Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269047 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #630 -: Септември 29, 2015, 05:03:53 pm »
Хм, аз в нета го видях това време, ама много дълго ми се стори, мислех, че е няколко часа :)

Хм, напълно е възможно и два дена да си е без курс, ако всички планети се окажат прясно ингресни или във 2,6,8,12 знак от Луната.
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #631 -: Септември 29, 2015, 05:19:19 pm »
Благодаря  :) Нямам никакви наблюдения - 2 месеца гледам кога е без курс на новолуние, че пиша желания :) Даже мислех, че е без курс само на новолуние  ::)

Астро.сом още се уча да го ползвам :)  :58: :58: :58:
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #632 -: Септември 30, 2015, 01:22:34 pm »
от 10:44:34 до 21:56:54 за София - от астро.ком/Free Horoscopes/Celestial Events/

Трябва, разбира се, да имаш акаунт там, за да ти извежда автоматично твоето референтно място. Но едва ли тук има някой без акаунт в астрото.

Не можах да видя линк в страницата и ползвах търсенето - така влязох на мястото, но не ми е ясно как да вляза по нормалния начин :)

Също не ме пусна да гледам за октомври, защото нямам sunscription, акаунт имам, логната съм, но предполагам, че иде реч за някакъв платен абонамент :)

В нета има доста таблички, не е проблем :) Причината да попитам е дългия период на луна без курс - озадачи ме и си бях помислила, че нещо бъркам :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #633 -: Октомври 01, 2015, 08:24:46 pm »
Има ли тема за Нептун, примерно "Транзити на Нептун"? Като, че ли участвах в подобна и четох за преминаването му през АЦ, но не я намирам. С търсачката по"Нептун" в заглавие ми излиза само една за Квадрат Нептун - Слънце?
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #634 -: Октомври 01, 2015, 08:42:00 pm »
Алена, напиши "Транзите на Нептун" в търсачката  и ще ти излезе темата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #635 -: Октомври 01, 2015, 09:52:45 pm »
Мерси много  :08: :58: :cheer:
Над силата е само умението да я владеем!


Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #637 -: Октомври 08, 2015, 09:23:15 pm »
Стреличке, това не може ли да го копираш в "Полезни"?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #638 -: Октомври 11, 2015, 10:32:32 am »
изпълнено  :08:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #639 -: Октомври 12, 2015, 07:11:27 pm »
Транзит на планети върху ЮЛВ с какво би се отчел? Планетите са Марс, Венера и Юпитер. Юпитер е съуправител на 4 дом и вече мина, нищо необичайно не се случи. Сега предстои съвпада на Марс и Венера с възела. Марс У9, Венера У3,10.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #640 -: Октомври 13, 2015, 01:27:52 pm »
Транзит на планети върху ЮЛВ с какво би се отчел? Планетите са Марс, Венера и Юпитер. Юпитер е съуправител на 4 дом и вече мина, нищо необичайно не се случи. Сега предстои съвпада на Марс и Венера с възела. Марс У9, Венера У3,10.
завършване на обучение, смяна на местожителство?


за елекция: меркурий е 2,44 във везни, а сатурн - 2,14 стрелец. можем ли да отчетем тригонът като все още действащ? или като е минал точния съвпад ги пишем недействащ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #641 -: Октомври 13, 2015, 01:55:59 pm »
за елекция: меркурий е 2,44 във везни, а сатурн - 2,14 стрелец. можем ли да отчетем тригонът като все още действащ? или като е минал точния съвпад ги пишем недействащ?
Секстилът между тях е действащ, понеже Сатурн е от бавните планети и до 5гр +/- аспектите с него са активни, към светилата в натала дори година и половина преди и след точния му аспект се усеща влиянието.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #642 -: Октомври 14, 2015, 12:05:34 pm »
Понеже гледам, че планетните часове се използват и в хорарната астрология, преди малко четох за това как се определят, но не съм сигурен дали разбрах правилно. Така ли е:
1. Днес например сме сряда, значи ден на Меркурий.
2. Слънцето изгрява в около 8 часа, а залязва в около 18:30 ч, т.е. един планетен час през деня излиза около 52,5 минути.
3. От 8:00 до към 8:52 е часа на Меркурий, след него на Луната, после на Сатурн, на Юпитер, на Марс, на Слънцето, на Венера.
Обаче от изгрева до залеза делим на 12 равни части, а използваме 7 планети. В такъв случай след часа на Венера пак ли следва на Меркурий, Луната и т.н. до залеза на Слънцето?
4. А след залеза на Слънцето кой планетен час би трябвало да следва?
Ще може ли някой да ми помогне за планетните часове поне за днешния ден, сряда? С този мой дебилитиран Меркурий ми е малко трудно да схвана някои неща, освен ако не ми го обясни някой на като на олигогрен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #643 -: Октомври 14, 2015, 02:25:34 pm »
 Гледам ги наготово тук: http://www.beinsadouno.com/old/astro/astro_planets.php  :)

Планетните часове се редуват, като следват Халдейския ред на планетите - Сатурн, Юпитер, Марс, Слънце, Венера, Меркурий и Луна. Всеки ден има 24 планетни часове - 12 дневни и 12 нощни. Първият дневен планетен час има за управител планетата управител на деня. Например петък. Управител на деня е Венера. Управител на първия дневен час е също Венера. На втория дневен час е Меркурий, на третия Луна, на четвъртия Сатурн и така следват Халдейския ред. На първия нощен час управител е планетата, следваща по ред след планетата управител на 12-тия дневен час.
За всеки ден от годината и географско местоположение от таблици/справочници може да се разбере часа на изгрева и залеза. Намира се дължината на деня и на нощта в часове, делят се на 12 и се определят хронологичните граници на отделните планетни часове.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #644 -: Октомври 14, 2015, 03:28:02 pm »
в карта на близнаци с разлика 5 минути - всичко е еднакво, с изключение на ац - разлика от градус и половина. но домофикацията е същата. възможно ли е толкова малка разлика да дава толкова голямо отражение? децата са много различни като темперамент и характер.