Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268748 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #600 -: Септември 22, 2015, 08:59:46 am »
Имате ли някакъв опит с ураническата астрология? Правили ли сте си карта по тяхната система (90 degree dial chart)?

Публикувам линк към блога на една американска астроложка, която практикува ураническа астрология:

http://theuranianastrologer.com/new-blog-2/.

----
Съвсем сериозно питам за ураническата. Няма ли тук някой, който да ги разбира тези несъществуващите планети?

Гали е добра , с Леон в астрогалакси преди години

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #601 -: Септември 22, 2015, 10:42:22 am »
Благодаря ти за насоките, Стреличка! :-*

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #602 -: Септември 25, 2015, 01:09:52 am »
Имам доста елементарен, но важен въпрос. Ако в натална карта планетата е на няколко минути (под половин градус) от куспидата на определен дом - дали я разглеждаме към дома, чиято куспида е това или към предходния.
Бих казала, че въпросът е колкото прост, толкова и сложен. Особено, когато разглеждаме проявата на планети или се опитваме да правим прогностика.
Аз си имам цяло сборище на Асцендента, но ако ги гледам до минута - всъщност само Уран може да се причисли към 1 дом. И Марс, и Сатурн попадат в 12-я ми дом. Вярно, на по-малко от градус разстояние от асц, но Марс дори е в различен знак. Признавам - не мога да преценя дали Сатурна ми действа като 12-тодомен или 1-водомен.

Доколко трябва да бъдем буквалисти? От друга страна, астрологията е наука не по-малко точна от математиката и окрупняването на резултата би довело до ненадеждни крайни данни.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #603 -: Септември 25, 2015, 08:30:00 am »
и 2те. най-малкото, не е много вероятно картата ти да е точна до последната минута. но може би по-силно би било влиянието на следващия дом, т.к е на куспидата му

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #604 -: Септември 25, 2015, 11:51:48 am »
И аз така приемам нещата  :) Имам Марс на градус и нещо от IC ... В 3 дом е реално, но много силно влияе и на 4 дом, заради съвпада с оста  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #605 -: Септември 25, 2015, 04:17:16 pm »
Имам доста елементарен, но важен въпрос. Ако в натална карта планетата е на няколко минути (под половин градус) от куспидата на определен дом - дали я разглеждаме към дома, чиято куспида е това или към предходния.
Бих казала, че въпросът е колкото прост, толкова и сложен. Особено, когато разглеждаме проявата на планети или се опитваме да правим прогностика.
Аз си имам цяло сборище на Асцендента, но ако ги гледам до минута - всъщност само Уран може да се причисли към 1 дом. И Марс, и Сатурн попадат в 12-я ми дом. Вярно, на по-малко от градус разстояние от асц, но Марс дори е в различен знак. Признавам - не мога да преценя дали Сатурна ми действа като 12-тодомен или 1-водомен.

Доколко трябва да бъдем буквалисти? От друга страна, астрологията е наука не по-малко точна от математиката и окрупняването на резултата би довело до ненадеждни крайни данни.
С този казус се блъскам от години.Наблюдавах личната ми карта и не знаех как да разбера.Накрая планетите ги разгледах като Управители на домове и така разбрах,че поне в моята карта не действат в предходния,а в следващия.Ако Сатурн ми беше в 11Д със сигурност щях да съм омъжена.Ако Марс и Юпитер ми бяха в 7,а не в 8Д,също щях да съм омъжена и да работя нещо друго.Плутон е в 4Д,защото нямам никакъв афинитет към съседи,но домът и семейството ми са изключително важни.
 Много си млада и тепърва картата ти ще се развива,но за себе си твърдо мога да кажа,че планетите нито емоционално,нито като физическо проявление имат каквото и да е общо към предходния дом.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #606 -: Септември 25, 2015, 04:32:54 pm »
Дори и да работех същото,отдавна щях да бъда по-горе в йерархията,защото Управител на ъглов дом,в ъглов дом дава бързо развитие.Не съм забелязала да са разпрострели влиянието си в двата дома.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #607 -: Септември 25, 2015, 06:01:13 pm »
Чак пък математически точна да е астрологията, не е. Огромна част от историята й са векове без прецизни часовници и сметки на око. Има до пет градуса толеранс за планета към връх на дом, отделно зависи дали на астролога му е по сърце толкова ларж да смята. Мистър Фроули твърди, че планета на самия връх (аз разбирам - до по-малко от градус отгоре/отдолу) дава силен отпечатък върху дома.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #608 -: Септември 25, 2015, 06:04:48 pm »
До 5 градуса от връх на ъглов дом приемам за съвпад, за останалите куспиди съм с по-малък толеранс - 2-3 градуса.

Зависи и от домовата система - ако по Плацидус една планета е в края на дом, по Кох или друга система обикновено се измества в следващия. Само планетите близо до ъглите не мърдат, те са най-сигурни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #609 -: Септември 26, 2015, 11:36:30 am »
Имам доста елементарен, но важен въпрос. Ако в натална карта планетата е на няколко минути (под половин градус) от куспидата на определен дом - дали я разглеждаме към дома, чиято куспида е това или към предходния.
планетата се гледа за дома, в кото се намира- например при мен Плутон е на по-малко от градус от АСЦ, но е в 12-ти дом и проявлението му е по 12-ти дом, а не по 1-ви дом, а съвпадът му с АСЦ се тълкува отделно, което е различно от тълкуването му по 1-ви дом.
 При теб Юпитер в 4д се тълкува като:
Юпитер в IV доме
Вы очень гостеприимны и хотели бы иметь большой, комфортабельный, уютный дом, где хватило бы места и семье, и гостям. В детстве у Вас были очень благоприятные условия, Вы ощущали поддержку, и это дало Вам прочную основу, чувство эмоциональной защищенности в жизни; поэтому Вы склонны щедро и великодушно делиться тем, что имеете.
Вкладывание денег в дом или недвижимость принесет Вам, вероятно, большую пользу.
Отделно се разглежда съвпадът му с ИЦ:
 Юпитер в соединении с IC
Хорошо для торговли, недвижимости, строительства, земледелия, пищевой промышленности. Дом - на широкую ногу, большая семья, хорошие отношения с родителями (если другие аспекты не противоречат). Дом часто арена религиозной и воспитательной работы. К старости богатство.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #610 -: Септември 26, 2015, 01:08:30 pm »
Каква е тънката разлика между планета в съвпад с АЦ и планета в първи дом? Не се сещам за домова система, където АЦ да не попада там. Може да не е връх на първи дом, но все е вътре в него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #611 -: Септември 26, 2015, 01:11:57 pm »
Планета в съвпад с АС, както и с всеки друг ъгъл, не би ли да е по-силно изявена, по-забележима, отколкото планета вътре в дома /който е ъглов/? Такава планета и по дирекции ще е по-резултатна, защото почти едновременно ще има дирекционен аспект и от ъгъл, и от планета към друга планета.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #612 -: Септември 26, 2015, 01:24:57 pm »
Думата ми е, ако броим съвпада с АЦ, значи планетата влиза и в дома. Порових се малко, оказа се, че специално за Алкабиси и Плацидус е имало практика ъгловите домове да започват 5° преди осите. Останалите се изчисляват според тях по някаква формула. Отстъпът е бил официален и начертан на самата карта, виждало се е къде попада планетата.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #613 -: Септември 26, 2015, 01:41:59 pm »
Каква е тънката разлика между планета в съвпад с АЦ и планета в първи дом? Не се сещам за домова система, където АЦ да не попада там. Може да не е връх на първи дом, но все е вътре в него.

Предположението на Лили мисля, че е правилно - аз имам Юпитер в 1 дом, но на 11гр от Асц - не е като да не работи, но е някак скрито, не е очебийно. Даже не мисля, че се отразява на външния ми вид. И определено владее темите по управителството - при транзити засяга 6, 9 или 10 дом. Стрелец на К6, а Риби на другите два.
Имам Сатурн на о/о 3 гр от МС, в 9 дом - това вече си е нещо, което присъства навсякъде. Верно, че прави аспекти почти към всичко в картата и че У1 е в Козирог, та не знам, кое е по-меродавно, но със сигурност е много влиятелен при мен.
« Последна редакция: Септември 26, 2015, 01:44:09 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #614 -: Септември 26, 2015, 01:45:05 pm »
Ако използваме система "дом-знак" /аналогично на ведическата/, често се случва планета от 1ви дом да мине във 2ри, а планета от 12ти в 1ви. И ще е спорен въпросът влиянието на коя от двете е по-силно изразено.

Хепи, а при теб Сатурн е не само на МС - един от най-точните му аспекти е с Луната, която също е ъглова.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui