Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269072 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #675 -: Октомври 16, 2015, 06:25:13 pm »
И двата въпроса не се гледат само по 6 дом и могат да бъдат разграничени.

благодаря, но може ли повечко, моля :) - или примерче ...

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #676 -: Октомври 16, 2015, 06:28:45 pm »
Ами това си е принципно положение,търси се натрупване в едната от посоките,освен 6д се гледат планети в него,особено на куспидата,у6д,някоя формулка на Шестопалов,например акцентирани 2,6,10-по-скоро работа,1,6.12-по-скоро здраве .

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #677 -: Октомври 16, 2015, 06:45:39 pm »
Ами това си е принципно положение,търси се натрупване в едната от посоките,освен 6д се гледат планети в него,особено на куспидата,у6д,някоя формулка на Шестопалов,например акцентирани 2,6,10-по-скоро работа,1,6.12-по-скоро здраве .

и аз си мислех за него, но не бях убедена :)

мунданния съвпад сега в Дева правив момента квадрат към оста К6/К12 и пълзи към стелиума ми там - отказах се да отида някъде на почивка за седмица - останах вкъщи, в случай, че нещо се случи (дано да не стане де, но имайки предвид, че здравословните ми проблеми все още продължават ...), защото все пак Марс е участник там, а Юпитер ми е У6.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #678 -: Октомври 16, 2015, 06:49:46 pm »
благодаря, но може ли повечко, моля :) - или примерче ...

Прекалено подробно ще стане, а нямам толкова време.

Във всяка карта има сигнификатори на професията, има и сигнификатори на жизнеността, на физическото тяло. От това се тръгва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #679 -: Октомври 16, 2015, 08:00:59 pm »
Тази сутрин със събуждането "открих топлата вода",но нямах време да пиша до този момент.След много динамичен ден дано успея да го формулирам разбираемо.Значи не тронови,екзалтирани планети с добри и адекватни аспекти определят успеха,а такива с мажорен аспект към асц.
Имаше една теория,че ако две планети сключват аспект помежду си,а трета сключва само с едната,то третата взаимодейства и с тази,с която няма аспект,чрез втората.Мисля,че нямам достатъчно години житейски опит,за да вадя извод,а и не познавам достатъчно хора с точни часове на раждане,с приключили кариери,за сравнение.
Според тази теория тогава моят Сатурн, който няма мажорен аспект с АСЦ, но АСЦ е в точен секстил с Марс и Нептун, които са в квадрат със Сатурн, последният взаимодейства и с АСЦ
И какво следва от това?

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #680 -: Октомври 16, 2015, 09:24:52 pm »
Именно-пуснах теорията,която съм чела някъде и моята "топла вода" от сутринта,за да проверим в наталите си.Точно това трябва да е логиката-твоят Сатурн въздейства на асц,остава да потвърдиш или отречеш.  :)

искаш да комбинираме двете теории и дадем ОВ от наблюдения или опит? нещо не схващам идеята ...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #681 -: Октомври 16, 2015, 09:58:44 pm »
Именно-пуснах теорията,която съм чела някъде и моята "топла вода" от сутринта,за да проверим в наталите си.Точно това трябва да е логиката-твоят Сатурн въздейства на асц,остава да потвърдиш или отречеш.  :)
Драко, ами аз нали имам Плутон на АСЦ, който доминира, ща не ща, но понеже Сатурн е У5, У6 в 5д, който се свързва със спорта, то силата на Плутон (физическа и психологична) се изразява при мен именно чрез спорта, което влияе и на АСЦ (външния вид)  :)
Въй, потече топлата вода и при мен  :08:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #682 -: Октомври 16, 2015, 10:06:27 pm »
Дракониада, а защо точно към  АСЦ , ти "текна топлата вода " ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #683 -: Октомври 16, 2015, 11:22:50 pm »
Да,  старта е АСЦ и има резон, в това, което те осенило рано сутринта като същото дава важна информация към потенциала на всеки от нас.   :08:  ;) ...но без участие на МЦ, няма успех, даже последния да е свързан с продажба на печен слънчоглед. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #684 -: Октомври 17, 2015, 09:32:57 am »
Дракич,и при мен Аkruks,

всички планети имат асп. мажорен към Асц.,само Сатурн  Водолей в 6 дом  секстил Мерка Козирог  в 4 дом ,нямат,ама Мерка е У  1,10 ,СЛВ и по диспозиторство владее всички останали планети,ако не е този асп.да внася разумност ,досега да съм се изпотрепала с тези марс-уран-плуто на асц. каре слънце действащи директно ,без да помислят

значи въпреки,че нямат асп.с останалите планети и към асц.,Сатурн/Меркурий по диспозиторство си действат като сиви кардинали и дърпат конците на тези от първа линия,тиловаците-стратези са по силни от силоваците-тактици
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 09:42:56 am от strelicka »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #685 -: Октомври 17, 2015, 09:34:52 am »
По теорията на Драко, аз също се бях замислила за две планети в аспект, едната от които сключва аспект с трета. Поводът беше квадратура на луната с венера, в мъжка карта, като венера е в квадрат с плутон. Т.е. плутон оказва влияние и на луната, като се чудех дали аспекта, който е активиран от транзитният плутон не оказва влияние до приключване на плутоновата квадратура. ::)

А относно връзката с асцедента - при мен има подобна конфигурация. Нептун е в точен тригон с асцедента, и в квадрат със слънцето, аспекта е разходящ. Слънцето е управител на асцедента, но не е в аспект с него. Интересува те как се отразява по отношение на кариерата? В конкретният случай би трябвало да даде нептунова професия, нали? Още повече някаква свързана с изкуства, понеже нептун е в 5ти дом ::) Ами няма такова нещо.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #686 -: Октомври 17, 2015, 03:45:17 pm »
Винаги отиваш в крайност  или не желаеш да видиш действителността такава каквато е. Това при теб е от стелиума в Овен с Луна и Слънце там и  отсреща Уран, а не че у АСЦ не е добре поставен и прави твърд аспект към АСЦ. Ако искаш вярно да тълкуваш онова, което те вълнува е необходимо да осъвместяваш всеки един астрологичен принцип, природа на планетите, домове в едно цяло, иначе няма как да разбереш защо и какво пречи натива да улови "звездният " си успех.
Например: Ти си с АСЦ Рак и Луна в Овен, поставена най-високо в картата като заявка , че искаш там да бъдеш/ стигнеш. Понеже това е Луната, те прави особено чувствителна на тема "успех" и същата отразява същността на Слънце в Овен опозиция Уран с : " Вижте колко съм различна от вас ".  Марс като диспозитор на у АСЦ и планета в ъглов дом  е във Водолей, знак , който предполага свободно утвърждаване , творчество,  интелектуална компетентност, но не и бавно, дисциплинирано, структурирано "катерене " на заветния връх. Венера  като У ИЦ  е около МЦ и то пак в Овен, може да дава импулс за иницииране на популярност в обществото, свързана с кариера ; Юпитер в края на7-ми, пък те прави нетърпелива по-скоро да изследваш взаимоотношенията, но не и да се обвържеш с такива. Е, всичко това е свързано с твоя АСЦ, тогава ти доколко можеш да проявяваш гъвкавост , за да растеш, ако си притисната от други фактори в картата, които не ти позволяват  да се приспобиш към външния свят, другите.
Тъй като АСЦ е най-личната точка в картата, за да я интерпретираш е необходимо да разбереш още много фактори в картата, но не като изолирани такива.  Ами ако чисто физически не си пригоден да "катериш" връх/успех ; ами ако не умееш да се сработваш с другите ( ДСЦ), ами ако средата (ИЦ) не е била подходящата да отглежда необикновения сорт успял човек  ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #687 -: Октомври 17, 2015, 04:36:03 pm »
Страхотна си,не се бях сетила,че защото Луната,а и У4 са ми в 10Д съм толкова чувствителна на тема успех и растеж.За протокола имам приятелка с У1 Луна Овен в 10Д също и тя не е амбициозна,не ли болезнено амбициозна.Но нейната майка е особено реализирала се жена.
Рени,дадох аспекти от картата ми само защото това е картата,която познавам най-добре,както и натива. ;) Неудовлетворението от постиженията подозирам рано или късно съпътстват всеки един човек.Всеки се чуди "онова" що не става-няма са посочвам потребители,които не са скрили чуденките си.Аз съм сигурна,че не може да не става. ;) Пак за протокола-въпреки Урановите аспекти и Марс/Юпитер Водолей никога не съм се осъзнавала като различна и уникална и винаги се чудя някой като твърди,че е различен от другите.Моят персонален проблем е,че не получавам признанието така,както смятам че ми се полага,за усилията и кадърността ми.На друг проблемът може да е(и познавам такава),че не може да събере привърженизи за нейните виждания.Друга жена е дистрибутор на козметика и не може да убеди света колко е важна жената да е грижливо гримирана,за да реализира продажбите си,в качеството на продуктите вярва и е убедена и с доходите от това да се издържа.
Та заподозрях :) ,че точно онова,в което хората вярват и силно желаят им се изплъзва и търся причинителите.Ако бях изолиран случай да мога,са знам,да бачкам и да не постигам целта,щях да се съглася,че грешката е някъде в мен.Само никой,ако обичате да не ми казва,че е щастлив така,както си е и е постигнал всичко.  :d030: Все ще реве за нещо си-я любов,я нещо друго. ;)
Дали успях да обясня?Аз съм с пълен 10Д и добри аспекти към МЦ и се чувствам неоценена.Някой с Венера в 7Д да се чувства необичан? Някой с Юпитер в 10 да се чувства безперспективен?Сатурн в 10Д отчаян имаме.
Винаги отиваш в крайност  или не желаеш да видиш действителността такава каквато е. Това при теб е от стелиума в Овен с Луна и Слънце там и  отсреща Уран, а не че у АСЦ не е добре поставен и прави твърд аспект към АСЦ. Ако искаш вярно да тълкуваш онова, което те вълнува е необходимо да осъвместяваш всеки един астрологичен принцип, природа на планетите, домове в едно цяло, иначе няма как да разбереш защо и какво пречи натива да улови "звездният " си успех.
Например: Ти си с АСЦ Рак и Луна в Овен, поставена най-високо в картата като заявка , че искаш там да бъдеш/ стигнеш. Понеже това е Луната, те прави особено чувствителна на тема "успех" и същата отразява същността на Слънце в Овен опозиция Уран с : " Вижте колко съм различна от вас ".  Марс като диспозитор на у АСЦ и планета в ъглов дом  е във Водолей, знак , който предполага свободно утвърждаване , творчество,  интелектуална компетентност, но не и бавно, дисциплинирано, структурирано "катерене " на заветния връх. Венера  като У ИЦ  е около МЦ и то пак в Овен, може да дава импулс за иницииране на популярност в обществото, свързана с кариера ; Юпитер в края на7-ми, пък те прави нетърпелива по-скоро да изследваш взаимоотношенията, но не и да се обвържеш с такива. Е, всичко това е свързано с твоя АСЦ, тогава ти доколко можеш да проявяваш гъвкавост , за да растеш, ако си притисната от други фактори в картата, които не ти позволяват  да се приспобиш към външния свят, другите.
Тъй като АСЦ е най-личната точка в картата, за да я интерпретираш е необходимо да разбереш още много фактори в картата, но не като изолирани такива.  Ами ако чисто физически не си пригоден да "катериш" връх/успех ; ами ако не умееш да се сработваш с другите ( ДСЦ), ами ако средата (ИЦ) не е била подходящата да отглежда необикновения сорт успял човек  ?!?  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #688 -: Октомври 17, 2015, 05:07:24 pm »
Пак бързаш и търсиш едното, първото, единственото, специалното като показател на нещо ,което те вълнува, но същото няма изразени граница и форма. Успех, оценка, признание, амбиции, са различни категории потребности, желания, стремежи и са отразени съответно от специфични различни сигнификатори, но трябва същите да се "срещат" под някаква форма, за да си в топ листата на щастливо успелите и доволни от това хора. Пълен 10 -ти дом не е индикация за успех, признание, нито празен 10-ти дом е индикация за липса на такива, а че натива с такова разположение ще е  силно привлечен от делата на 10-ти, това ще го вълнува. Разбира се , че за много неща няма как да се сещаш, защото имаш Слънце и Луна в един знак като част от стелиум и не ги виждаш . Там, където има струпване на планети, особено в огнен знак и още по-особено в Овен, е трудно, да не кажа невъзможно да се реализира на 100 % потенциала , който носят, за разлика от същите така посатвени във Везни, Рак, Козирог. Лично споделено и проверено. Посочи ми поне 10 карти на успели личности със стелиум в Овен, като поне едното от Светилата е там,  даже да не са  и двете ? ;)

Юпитер и Нептун достатъчно близо ли са до Меркурий, в периода ? :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #689 -: Октомври 17, 2015, 05:12:56 pm »
При мен трудностите са предизвикани от ретро Юпитер в 10. Не мога да се ориентирам какво ми се работи, а уж Юпитер е силен в 10-ти, но сигурно понеже е ретро и оттам ми идват трудностите за реализация  :017: