Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269205 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #555 -: Август 28, 2015, 03:57:48 pm »
Моята карта е много ян.Събитията са слаба ракия поне от 7-8 години.Имах извънредно силни възврати,съвпади на трз планети,точни дирекции и прогресии и т.н.т,но нещата са символични.Изглежда съм конкретизирала целите,които преследвам много безкомпромисно и останалото не ме трогва особено или за дълго,а не че не се случва.Продължавам да оценявам събитията по яркостта и продължителността на предизвиканата емоция в натива.  :d030: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #556 -: Август 28, 2015, 05:22:46 pm »
Моята карта е много ян.Събитията са слаба ракия поне от 7-8 години.Имах извънредно силни възврати,съвпади на трз планети,точни дирекции и прогресии и т.н.т,но нещата са символични.Изглежда съм конкретизирала целите,които преследвам много безкомпромисно и останалото не ме трогва особено или за дълго,а не че не се случва.Продължавам да оценявам събитията по яркостта и продължителността на предизвиканата емоция в натива.  :d030: :012:

Да, на кардиналните и ъглови карти това им е гадното. Яркостта и вкусът на събитията избледнява с натрупването на опит, а при тях опитът и гюрултията е много отрано, много начесто и в широки синусоиди. С времето сетивата се притъпяват е преставаш да ги забелязваш.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #557 -: Август 28, 2015, 05:38:58 pm »
Ама това не е ли при всички, бе момичета? На средна вьзраст  след един и половина сатурнов вьзврат, след уранова опзиция и поне един напрегнат транзит, прогресия плутон-светило? Един вид-помьдрели сме. Знам, че не сте фенове на Jung, но той тварди, че това, което осьзнаваме вьтрешно, не е задьлжително да се прояви физически,или сьс сьбития.
И аз от 2-3 години сам в едно безвремие....сякаш нищо не се случва.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #558 -: Август 28, 2015, 06:19:29 pm »
Човек като е дете вижда печка отива,пипа,пари се,рев,сополи-събитие .Като порасне -вижда печка,обаче не отива да пипа,знае,че ще се опари-няма събитие .Логиката е ян типовете да имат по-голяма събитийност идващи от тяхното подсъзнание/дирекции и прогресии/,понеже те са активните субекти,ин типовете-обратно,по голяма събитийност от външни фактори,понеже те не са активни,а обект-по-голяма събитийност по транзити .

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #559 -: Август 28, 2015, 08:32:23 pm »
Ама това не е ли при всички, бе момичета? На средна вьзраст  след един и половина сатурнов вьзврат, след уранова опзиция и поне един напрегнат транзит, прогресия плутон-светило? Един вид-помьдрели сме. Знам, че не сте фенове на Jung, но той тварди, че това, което осьзнаваме вьтрешно, не е задьлжително да се прояви физически,или сьс сьбития.
И аз от 2-3 години сам в едно безвремие....сякаш нищо не се случва.


Винаги съм мислела, че нещата се случват, когато човек ги поиска, дори такива, които не зависят изцяло от волята му.


Oposit, последните дни гледам точно една ин карта, как тр. плутон в квадрат с луната и едновременно с това съвпад с венера....как да кажа не донесе това, което пишат по книжките. Май по-скоро зависи от преобладаващото качество - кардинален, подвижен, неподвижен.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #560 -: Август 28, 2015, 09:02:14 pm »
Terry,много са факторите,филтрите ,несъмнено си права за кардиналност,подвижност,фиксираност,просто ян/ин е един от филтрите също,какточно се проявява-хипотеза-теория,проверка в практиката .Диана и аз изказваме хипотези,които трябва да се изпитат преди да се приемат ,в практиката нещо отпада,друго се прибавя ,така се процедира .

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #561 -: Септември 09, 2015, 12:32:30 pm »
В картите ползвате ли индикации, че нещо започва или приключва? Примерно - ако има събитие на новолуние или пълнолуние - е едно на ръка. Може би с аспекти към  8 и 12 дом може да се предвиди край на нещо. Ясно е, че на винаги се вижда дали има начало или край, а по-скоро темата, но все пак. Случвало ли Ви се е като разглеждате карта - да е видно, че нещо започва или свършва  ::)

Ще дам пример с две мои карти. И  в двете - Венера, т.е. Венерините въпроси са тема. При мен Венера е У2  и радикално е в 8 дом - всичко финансирам със заеми - жилище, кола, проекти... Взимам заеми, изплащам ги, идва нова идея и понеже тъкмо съм свършила заем и нямам никакви събрани пари - хайде пак заем...

Явно така ще е цял живот, защото не очаквам от небето да падне някое наследство, а и не ми се иска да има събитие, след което да онаследя нещо.

Да се върна на картите. Ноемврийското новолуние се пада върху наталната ми Венера в 8 натален дом в Скорпион. Това трябва да е ново начало, нали? Новите заеми ги започнах, обаче лятото - във връзка със серия челюстни операции. Т.е. нещото не започва сега, но пък във времето ще продължи доста :)  Гледам и другите аспекти, транзитните планети в 7 дом, аспектите на СЛВ и Вертекс. в тази връзка умувам дали да разглеждам Венера, като заеми/пари или като сърдечна връзка - да кажем с мъжа ми  :012:

Паралелно с тази карта гледам и Солара за след рождения ми ден - месец след новолунието. Соларна Венера е на Соларния асцендент, във възврат. Пак Венера ще ми маркира годината. То е ясно, че заемите изобщо не ме радват, но ще продължат и догодина, касаят и физическото ми тяло (сол.асцендент).

Как гледате на двете карти и какво в една карта би ви навело на мисълта, че един заем ще бъде изплатен, една любов ще приключи. Освен Пълнолуние, може би  ::) Събитие, при което нещо приключва :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #562 -: Септември 09, 2015, 02:53:04 pm »
Да се върна на картите. Ноемврийското новолуние се пада върху наталната ми Венера в 8 натален дом в Скорпион. Това трябва да е ново начало, нали? Новите заеми ги започнах, обаче лятото - във връзка със серия челюстни операции. Т.е. нещото не започва сега, но пък във времето ще продължи доста :)  Гледам и другите аспекти, транзитните планети в 7 дом, аспектите на СЛВ и Вертекс. в тази връзка умувам дали да разглеждам Венера, като заеми/пари или като сърдечна връзка - да кажем с мъжа ми  :012:
Нещата по 8д са започнали 13 ноември 2012г, когато СЗ е близо до Венера, на следващата година пак- 3 ноември 2013, а на 23 октомври 2014г СЗ е на К8, откъм 8-ми дом, затъмненията действат до 2г.
СЗ през март 2015 е квадратирало Слънцето ти от 1д, което показва неблагоприятна за теб промяна, свързана с мъж, който е от значение за теб- шеф, баща, съпруг, любовник. Последвалото го ЛЗ попада в 7д на Плутон У8, което дава приключването.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #563 -: Септември 09, 2015, 02:55:24 pm »
Акрукс, а СЗ в опозиция със слънцето пак ли е неблагоприятна промяна? Ако е в картата на жена, която няма мъж, съпруг, началник т.н.?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #564 -: Септември 09, 2015, 03:13:49 pm »
Акрукс, а СЗ в опозиция със слънцето пак ли е неблагоприятна промяна? Ако е в картата на жена, която няма мъж, съпруг, началник т.н.?
Не, то засяга повече мъжа, но понеже при нея е в 1д, затова я засяга- в случая може да е пострадала репутацията ѝ, понеже Слънцето е в 10д, както и здравето, понеже е У6
 Когато няма баща, съпруг, началник, тогава може да пострада егото ти, да не можеш да стартираш творчески проект, пречки да изразяваш себе си, да имаш проблеми при общуването с мъжете.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #565 -: Септември 09, 2015, 03:16:21 pm »
Мерси, обещаващо звучи :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #566 -: Септември 09, 2015, 03:26:47 pm »
затъмненията действат до 2г.
има ли значение дали са пълни или частични за продължителността на действието?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #567 -: Септември 09, 2015, 03:41:23 pm »
Клер, затъмненията са с продължителност от 2,5 ' -7 ' мин. , а времето за което лунната сянка пробягва по  Земята е до 3 часа и половина.  , докато частичното е максимум 3 ч.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #568 -: Септември 09, 2015, 04:11:13 pm »
akruks  :) благодаря  :)

Значи изобщо да не си въобразявам, че ще има нова случка по 8 домието  ???  То е скоро :) Ще видим  :)



Един друг въпрос - как преживявате съвпадите на Марс и Венера  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #569 -: Септември 09, 2015, 04:59:33 pm »
akruks  :) благодаря  :)
Значи изобщо да не си въобразявам, че ще има нова случка по 8 домието? То е скоро :) Ще видим  :)

Един друг въпрос - как преживявате съвпадите на Марс и Венера  ::)
Защо да няма случка по 8д, като предстоящото СЗ е в 7д секстил с венера в 8д?

 ТР. Марс преди да съвпадне с моята венера е извършил съвпад със Слънцето- първо ми е дал енергия в подкрепа на егото, а после като съвпадне с Венера излъчвам сексапил, дори да не си мисля изобщо за секс, та съвпадът ми действа като феромони  :)