Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268941 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #525 -: Август 07, 2015, 12:11:52 am »
За ведическата ли става въпрос? У6, У8 и У12 са с неблагоприятно влияние. Но когато има т. нар. Випарита раджа йога, т.е. когато у-л на неблагоприятен дом се намира в друг неблагоприятен дом или, да речем, има рецепция между двама такива у-ли, се счита, че неблагоприятното влияние се омекотява. Но пак след цяла поредица от кризи и проблеми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #526 -: Август 07, 2015, 09:37:46 am »
Да, във ведическата карта Юпитер ще стане управител на 9-ти и 12-ти дом, но ще се върне във Везни при екзалтиран Сатурн - У10 и У11 в седми дом. Там Марс, Луна и Меркурий съще ще се окажат много силни, макар и не само за добро. Изобщо не е безобиден този мъж с втородомната Луна :).
De omnibus dubitandum est

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #527 -: Август 07, 2015, 10:00:00 pm »
Сега Плутон, транзитирайки през първия ми дом, прави точен квадрат към Венерата ми (У5 и У10) за втори път и ме е обзело трескаво желание за физически трансформации. Една от тях е татуировката, за която писах в друг раздел на форума. Уран е върху Луната - нормално да ми идват всякакви идеи. Но ми беше интересно Плутон как ще се отчете - е, това е засега.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #528 -: Август 07, 2015, 10:03:17 pm »
А нещо в любовен план дава ли? Нали казват, че транзитен Плутон в квадрат с натална Венера дава обсесивни любовни връзки.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #529 -: Август 07, 2015, 10:07:07 pm »
При сходящият аспект имаше. Но мина и замина. Бих казала, че преди аспекта бях Венера, сега съм Плутон - нищо не може да ме бутне или трогне  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #530 -: Август 07, 2015, 10:09:34 pm »
А само първото преминаване ли е минало?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #531 -: Август 07, 2015, 10:13:01 pm »
Февруари 2014 г. е бил първият точен аспект. Значи този може и да е трети. При обръщането на Плутон директен ще има още един към края на тази година.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #532 -: Август 07, 2015, 10:30:51 pm »
Ясно. Благодаря!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #533 -: Август 08, 2015, 10:26:38 am »
Сега Плутон, транзитирайки през първия ми дом, прави точен квадрат към Венерата ми (У5 и У10) за втори път и ме е обзело трескаво желание за физически трансформации. Една от тях е татуировката, за която писах в друг раздел на форума. Уран е върху Луната - нормално да ми идват всякакви идеи. Но ми беше интересно Плутон как ще се отчете - е, това е засега.


нормално е и да можеш да контролираш желанията по Венера и безумието по Уран,Плуто е тотал щета,садо-мазо изпълнения,не само сексуални, ;) а карето -ами болката при слагането ще е нищо в сравнение в пъти при махането,защото след време няма да ти харесва вече и ще поискаш да се отървеш от нея :17: , грешките на растежа, забавлението по 5 в началото ще е мъка накрая,но щом те влече......ще повлече.... ;D

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #534 -: Август 08, 2015, 11:39:56 am »
Сега Плутон, транзитирайки през първия ми дом, прави точен квадрат към Венерата ми (У5 и У10) за втори път и ме е обзело трескаво желание за физически трансформации. Една от тях е татуировката, за която писах в друг раздел на форума. Уран е върху Луната - нормално да ми идват всякакви идеи. Но ми беше интересно Плутон как ще се отчете - е, това е засега.

От уран е желанието за татуса. И при мен го имаше при тр. уран квадрат асц. Обаче след точния аспект, зачезна и то. Слава Богу не си направих тогава, че сега си се чудя на идеята за един определен татус, където исках да си правя. При транзити на уран в тийн годините, съм си правила пиърсинг . В добавка- най-различни цветове на косата, различни дължини и тн.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #535 -: Август 08, 2015, 12:27:49 pm »
на Венера ,когато й липсва любов ,съпричастност,човешка близост,споделяне, трепети става като черна дупка и си ги наваксва със суета- шопинг - материални неща,купуване,трупане на  красота-дрехи,козметика,бижута,камъняци ,нетипични промени във фейса,цвят /дължина/ коса,татуси, изпъване,лифтинг,ботукс,пластични операции,липосукции,стягане на мускултурата,спорт за привличане на туй дето липсва,гладната венера е ненаситна.... ;)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #536 -: Август 08, 2015, 12:40:51 pm »
на Венера ,когато й липсва любов ,съпричастност,човешка близост,споделяне, трепети става като черна дупка и си ги наваксва със суета- шопинг - материални неща,купуване,трупане на  красота-дрехи,козметика,бижута,камъняци ,нетипични промени във фейса,цвят /дължина/ коса,татуси, изпъване,лифтинг,ботукс,пластични операции,липосукции,стягане на мускултурата,спорт за привличане на туй дето липсва,гладната венера е ненаситна.... ;)


Ми на мен не ми е липсвала тогава толкова венера, а по-скоро желанието да направиш нещо различно, ураново. От скука може би.  :012: Овенско слънце съвпад раху и тригон уран- дай му да е нестандартно , различно. Всичко що се слива с масата, т.е посредствено е , ме довеждаше до умопомрачение.  :012:

Иначе за шопинга съм съгласна, материлани придобивки и тн. Както и смяна на прическа, цвят. Отдавна не съм го правила.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #537 -: Август 08, 2015, 12:47:03 pm »
Принципно е така, във всичко е желателно да има разумна мярка.

Но шопингът и разкрасяването имат и материално измерение. Ако една жена не може да си го позволи, това не означава, че цялата е обкръжена от любов, та чак ще се пръсне.

Иначе познавам случаи на ненаситно пазаруване, като впоследствие много от придобитите вещи се оказват непотребни или неподходящи. Тук вече се запълват други липси. Двата по-тежки случая, за които са сещам, са с есенциално силна Венера в съчетание с есенциално силен Юпитер - при едната има съвпад Венера/Юпитер в Риби, при другата Венера във Везни и Юпитер в Рак. Асцендентът също се управлява от женска планета - при едната от Венера, при другата от Луна.
« Последна редакция: Август 08, 2015, 12:53:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #538 -: Август 08, 2015, 12:52:28 pm »
О, аз обичам шопинга. Излизаш с приятелки, приказвате си, разхождате се, забавлявате се. Купуването някак си остава на втори план при мен. Но си имам любими магазинчета  и гледам да си ги посещавам редовно. :012:
Сега имам транзитни Венера и Юпитер в опозиция със Слънце - няма да пропусна да се поразкрася и позабавлявам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #539 -: Август 08, 2015, 12:54:00 pm »
О, аз обичам шопинга. Излизаш с приятелки, приказвате си, разхождате се, забавлявате се.

Това май го има само по филмите  :)

Никога не съм пазарувала с приятелки, винаги сама. И обикновено го правя по пътя след работа, не отделям един почивен ден за шопинг.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui