Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268754 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #360 -: Март 31, 2015, 10:24:33 am »
Лили , Луна квадрат Юпитер какво очакваш ? Аз преди бях чел нещо на Изворски и той казва че всякакви квадратури към Юпитер показват доста наприятен характер , неспособност за обичане и обратното положителни аспекти към Юпитер са особенно положителни :)

Изворски ми е много краен. Навремето купих книгата му, разлистих вкъщи и я върнах в книжарницата, замених я за друга.

Вчера като звъннах на въпросната клиентка, бях изключително любезна, опитах се да й вляза в положението, а тя ми се развика. Оказа се, че в болница, но не ми каза какво й има. На мен веднага ми мина през ума, че в бъбреците я е ударило - навързах и съвпада на Венера, Марс и Нептун във Везни, и трите несполучливи брака, и конфликтния характер.

Току що звъннах на една консултантка, която работи с нея, и се оказа, че жената наистина е с бъбречна недостатъчност и катетър.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #361 -: Март 31, 2015, 10:58:14 am »
3д в натала на детето, гледа се и 5д, все пак е забавачница, а игрите са по него
Благодаря!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #362 -: Март 31, 2015, 11:16:40 am »
Не знам дали тук му е мястото, но да опитам. Все се чудя, как се тълкува положение, при което две планети правят знаков (-) аспект, а градусовия (много близък) е (+). И обратното естествено. В конкретния случай става въпрос за квадратура спрямо тригон/секстил. Аз имам две такива положения, но не мога да се ориентирам - някакси като че ли се смесват проявленията.

Виж ги с прецесия

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #363 -: Март 31, 2015, 11:54:31 am »
Виж ги с прецесия

ще бъде ли много нахално, ако попитам, как се прави това? ще потърся и в нета, но .. за всеки случай питам :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #364 -: Март 31, 2015, 12:06:13 pm »
В astro.com на опшънс под хаус систем пише зодиак, там избираш hindu-lahiri

Можеш и наум-връщаш назад всичко с около 24* грубо

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #365 -: Март 31, 2015, 12:08:05 pm »
В astro.com на опшънс под хаус систем пише зодиак, там избираш hindu-lahiri

Можеш и наум-връщаш назад всичко с около 24* грубо

аха, и аз така си го мислех, но не знаех коя е опцията. Благодаря ти за търпението.  :58:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #366 -: Март 31, 2015, 02:57:50 pm »
За нищо, Хепи :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #367 -: Март 31, 2015, 05:34:03 pm »
А може да провериш как са нещата и според тази тема

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #368 -: Март 31, 2015, 06:31:58 pm »
Момичета, тенкю отново :), ама то става все по-сложно :) А аз все пак държа, единия от тези въпросни аспекти да го водя секстил вместо квадрат и по тази причина, гледам да е по-леко :) - Слънце/Юпитер.

Шегата настрана,

Папи, това чудо въобще не го разбирам, а и програмата я нямам, за да проверя.

Стар, първо се запалих да проверя, но после, като прочетох края на поста, реших, че ако ти с твоя опит още не си стигнала до някакъв поне компромисен вариант, аз едва ли ще успея да измъдря нещо. :)

Не знам дали не е по-лесен варианта, да продължа да размишлявам върху проявлението в реалния живот - все пак имам достатъчно жизнен опит. А ако някой също има такива аспекти и им се чуди, може да обменим опит.

Щом като теоретично, за толкова години и толкова изписани книги, никой не е посмял да изкаже мнение, значи ... не е толкова лесна задачката .... в този случай аз едва ли ще я реша :)
« Последна редакция: Март 31, 2015, 06:33:53 pm от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #369 -: Март 31, 2015, 10:05:28 pm »
Ама хепи бе, едно време хората са използвали целодомна система, демек-щом 2 неща са в квадратни знаци, значи са в квадрат, без орбиди и т.н.
Пък са, може да не те кефи, но събитията гледай-те ще ти подскажат

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #370 -: Април 01, 2015, 10:03:39 am »
Хеп, в началото е знакът, после идва градусът, заедно с неравноделните домови системи. Квадратът между рак и везни си е квадрат. Като дойдат  средновековните астролози, ще кажат, че точно твоят квадрат е слаба ракия, но не защото е все още секстил, а защото никога - ни примарно, ни директно - няма да успее да стане точен квадрат в рамките на знаците Рак и Везни, тъй като Юпитер е в последен градус на Рак, а Слънце в първи градус на Везни.

Прагматично - имаш си дефекти по квадрата - ценностни, телесни, физически, психологически, характеропатични и т.н., но тези дефекти няма да станат причина за сериозен проблем или страдание.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #371 -: Април 01, 2015, 10:35:31 am »
Ама хепи бе, едно време хората са използвали целодомна система, демек-щом 2 неща са в квадратни знаци, значи са в квадрат, без орбиди и т.н.
Пък са, може да не те кефи, но събитията гледай-те ще ти подскажат

Папи, аз затова питам (осъзнавам, че знака е първото условие и после е градуса) ... щото не ми се връзват описанията на квадратите с реалността в живота ... този на Слънце/Луна може би в някаква степен, но за Слънце/Юпитер определено не. Просто забелязвам, че самите тригон/секстил не се изявяват в пълна сила - има някаква малка задръжка като че ли.

Нищо де, коментарите ни може да помогнат на някого :)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #372 -: Април 01, 2015, 10:38:35 am »
Хеп, в началото е знакът, после идва градусът, заедно с неравноделните домови системи. Квадратът между рак и везни си е квадрат. Като дойдат  средновековните астролози, ще кажат, че точно твоят квадрат е слаба ракия, но не защото е все още секстил, а защото никога - ни примарно, ни директно - няма да успее да стане точен квадрат в рамките на знаците Рак и Везни, тъй като Юпитер е в последен градус на Рак, а Слънце в първи градус на Везни.

Прагматично - имаш си дефекти по квадрата - ценностни, телесни, физически, психологически, характеропатични и т.н., но тези дефекти няма да станат причина за сериозен проблем или страдание.

ааа, Диянка, право в целта - всяка крушка си има опшка :) - това в курсив, което си написала, ми дава задоволителен отговор  :08: . Особено уточнението, че няма да е в рамките на рожденните знаци - явно това е зрънцето, което търся .... благодаря и на теб :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #373 -: Април 01, 2015, 01:31:25 pm »
Слънце/Юпитер определено не
Разпиляване на енергията/Прахосничество?
Проблеми със завъртането на дом?
Въвличане в не съвсем легални занимания - волно или не?
Здравословни болежки сърдечни/ченодробни?
И подобни...
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #374 -: Април 01, 2015, 04:22:28 pm »
Разпиляване на енергията/Прахосничество?
Проблеми със завъртането на дом?
Въвличане в не съвсем легални занимания - волно или не?
Здравословни болежки сърдечни/ченодробни?
И подобни...

подобните не знам кои са, но тези изброените - по списък ги спазвам :) - само не знаех, че е от това  (освен черния дроб, но него по друга писта на Юпитер го бях пуснала ...

честно казано, аз се ограничавах в тълкуванията до късмета и доброто (що годе) материално състояние.