на фона на близнашко Слънце,и окосмяването .Калкулиране е едно,ректификация е практическото уточняване на Асц. ,няма значение от колко добър астролог :)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #295 -: Март 09, 2015, 01:28:49 pm »
а сатурн и юпитер на ац какво дава? имам също и меркурий и плутон на ац, но са на 9 градуса от ац в 1ви дом. сатурн е в 12ти

синът ми е с марс на ац. за сега започва да се проявява знакът. телец - като че ли ще е набит - изглежда як без да е пълен. но още е малък и тепърва ще се променя
« Последна редакция: Март 09, 2015, 01:30:27 pm от Kler »

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #296 -: Март 09, 2015, 01:32:06 pm »
Мисля че е точен, Любомир Червенков ми го изчисли  със светла кожа съм и с чуплива къдрава коса

Пусни си картата по Пласидус и виж, как ще ти дойдат домовете. Червенков така и не разбра, че за различните географски ширини са необходими различни домови системи. Е, ако искаш де .... просто съвет от изпатил :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #297 -: Март 09, 2015, 02:33:16 pm »
Кожата на Плутон съвп.Асц. е матова-тъмна,но бледа,защото са нощни птици,косата ситно къдрава,черна най-често ,съвпада може да е и откъм 12 дом ,даже май е по-силен,защото попада в Гокленова зона,мисля Гоклен даваше Марс /а тук и Плутон,силно положение най-често срещан при спортисти професионални .
Плутон дева 12д на градус от АСЦ- родила съм се бяла като сирене, като малка бях с руса къдрава коса и зелени, като маслини, очи, с лунички по носа и бузките, по-късно през пубертета косата ми стана кестенява, а очите лешникови, но кожата ми и до днес е бяла.
Малката ми дъщеря е с АСЦ скорпион, с Плутон и Марс в 12д, като Плутон е на 8гр от АСЦ, най-близо до него е Меркурий, също в 12д- родих я също бяла като сирене, с лунички на мама, светла къдрава коса на тате си, а очите котешки- взе синьото от тате си и малко зелено от мене, общото ни е погледа, но при нея е още по-силно изразено това, че все едно скенираме хората.
Жените с АСЦ скорпион имат крушовидна форма- по-тесни рамене по отношение на ханша и бедрата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #298 -: Март 09, 2015, 02:39:41 pm »
Жените с АСЦ скорпион имат крушовидна форма- по-тесни рамене по отношение на ханша и бедрата.

Потвърждавам. И никакви фитнеси и диети не помагат.  ;D

Но в лице повече клоня към Венера, а не Марс и/или Плутон. Къдрава светла коса, много фини черти и трапчинки в ъглите на устните. Плутоновото си личи в погледа, когато не гледам усмихнато и благо /което е естественото ми състояние - благо излъчване/, т.е. ако някой ме изкара от равновесие.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #299 -: Март 09, 2015, 02:51:02 pm »
Лила,залагам уАСц. Плутон да ти е във везни,това обяснява трапчинките . :)