Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268594 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #705 -: Октомври 17, 2015, 06:41:48 pm »
trendy,

Май не съм ти виждала картата, но ако на МС ти е Дева, Юпитер хич и няма да ти свърши работа при избора на професия.
Дай да видим Меркурий, Луна, Венера, Марс/Сатурн. Предвид последните ти професионални опити, може би си си съвсем в посоката  :).

De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #706 -: Октомври 17, 2015, 06:55:09 pm »
А аз се чувствам не само неоценена, а и прецакана  ;D

И какво - не ти трябват добродетели, трябва ти късмет!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #707 -: Октомври 17, 2015, 07:07:51 pm »
trendy,

Май не съм ти виждала картата, но ако на МС ти е Дева, Юпитер хич и няма да ти свърши работа при избора на професия.
Дай да видим Меркурий, Луна, Венера, Марс/Сатурн. Предвид последните ти професионални опити, може би си си съвсем в посоката  :).

Почвам  :012:- Меркурий във Водолей в 3, но управлява 8 и 10, луна в риби в 4-ти, У9, Венера в козирог в 3-ти У 7 и 12, Марс в 3-ти У6, Сатърчето то си ми е шеф  :012: в 3-ти в Козирог. МЦ ми е в Лъв

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #708 -: Октомври 17, 2015, 07:40:52 pm »
Лили, и Стар, дайте възможност на Луна и Венера в картите ви да сключат примирие и ще се почувствате и оценени, и доволни, и засмени. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #709 -: Октомври 17, 2015, 10:33:01 pm »
Започваме тогава да гледаме Юпитер или У9(?)
кой куспиди "вижда" и да си дирим късмета там и пак таратанци. 
Кой дали вижда куспиди и кои куспиди трябва да вижда?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #710 -: Октомври 17, 2015, 11:46:21 pm »
Дракониада, аз се учудвам,когато чуя неувереност, разбира се, че съм уверена с Марс в 1-ви, нищо че има аспект със Сатурн,  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #711 -: Октомври 18, 2015, 09:38:52 am »
Аз си мисля, из цялата тази навалица на сигнификатори, виждащи и слепи за МЦ или асцедента, че трябва професията на човека да отразява най-добре качествата на знака на МЦ. Например аз имам телец на МЦ, интересува ме парите да са повече и работата да е спокойна и сигурна. Общо взето друго не искам.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #712 -: Октомври 18, 2015, 09:53:04 am »
Коя от двете техники - екварториални дирекции и соларни дъги - дава по-точни резултати във Вашия опит и предпочитате ли една от тях?
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #713 -: Октомври 18, 2015, 12:08:58 pm »
Аз си мисля, из цялата тази навалица на сигнификатори, виждащи и слепи за МЦ или асцедента, че трябва професията на човека да отразява най-добре качествата на знака на МЦ. Например аз имам телец на МЦ, интересува ме парите да са повече и работата да е спокойна и сигурна. Общо взето друго не искам.

Terry, човек  иска да е видим в обществото  с  такава професия, отразена от знака на МЦ  -Марс екзалтира в Козирог.  А това, че те интересуват парите от /в професията -  Венера във връзка с Юпитер,  също и У2 как и къде, а за да ти е спокойно и сигурно от финикийските знаци -Луна да има отношение пак към 2-ри/ Венера. Като сглобиш пъзела и разбираш защо  с Телец на МЦ искаш да си видима с добре платена работа. Да, добре и е вярно, че знакът на МЦ дава информация как  да структурираме, да дадем форма на всички наши желания, идеи, стремежи, в посока професионална реализация,  за да се материализират.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #714 -: Октомври 18, 2015, 01:20:58 pm »
Това за марс и екзалтацията му не го разбрах, във връзка с моята карта ли имаш предвид? Ами не, не искам да съм видима, У6 е в падение и е в 12ти дом. Работата с хора ме натоварва ужасно много.

Иначе венера е диспозитор на юпитер, има тригон с луната, а У2 е меркурий, в падение и изгорен от слънцето.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #715 -: Октомври 18, 2015, 02:07:03 pm »
За да се реализират желанията , мислите , идеите и да намерят своето практическо приложение, е необходима активност, инициатива, водеща до целта, а пък целта към която , се стремим  всички е МЦ, а старта на всички е АСЦ- за да не пиша толкова много , просто казах Марс в Козирог, който  е компилация на всичко това.  Аз не казах, че искаш да си видима, а че знакът на МЦ в индивидуалната карта, показва човек с каква роля  е видим в обществото,  как иска да направи впечатление, какво му е положението, като това най-често в наши дни се свързва с професията /-ите , които практикува.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #716 -: Октомври 18, 2015, 02:48:08 pm »
Terry, човек  иска да е видим в обществото  с  такава професия, отразена от знака на МЦ  нална реализация,  за да се материализират.  :)
Тук искам да поспоря, като съм склонна, ако греша в представата си, да ме поправите.
Аз също имам Телец на МЦ, а Венера в 8 дом и цял живот съм работила работата, указана от натала ми. НО, не искам да я работя, не е това нещото, което ме влече, изпълва със смисъл или е мое призвание. Честно, не разбирам защо това ми е в натала и защо го работя точно него, както и не разбирам защо не го искам, щом би трябвало това да са моите стремежи. Така че, аз лично, не желая да се представя, нито да бъда видима и забелязана в обществото точно с тази професия. Още повече, изобщо не си се представям с някоя от професиите по Телец и Венера въобще.
« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 02:53:36 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #717 -: Октомври 18, 2015, 03:04:21 pm »
Делфин, ти си с каква професия искаш да си видима навън ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #718 -: Октомври 18, 2015, 03:09:59 pm »
Така че, аз лично, не желая да се представя, нито да бъда видима и забелязана в обществото точно с тази професия.

Някакво астрологично обяснение би трябвало да има. Планетата, управляваща знака на МС, би трябвало да има повече сила и достойнства в сравнение с други евентуални кандидати, за да определя така категорично професията на натива.

Ако няма есенциални достойнства, тогава да се намира в по-особена фаза, да е в хайз/секта, да има най-много мажорни аспекти, да участва във важна конфигурация или в аспект със светило.

И при мен професионалната реализация е по Меркурий /Дева на МС/, но никога не съм се стремяла към такъв тип професия. По-скоро вътрешно съм се стремяла към професия по Венера или Юпитер, но те нямат достойнства в моята карта, вкл. в знака на МС.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #719 -: Октомври 18, 2015, 03:19:01 pm »
Делфин, ти си с каква професия искаш да си видима навън ?  :)
Рени, бих се чувствала комфортно с професии по Дева/Меркурий, Близнаци/Меркурий и Риби/Нептун. За протокола Дева ми е на Асц, Близнаци са вписани в 10 дом, а Риби на Дсц. Меркурий е също  в 8 дом, Нептун в 4-ти.
« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 03:22:23 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми