Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268999 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #735 -: Октомври 18, 2015, 07:46:44 pm »
Отново перегринест управител на МС. Луна, екзалтаторът на МС, също май е перегрин. Марс как е? На кой градус е МС?

Дияна, що за похват е този да се гледа екзалтатор?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #736 -: Октомври 18, 2015, 07:46:48 pm »
Плюс ако знаеш сигурна рецепта срещу махмурлук, печелиш редовна клиентела  :012:

Саламура от мариновани кисели краставици  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #737 -: Октомври 18, 2015, 07:55:13 pm »
Триплицетните знам, но това за управителя по екзалтация ми е убягнало. Благодаря.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #738 -: Октомври 18, 2015, 07:57:39 pm »
Юпитер вижда ли асц и МЦ?  :012:

Вижда, но няма никакви есенциални достойнства и мажорни аспекти.

Иначе като се отчете прецесията, имам квадрат Марс/Юпитер.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #739 -: Октомври 18, 2015, 07:59:13 pm »
Дияна, що за похват е този да се гледа екзалтатор?

Ами, гледа се от управител на знак до управител на градус и който кандиса да свърши работата, нему се връчва купата :012: Ако управителят е безсилен, планетата, която екзалтира в знака, е много добър кандидат и може да влече енергия натам.


ПС. Видях, че Мира е отговорила.
De omnibus dubitandum est

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #740 -: Октомври 18, 2015, 08:08:41 pm »
Ами, гледа се от управител на знак до управител на градус и който кандиса да свърши работата, нему се връчва купата :012: Ако управителят е безсилен, планетата, която екзалтира в знака, е много добър кандидат и може да влече енергия натам.


ПС. Видях, че Мира е отговорила.


Отговори, ама се изтри. Два пъти даже. Много меркуриево :) Мерси, схванах логиката каква е.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #741 -: Октомври 18, 2015, 08:12:36 pm »
С Меркурий на няколко градуса над АС съм.

Ей сега ще го изтрия, че не е по темата.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #742 -: Октомври 18, 2015, 08:54:05 pm »
Отново перегринест управител на МС. Луна, екзалтаторът на МС, също май е перегрин. Марс как е? На кой градус е МС?
Дияна, от цялата ми карта, само Слънцето и Венера не са перегрин, за съжаление. Марс е на 11*45`Телец в 9 дом, а МЦ е на 27*47`Телец и е най-издигнатата планета, в съвпад със Сатурн. Венера и Марс са във взаимна рецепция, но не съм сигурна как ми помага това.
« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 08:59:45 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #743 -: Октомври 18, 2015, 08:59:08 pm »
Дияна, много интересно и полезно споделено. Благодаря. :08:

 Направи ми впечатление ,  че повечето споделили, че не срещат "виждане " с постиженията си, са с подвижни знаци по оста МЦ/ИЦ, някои и вмъкнати. Погледнах себе си, и аз съм с МЦ в Дева , Меркурий перегрин, в знак на заточение, но пък в дом на трон, в гокленова зона, но пък квадрат Марс . И аз имам периоди, в които се чувствам недооценена,  това трае 2-3 дни и тогава съм много гневна и саркастична, след което съм толкова нахъсана, че творя чудеса, чак съм изненадана от себе си. Точно в такива периоди, ставам много жена и в маниера, и в облеклото, и по душа, Меркурий е полуквадрат Венера, ако това има връзка. И въпреки, че знам, че "моя свят" не е този на хората, с толкова много ретро планети в натала и че признанието идва със закъснение, както се случва, и все пак, всеки път когато Меркурий-Венера имат някаква връзка мунданно или по  транзит, много Огън при мен реагира импулсивно и се ядосвам. При мен Венера е доста затормозена и това удря по самооценката ми, очаквайки отвън да ми показажат колко съм успяла, можеща и когато това не се случи- ето го гнева. Абе, не е лесно, но и не е невъзможно човек да се научи да привлича хора, ситуации, късмет, стига да не потискаме онова,което желае неговата Венера, в противен случай, тя изпитва затруднения и става отмъстителна и ревнива, и неоценена.
Аз започнах да си "лекувам " моята Венера с Везни/ Телец, буквално. В последните 4-5 г. около мен пърхат доста представители с изявени Везни и стъпват такива  с Телец, които ме научиха на доста неща  около Венера и там, горе около МЦ , е не винаги , но поне има, получавам признание, оценена съм . След като аз с  ретро Венера съвпад Сатурн в Овен, мога да кажа "Да", което е аналог на "Ние", " да се свържа с другия без да се защитавам, значи и другите ще могат да се научат.

P.S. Венерата ми не е станала розова, нито във Везни, нито Меркурий ми е станал логичен, и в Дева, просто обичам новото и експериментирам. :)
« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 09:11:24 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #744 -: Октомври 18, 2015, 09:09:14 pm »
В меркуриевите си дейности никога не съм се чувствала недооценена, а просто правя нещо, което не ми допада особено, поради липса на по-добри варианти. По управителя на МС при мен минават всички дейности, от които печеля пари/изкарвам си прехраната, но това не ме прави особено щастлива и удовлетворена. И, да, отдават ми се с лекота, не полагам особени усилия за усвояване на нужните умения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #745 -: Октомври 18, 2015, 09:09:40 pm »
                 Емма,тук така и викат,на трънка в нета излиза един храст на който казваме трънкосливка .Иначе проверих-оказва се че е зимна припънка,японците я култивирали и и казват енотаке .Трудно я намерих по снимките,промена цвета си-пти нас понеже е под дъдова шума приела цвета им,кафяво-кремав,иначе на пънове е на големи туфи,там е по-оранжева .кладницата я знам,има,обаче я обират преди мен ???

Заради това се изненадах с тази трънка.  :57:
Сетих се за гъбата, нещо от сорта на пънчушките е. И аз ги бера, но много рядко ги намирам. Аз съм намирала с оранжеви шапчици.
Не знам къде живееш, в какъв район, но ако има иглолистни дървета там, търси масловки. Не е нужно да е гора с иглолистни, понякога и няколко дървета са достатъчни.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #746 -: Октомври 18, 2015, 09:23:15 pm »
Като се замисля, всичките, дето сте с Дева на МС и Венери в Овен, не ви е съвсем перегринеста работата :-). Венера все пак е в знака си на заточение в Овен, фактът, че няма друго някое достойнство (каквото е например триплицитетното ѝ в Скорпион), не ѝ отнема достойнството "заточение", нали. Силата си е сила, независимо дали е в Светлата или в Тъмната страна  ;D.


De omnibus dubitandum est

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #747 -: Октомври 18, 2015, 09:29:10 pm »
Опозит, да се прехвърлим в офтопикова тема, ако ще плямпаме за гъбите? Че така ми е неловко в тази.
Да, това са масловките. Жълти с тръбички, подобни на манатарките. Те стават малко лигави при готвене. С тях трябва малко повече внимание, макар да са трудни за объркване.
Аз и дяволската гъба не съм я намирала, която е двойник на някои манатарки.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #748 -: Октомври 18, 2015, 09:39:09 pm »
Като се замисля, всичките, дето сте с Дева на МС и Венери в Овен, не ви е съвсем перегринеста работата :-). Венера все пак е в знака си на заточение в Овен, фактът, че няма друго някое достойнство (каквото е например триплицитетното ѝ в Скорпион), не ѝ отнема достойнството "заточение", нали. Силата си е сила, независимо дали е в Светлата или в Тъмната страна  ;D.

Ха, ха -баш как надо !  :72:   :08:

Ами, нали Венера пък ни управлява 6-ти и те така...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #749 -: Октомври 18, 2015, 09:42:37 pm »
Добре, при някой с МЦ в Дева, Марс-Юпитер в Дева  не направи ли съвпад или поне да се случва в самия 10-ти дом ?!?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“