Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269025 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #375 -: Април 07, 2015, 03:30:27 pm »
http://hi.baidu.com/zhyu5410/item/180b3febca6f9a256cabb8dc

тези формули не са ми ясни нещо. до колкото разбрах, само аспектите се отчитат?
но ако търсим връзка между 1ви и 4ти дом и У1 е в 4ти дом, то нали това пак е връзка между домовете?   ::)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #376 -: Април 07, 2015, 04:04:18 pm »
http://hi.baidu.com/zhyu5410/item/180b3febca6f9a256cabb8dc

тези формули не са ми ясни нещо. до колкото разбрах, само аспектите се отчитат?
но ако търсим връзка между 1ви и 4ти дом и У1 е в 4ти дом, то нали това пак е връзка между домовете?   ::)

Ох, Клер .... трябваше да го изчета цялото, за да стигна най-отдолу до името на автора :) Шестопалов. През цялото време, докато четях, си мислех за неговите формули и се чудех, да не ги е откраднал от някой източен астролог :) А то това било просто превод на неговата студия :)

Пусни си търсене на формулите на Шестопалов и ще получиш материала на български - има го в нета. В краен случай - на руски.

Конкретно по въпроса ти - ако У1 е в 4 дом - да, това е връзка. Връзка е и взаимната рецепция. Всяко нещо, което свързва един дом с друг е връзка, според Шестопалов.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #377 -: Април 07, 2015, 05:01:20 pm »
Момичета, как си избирате подходящ ден за промяна на прическата - подстригване/боядисване?

По фазите на Луната и по знак по дните се ориентирах за подходящи... Но като си погледнах наталната карта към този подходящ момент тр. Венера квадратира нат. Луна и обратно започвам да се колебая кога да посетя фризьорката... ::)

Косата ми е доста дълга в момента - до кръста и не ми се иска да рискувам  ;D

Може ли съвет?

Благодаря :)
« Последна редакция: Април 07, 2015, 05:03:15 pm от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #378 -: Април 07, 2015, 06:00:15 pm »
Всеки месец си намалявам (сама) бретона на Луна в лъв, един път в годината си намалявам цялата коса също на лъвска Луна, не следя фази, лунен ден или дали е без курс, и нямам проблеми с гривата

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #379 -: Април 08, 2015, 12:17:01 am »
Тъкмо и аз гледах вчера фазите на луната относно подстригването. Аз най-много гледам да не е  във воден знак. Веднъж се подлъгах на луна в риби и после доста съжалявах. Косата наистина става една сплескана, освен това се омазнява по-бързо. На рак и скорпи сигурно ще е същата история. Понеже съм изпуснала най-добрите дни за този месец, когато луната е била в лъв, везни и дева, ще се правя май на луна в стрелец или козирог. Освен това гледам и къде попада луната в натала - дом и аспекти. Ако прави квадрати не е много желателно. На мен луната ми е У на асц натално, така че още по-важно ми е да я гледам за тази тема. Може би трябва дасе гледа и транизта на  У 1 за деня. И лунния ден. Такива календари има в мрежата.За боядисване май е най-добре да е във водолей, лъв, телец или везни. 
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #380 -: Април 08, 2015, 01:58:37 am »
Последният път, когато се подстригвах помня, че Луната беше в Козирог. И наистина дълго време имаше форма, нямах проблеми с нацъфтели краища и т.н.
akruks, Flora - благодаря ви :58: :58:


А между другото някой експериментирал ли е с подстрижка на Луна  в овен?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #381 -: Април 08, 2015, 07:12:39 pm »
Последният път, когато се подстригвах помня, че Луната беше в Козирог. И наистина дълго време имаше форма, нямах проблеми с нацъфтели краища и т.н.
akruks, Flora - благодаря ви :58: :58:


А между другото някой експериментирал ли е с подстрижка на Луна  в овен?

Пак аз  :012:. Почти на всички луни съм експериментирала, ама не съм гледала тогава транзитите. Но се сещам, че на луна в овен опитах един път, миналата година. Тогава луната ми беше в съвпад със слънцето, 10-ти дом. Ами косата не доби формата , която исках, макар че беше подстригана добре. Стана много жива, стърчаща  на всички страни , абе марсова работа . И боята тогава не ме хвана. Та, наложи се на луна в телец да се боядисам наново.  :)

Между другото, днес експериментирах на луна в стрелец. Макар и да беше тогава в съвпад със сатурн, не стана зле. Но квадрата на уран с асц ( който днес е точен) си каза думата- скасяване повече, отколкото бях планувала. Но съм доволна. Ако беше по-дълга, нямаш да се получи тази форма, понеже косата ми не е достатъчно гъста. А и беше доста изтощена, Махнах излишното. Луната беше в 5-ти дом, тр венера секстил нат мерк.

Тук поствам линк към календар с лунните дни и кога е добре да се подстрижем( спрямо него ):

http://www.horoscope.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=754:podstrigvane-spored-lunnite-dni&catid=45:lunenhoroskop&Itemid=15


Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #382 -: Април 08, 2015, 10:35:50 pm »
Благодаря, Флорчé! Нещо и от мен http://www.om-journal.com/haircut ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #383 -: Април 08, 2015, 10:48:55 pm »

Тук поствам линк към календар с лунните дни и кога е добре да се подстрижем( спрямо него ):

http://www.horoscope.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=754:podstrigvane-spored-lunnite-dni&catid=45:lunenhoroskop&Itemid=15
По този календар фризьорките ще останат без работа- само пет дни в месеца ще работят  :012:

1-ви лунен ден – подстригването води до съкращаване на човешкия живот. това е доста зловещо, нормален човек не би го написал, а разумен не би го приел сериозно  ;D

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #384 -: Април 08, 2015, 10:53:01 pm »
Последният път, когато се подстригвах помня, че Луната беше в Козирог. И наистина дълго време имаше форма, нямах проблеми с нацъфтели краища и т.н.

Специално проверих и моя последен път - точно на Козирог е било. Фазата намаляваща, малко преди новолуние. И бях много доволна, тогава съвсем ми допадна цялостният резултат+боя. Аз въобще не ги следя, ходя си, когато ми хрумне и ми е време. За цъфтеж не мога да кажа, тъй като такъв проблем нямам. На Луна в Овен също съм ходила със сигурност и не помня да съм имала оплаквания.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #385 -: Април 08, 2015, 10:55:17 pm »
По този календар фризьорките ще останат без работа- само пет дни в месеца ще работят  :012:

1-ви лунен ден – подстригването води до съкращаване на човешкия живот. това е доста зловещо, нормален човек не би го написал, а разумен не би го приел сериозно  ;D

Това било според тибетците  :012: Преписана е статията и постната на доста места в мрежата. Иначе и аз не се втилявам толкова-гледам само знака на луната и ако има кофти транзит към натални планети. Иначе се съобразявам най-вече с времето си.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #386 -: Април 09, 2015, 01:28:39 am »
Това било според тибетците  :012: Преписана е статията и постната на доста места в мрежата.
Тибетците нали си бръснат всеки ден главите?
Иначе тази табличка я имам - прати ми я преди време съфорумка и пробвах да се подстрижа в лунен ден, когато се забогатявало, ама не би- още карам месец за месец финансово  :012:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #387 -: Април 15, 2015, 11:22:49 pm »
Момичета може ли да се отчитат като събитийни съвпадите между прогресивни планети с дирекционни ::) ?

Например:
Имам съвпад на прогр. Слънце с дир. Юпитер?
Прогр. Венера съвпад дир. Луна (на 3-4гр. от нат. съвпад на Слънце, Юпитер и ПФ)?

Благодаря!

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #388 -: Април 15, 2015, 11:25:27 pm »
Момичета може ли да се отчитат като събитийни съвпадите между прогресивни планети с дирекционни ::) ?

Например:
Имам съвпад на прогр. Слънце с дир. Юпитер?
Прогр. Венера съвпад дир. Луна (на 3-4гр. от нат. съвпад на Слънце, Юпитер и ПФ)?

Благодаря!

Не, не може - прогресиите и дирекциите са математически методи, от един вид са. Виж, ако транзитна закачи прогресивна или дирекционна, това вече е друго нещо.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #389 -: Април 20, 2015, 07:01:42 pm »
Работата със стоматолозите с коя планета и кой дом се свързва?