Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269264 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #615 -: Септември 26, 2015, 01:56:01 pm »
Че аз съм съгласен с Лили.

(1) A = планета в съвпад с АЦ
(2) B = планети в първи дом
Доколкото АЦ е във първи дом, A⊂B. **** ☿℞.
« Последна редакция: Септември 26, 2015, 01:58:06 pm от Reptil »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #616 -: Септември 26, 2015, 02:07:03 pm »
Един въпрос за индийците — при тях върхът на дома на по 30° от АЦ ли се пада, или е в средата на знака? Началото на дома е ясно — началото на знака.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #617 -: Септември 26, 2015, 02:15:25 pm »
Не съм чела за такива технически подробности. Домът започва от първия градус на знака и свършва в последния, но върхът му математически не знам къде се пада, т.е. те как го изчисляват. За Асцендента е ясно, той е символичен енергиен фокус, най-силната точка в първи дом.

Иначе и някаква западна домова система, забравих как се казва - там първи дом беше на по 15 гр. от АС в двете посоки.

В класическата ведическа астрология не съм чула да използват домови куспиди, вкл. и за МС/Зенит да се говори. В някоя по-модерна система - да, например КР. Но градусът на Лагна е важен, гледа се в коя накшатра попада.
« Последна редакция: Септември 26, 2015, 02:17:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #618 -: Септември 26, 2015, 05:23:12 pm »
Каква е тънката разлика между планета в съвпад с АЦ и планета в първи дом? Не се сещам за домова система, където АЦ да не попада там. Може да не е връх на първи дом, но все е вътре в него.

"Отварям вратата с ..."-планета съвпад с АСЦ
"Влязох през отворената врата в стаята по  съответния (мой ) начин"-планета в 1-ви дом. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #619 -: Септември 26, 2015, 05:32:16 pm »
Интересна аналогия  :)

Наистина, планета в съвпад с АС дава много по-очевидна заявка за себе си, изявата ѝ е по-ярка.

Планета в първи дом е като да влезеш в помещение и да завариш някой там. Някой, който не те е посрещнал на вратата. И ако е в знак, различен от Асцендента, присъствието му може да те изненада. Но такава планета може да има и доста по-драматична изява, именно защото не е нещо, което бие на очи, което е видимо на пръв поглед. Затова трябва особено да се постарае да бъде забелязана, да се поразтропа.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #620 -: Септември 26, 2015, 07:32:37 pm »
Че аз съм съгласен с Лили.



е нали питаше ... :) и аз се включих :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #621 -: Септември 26, 2015, 07:34:32 pm »
"Отварям вратата с ..." — планета съвпад с АСЦ
"Влязох през отворената врата в стаята по  съответния (мой) начин" — планета в 1-ви дом. :)

Отдават ти се обясненията :) Харесва ми така обяснено.

е нали питаше ... :) и аз се включих :)

Схванах, схванах :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #622 -: Септември 26, 2015, 08:40:30 pm »
Интересна аналогия  :)

Наистина, планета в съвпад с АС дава много по-очевидна заявка за себе си, изявата ѝ е по-ярка.

Планета в първи дом е като да влезеш в помещение и да завариш някой там. Някой, който не те е посрещнал на вратата. И ако е в знак, различен от Асцендента, присъствието му може да те изненада.
А, в същия знак пак изненадва- например и аз и мъжа ми сме с АСЦ дева, при мен Плутон от 12д е в съвпад с АСЦ, а при него Плутон е в 1д, но на 12гр някъде от АСЦ- на пръв поглед аз съм доминираща и властна, а той едва ли не под чехъл, тиха вода, ненапита, но реално силата е в него и е опора на всички ни в семейството, аз съм само по преобразованията.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #623 -: Септември 26, 2015, 08:56:55 pm »
При мен има планети от двете страни на АС, усещат се и двете. Уран е на 8 гр. над АС, но откъм 12 дом, обаче в същия знак. Нептун е в първи дом, но в друг знак и съвсем към края, на 3 гр. от върха на 2 дом /по други системи за домификация направо си е във втори/ - за него бих казала, че се усеща и в двата дома. Коя от двете планети е оставила по-силен отпечатък върху характера и темперамента не мога да кажа, сякаш има смесено влияние, съчетано с други доминанти /Марс, Луна/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #624 -: Септември 29, 2015, 12:01:13 pm »
Моля за инфо - от колко до колко часа Луната ще е без курс на 16 октомври 2015 и къде обичайно се справочвате за това?
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #625 -: Септември 29, 2015, 12:15:51 pm »
Моля за инфо - от колко до колко часа Луната ще е без курс на 16 октомври 2015 и къде обичайно се справочвате за това?

от 10:44:34 до 21:56:54 за София - от астро.ком/Free Horoscopes/Celestial Events/

Трябва, разбира се, да имаш акаунт там, за да ти извежда автоматично твоето референтно място. Но едва ли тук има някой без акаунт в астрото.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #626 -: Септември 29, 2015, 12:19:31 pm »
Извини ме, ретроМерк ми е върху Слънце понастоящем, сега видях, че за друг ден питаш  :-X.

За друг ден и не онлайн - каква астрологична програма си си инсталирала, за да те упътим към бутончето със справките :-)


ПС. За 16-ти долу в снипчето 15.10.2015 - 3,58 ам до 16.10.2015 - 12,18 рм
« Последна редакция: Септември 29, 2015, 12:24:25 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #627 -: Септември 29, 2015, 12:20:48 pm »
Моля за инфо - от колко до колко часа Луната ще е без курс на 16 октомври 2015 и къде обичайно се справочвате за това?
Ползвам тази таблица, но тя е за месеца, за октомври ще излезе на 1 окт.  :)
http://astrohoroscope.info/moon.htm
Но проверих саморъчно за датата, която те интересува и Луната е без курс от 3ч. 58' на 15 октомври, когато е направила секстил с Юпитер, после няма сходящи аспекти, докато е в знак скорпион. Ако е за операция не е препоръчително, докато се намира в този знак, дори да е в курс.
« Последна редакция: Септември 29, 2015, 12:30:53 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #628 -: Септември 29, 2015, 01:23:07 pm »
Благодаря, Момичета, точно за операция питам - 16 окт. изобщо не ми се вижда ОК с тази луна в Сорпионн и напускаща знака някъде по време на операцията .... Това точно ми провокира въпроса. Не ми се е налагало до сега да се справочвам дали луната е без курс :)

Аз горе долу си избрах няколко дати още предната седмица, в които Луната поне да не е в скорпион или Козирог -  дано да има свободни. Не че няма притеснителни аспекти, напр. тр.Юпитер от 6 дом квадрат с нат.Нептун в 9 дом - и двете са ми У1. В следващите 2 дни - освен това тр. Слънце прави опозиция на нат.Юпитер в 1 дом ....

Обаче то идеална ситуация няма да има - предполагам тези аспекти ще са израз на дискомфорта, който ще имам ....

Единствено на 12.10 - картинката изглежда малко по-добре, пък и Меркурий няма да е ретро вече :) , може би е най-добрият ден от 7, 8, 9 и 12 октомври. Но няма гаранция, че ще има прозорец.

До сега винаги датите са ми били съобщавани от лекарите и съм имала някакъв късмет Луната да е на хубаво място поне, сега за първи път поглеждам предварително :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #629 -: Септември 29, 2015, 04:49:51 pm »
...За друг ден и не онлайн - каква астрологична програма си си инсталирала, за да те упътим към бутончето със справките :-)
....

Хм, аз в нета го видях това време, ама много дълго ми се стори, мислех, че е няколко часа :)

Първо имай един ЗЕТ - Лайт версията - само транзити и синастрия, заради прогресии, дирекции и т.н. ползвам астро.сом, но ме дразни, че се виждат само радикалните аспекти.

После намерих една Solar Fire, харесва ми, беше малко преди да вляза в болницата и не съм я разцъквала много :) Идеята беше да ползвам за известно време ZET и Solar Fire, за да преценя коя да купя, но то по-трудно стана, защото всяка има предимства :)

За астро.сом - разбрах и ще ми е най-полезно, защото мога да отворя сайта отвсякъде :)
Над силата е само умението да я владеем!