Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269300 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #345 -: Март 26, 2015, 03:27:11 pm »
Сетивата са по Меркурий, включително обонянието и ето част от написаното за Мерка в козирог от Грант Леви:
"Никога не пропускате нищо. Чувате как расте тревата, имате очи и на гърба си, подушвате, че някой е ял чесън на три пресечки от вас, долавяте и най-слабото присъствие на някоя подправка и можете да кажете кога един диаметър е по-голям от друг, дори разликата да е колкото косъм."

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #346 -: Март 26, 2015, 04:02:18 pm »
Тази моя мания съвсем се усили когато преди години пр. Слънце навлезе в Риби, при все, че прогресията се случва в 6-ти дом. Пр. Меркурий и пр. Венера също са ми в Риби в момента.
Иначе моя Меркурий по натал си е в Козирог-на 29-тия градус в 5-ти дом, заедно със Слънце и Венера там. В секстил с Марс е и сходящ квадрат с Плутон.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #347 -: Март 26, 2015, 04:14:21 pm »
Тази моя мания съвсем се усили когато преди години пр. Слънце навлезе в Риби, при все, че прогресията се случва в 6-ти дом. Пр. Меркурий и пр. Венера също са ми в Риби в момента.
Иначе моя Меркурий по натал си е в Козирог-на 29-тия градус в 5-ти дом, заедно със Слънце и Венера там. В секстил с Марс е и сходящ квадрат с Плутон.

значи дотук, бщото е влиянието на сатурн/козирог и плутон. Нека и Уич да каже дали при нея има нещо такова. Моя Мерк е в 4 дом и при такива случаи с неприятни миризми, ми прилошава на стомаха, гади ми се.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #348 -: Март 26, 2015, 04:58:54 pm »
Някъде в полезните мирабела беше сложила една книжка за възлите, в 1 и 2 дом дават такова свръх-обоняние

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #349 -: Март 26, 2015, 05:46:19 pm »
Да, моя ЮЛВ е във 2-ри дом, в Скорпион. Явно всички тези фактори вкупом са довели са свръхобонянието ми.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #350 -: Март 26, 2015, 07:25:40 pm »
Някъде в полезните мирабела беше сложила една книжка за възлите, в 1 и 2 дом дават такова свръх-обоняние

Папи, проблемът не е в свръхобонянието, а в това, че предизвиква неприятни (ама много неприятни) усещания. Едно е да усещаш "в повече" миризмите, друго е да ти се гади, да пощуряваш от тях.

Моите възли са по 5/11

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #351 -: Март 26, 2015, 07:27:08 pm »
:-\ И аз съм на 24-ти  :012:

ами .... приятно ми е :), душичка .... :) - благодаря за инфото - полезна нумерологична ОВ.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #352 -: Март 26, 2015, 07:46:16 pm »

Аааа, сега чакам да чуя какво им е на 24-те  :012:
За останалото писах, писах и пак ми резнаха нета :lol_hitting: Другите мании си ги търся по девицата на к. 6 и Плуто там. Абе за подобни вманиачавания Дева трябва да е набъркана  :012:

на ЛС, че ще ни се карат за спам :)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #353 -: Март 26, 2015, 07:56:38 pm »
Да пращам датата направо :012: Няма да нахалствам, давай за 24  само  :012:

тези дни .... че сега не ми е концентрирано

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #354 -: Март 30, 2015, 08:36:10 pm »
Яслите и детските градини в нат. карта по коя планета и дом са?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #355 -: Март 30, 2015, 09:31:26 pm »
Яслите и детските градини в нат. карта по коя планета и дом са?

по трети детски, ама може и 10-ти, зависи от детето как го приема

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #356 -: Март 30, 2015, 09:32:24 pm »
Имаме една отвратителна клиентка, отровен Скорпион  ;D

Днес ми стана интересно на какво се дължи тая претенция, наглост и кривотия, но на пръв поглед обяснение в картата не намерих. Интересното при нея е, че се е омъжвала три пъти и никой мъж не я е издържал. На всеки 3-4 години по един развод.

Слънце в Скорпион, Луна в Дева в квадрат с Юпитер в Близнаци. Съвпад на Венера и Марс във Везни. 

Не й зная часа на раждане, чуся се да не би пък да е нещо свързано с номерологичната вилбрация.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #357 -: Март 30, 2015, 10:25:44 pm »
Яслите и детските градини в нат. карта по коя планета и дом са?
3д в натала на детето, гледа се и 5д, все пак е забавачница, а игрите са по него

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #358 -: Март 30, 2015, 10:48:19 pm »
Имаме една отвратителна клиентка, отровен Скорпион  ;D

Днес ми стана интересно на какво се дължи тая претенция, наглост и кривотия, но на пръв поглед обяснение в картата не намерих. Интересното при нея е, че се е омъжвала три пъти и никой мъж не я е издържал. На всеки 3-4 години по един развод.

Слънце в Скорпион, Луна в Дева в квадрат с Юпитер в Близнаци. Съвпад на Венера и Марс във Везни. 

Не й зная часа на раждане, чуся се да не би пък да е нещо свързано с номерологичната вилбрация.  :017:

Лили , Луна квадрат Юпитер какво очакваш ? Аз преди бях чел нещо на Изворски и той казва че всякакви квадратури към Юпитер показват доста наприятен характер , неспособност за обичане и обратното положителни аспекти към Юпитер са особенно положителни :)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #359 -: Март 31, 2015, 09:47:10 am »
Не знам дали тук му е мястото, но да опитам. Все се чудя, как се тълкува положение, при което две планети правят знаков (-) аспект, а градусовия (много близък) е (+). И обратното естествено. В конкретния случай става въпрос за квадратура спрямо тригон/секстил. Аз имам две такива положения, но не мога да се ориентирам - някакси като че ли се смесват проявленията.