Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269144 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #465 -: Юли 08, 2015, 12:41:12 pm »
Според вас, какви домове да гледам при: смяна на офиса, в който работя (като местоположение)

явно че почваме с 6-ти, ама нататък .... 3-ти от 6-ти, или просто моя 3-ти ... не знам

При мен в аналогична ситуация се сещам, че имаше лунация и транзити към 7 дом.

Защо към 7ми? Отидохме на по-оживено място - в голяма бизнес сграда. Преди това офисът беше в хубава сграда в идеалния център, но малка и без наематели.

Преди това преместване имах слънчево затъмнение точно на ДС. Имах очаквания нещо в партньорската сфера да се случи, но не последваха никакви събития.

« Последна редакция: Юли 08, 2015, 12:50:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #466 -: Юли 08, 2015, 01:03:41 pm »
как се отчитат граничните аспекти в натал и хорар?
слагам пример - уран и луна. астрото го отчита разходящ секстил, но все пак луната е сменила знака си вече. уран пък е на границата.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #467 -: Юли 08, 2015, 01:09:53 pm »
Според мен е 4-ти от 3-ти мястото на офиса.

При мен в аналогична ситуация се сещам, че имаше лунация и транзити към 7 дом.

Защо към 7ми? Отидохме на по-оживено място - в голяма бизнес сграда. Преди това офисът беше в хубава сграда в идеалния център, но малка и без наематели.

Преди това преместване имах слънчево затъмнение точно на ДС. Имах очаквания нещо в партньорската сфера да се случи, но не последваха никакви събития.

благодаря :)

хм, 4-ти от 3-ти е 6-ти

ще продължа в темата за събития и транзити, да не разводнявам тук


Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #468 -: Юли 08, 2015, 01:12:14 pm »
как се отчитат граничните аспекти в натал и хорар?
слагам пример - уран и луна. астрото го отчита разходящ секстил, но все пак луната е сменила знака си вече. уран пък е на границата.

смесено :) - по знак тези тук са в квадратура, а по градуси са в секстил. Аз имам такива в натала. Смесено влияние - в смисъл, че и да е зле, накрая пак се оправя - нещо от този род. Не получаваш (примерно) нещо заради квадрата, но пък то не ти липсва, защото е градусов секстил.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #469 -: Юли 08, 2015, 01:27:47 pm »
как се отчитат граничните аспекти в натал и хорар?
слагам пример - уран и луна. астрото го отчита разходящ секстил, но все пак луната е сменила знака си вече. уран пък е на границата.
В натал се отчита за разходящ секстил, както ти го е изписал астрокома, а за хорар се следи движението на Луната и аспектите, които сключва, докато е в знака, в който се намира- в случая Луната в козирог накрая ще извърши квадрат с Уран, което ще е неин последен апсект.
Ето нагледно

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #470 -: Юли 14, 2015, 09:53:13 am »
луна в рак защо не е подходящо за подстригване? нали е на трон?  ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #471 -: Юли 14, 2015, 10:02:28 am »
Защото всеки преписва от някой друг
Виж това
Цитат
The best astrological signs for faster, longer and healthier hair is the New Moon in Taurus, Cancer, Scorpio, Capricorn or Pisces.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #472 -: Юли 14, 2015, 10:04:01 am »
Когато мога спазвам някои прости правила-за бърз растеж-растяща луна-проверено
За обратното-обратно, например ден след пълнолуние

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #473 -: Юли 14, 2015, 11:00:09 am »
луна в рак защо не е подходящо за подстригване? нали е на трон?  ::)
Тя си е на трон, но за действия, свързани с дома, а не с косата- за косата е най-добре когато е в лъв да се подсрижеш, ще расте буйна и гъста.
При Луна в рак, а и в скорпион, после може да стърчи отпред като щипки им, колкото и да я дърпаш с пресата или подвиваш с машата.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #474 -: Юли 14, 2015, 11:16:01 am »
А ако искаме косата да расте много бавно, съм чел в друг форум, че Луната трябва да е намаляваща и да е в знаците Близнаци, Козирог или Водолей. Така ли е наистина? Само веднъж успях да улуча такъв момент и отидох да се подстрижа (но тогава Луната и Венера бяха в хармоничен аспект) и останах много доволен, освен това поне два месеца нямаше нужда да ходя пак да се подстригвам и така спестих пари от това.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #475 -: Юли 14, 2015, 02:34:42 pm »
Аз съм се подстригвала на водна луна и не го препоръчвам. Особено на луна в риби. Косата след това изгубва бързо блясък, по- бързо се омазнява , може да стои и клепнала. Препоръчвам огнените луни- лъв или стрелец ( последната не знам дали я препоръчват, но на мен там ми се получават нещата. ) От въздушните- везни и близнаци. При луна в дева и телец също не е зле, на луна в телец хваща хубаво боята.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #476 -: Юли 28, 2015, 08:42:07 pm »
Кое е по-лошо-марс в рак на мц или анаретен сатурн в 1-ви в скорпион?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #477 -: Юли 28, 2015, 09:26:34 pm »
Зависи дали за елективна или натална карта.
За натална - по-добре анаретен Сатурн в първи. Той ще е в тригон с Марс в Рак.
Марса на МЦ само ще се пъчи, ще плаши хората и няма да влезе в употреба. А и е фактор за инциденти. Най-добре Марса да е в първи квадрант.

Дай повече конкретика, Папи.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #478 -: Юли 28, 2015, 09:42:02 pm »
Ба, залагам на анаретен скорпионски Сатурн. Страшна гад е, особено извън секта. А виж, Марс в Рак е заточен, но в триплицета си — по същество кофти, но някак удобно и приятно, въпреки всичко. На МЦ тикал към моряшка кариера, казват.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #479 -: Юли 28, 2015, 09:48:38 pm »
Ще сложа край на спора ви.  :d030: Марс в Рак е много силен,нищо че е паднал.Ще ви дам всеизвестния пример с Кличко  :29: и личен пример на Марс/Сатурн Рак в 10Д тригон СлънцеРиби-6Д,ако не се лъжа,с военноморска кариера до най-висок ранг.
Анаретен Сатурн Скр/1Д в момента не се сещам
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: