Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269135 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #780 -: Октомври 24, 2015, 03:51:39 pm »
ето темата, но нямам спомен какво пишеше там

http://astra.la/forum/index.php?topic=214.0

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #781 -: Ноември 01, 2015, 11:25:12 am »
Влизам да задам въпрос, но ще се включа с въпроси и отговори и по теми от последните страници :)

Кои знаци свързвате с пръстите на ръцете и краката, ноктите?



Разглеждаме действието на цикъла Марс-Юпитер, който продължава до януари 2017 г. 10 -ти дом , не е само реализация в посока професия и Марс не е само бачкатор, а и... Марс в Дева е доста неприличен и похотлив.  :)

До колкото разбирам, когато две планети имат съвпад - това е началото на нов цикъл. И мястото на аспекта в картата и аспектите, котио прави бележат влиянието на събитието върху човека?

При мен Юпитер е в 1 дом в Овен, т.е. Марс е му е диспозитор по дом и знак. А съвпадът в случая се случва на градус от ДС. Би следвало цикълът да рефлектира  Аз-а ми в партньорствата? И да имам енергия да работя по темата от Марс и да искам да го направя с познание и позитивизъм от Юпитер?

И тъй като натален Марс ми е ретрограден, най-ниската планета и на 2 гр. преди К4 - да внимавам с агресията, защото Юпитер ще я разширява. Понеже в съвпада Марс все пак е директен - да се надявам, че ще успявам да овладявам енергията - да бъде градивна, а не разрушителна :)

Още нещо си мисля, макар и на градус от ДС, съвпадът е в 6 дом, в Дева. Марс управлява горна челюст, Юпитер ми е У1 ....съвсем здравно погледнато - присаждаха ми кост на горна челюст - би трябвало всичко с приемането и интеграцията да мине успешно :)



Имаме ли Марс/Овен в 1Д,който да чувства,че не прави достатъчно,да е неуверен и страхлив? ;) Юпитер/Стрелец,в 9Д,който смята,че е невежа....

Аз имам интерсептиран Овен в 1 дом, но по-скоро съм безразсъдно смела ..... Може би, защото Юпитер ми е там  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #782 -: Ноември 02, 2015, 03:23:15 am »
Кои знаци свързвате с пръстите на ръцете и краката, ноктите?
ръцете и китките- близнаци, ходилото на крака- риби, като за близнаци от 0-15 градуса - лява ръка, от 15 до 30 гр.- дясна или и двете ръце, аналогично за ходилата риби от 0-15гр. - ляво стъпало, 15-30гр. - дясно стъпало
кожа, нокти- везни и козирог

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #783 -: Ноември 02, 2015, 09:08:47 am »
Благодаря akruks От какъв източник се справочваш?
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #784 -: Ноември 02, 2015, 09:09:26 am »
Когато при хорар Сатурн се намира в началото на 7 дом счита ли се, че картата е била грешно разтълкувана?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #785 -: Ноември 02, 2015, 03:18:13 pm »
Благодаря akruks От какъв източник се справочваш?
в една от книгите ми на Линда Гудман четох, "Звездни знаци"

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #786 -: Ноември 02, 2015, 03:21:04 pm »
Когато при хорар Сатурн се намира в началото на 7 дом счита ли се, че картата е била грешно разтълкувана?
Не, не се счита. Понеже 7д освен за човека, за когото се пита, е също домът на астролога, в миналото, когато са изчислявали и построявали картата на ръка, се е смятало, че астрологът може да допусне грешка. В днешно време картите се правят на компютър, затова повече има вероятност един Нептун в 7д да обърка астролога, отколкото Сатурн да го затрудни с картата.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #787 -: Ноември 02, 2015, 04:00:36 pm »
Не, не се счита. Понеже 7д освен за човека, за когото се пита, е също домът на астролога, в миналото, когато са изчислявали и построявали картата на ръка, се е смятало, че астрологът може да допусне грешка. В днешно време картите се правят на компютър, затова повече има вероятност един Нептун в 7д да обърка астролога, отколкото Сатурн да го затрудни с картата.
Благодаря за отговора. Попитах понеже го прочетох в един сайт и се усъмних. Ами ако е в 1 дом?
« Последна редакция: Ноември 02, 2015, 04:07:10 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #788 -: Ноември 02, 2015, 05:50:55 pm »
Благодаря за отговора. Попитах понеже го прочетох в един сайт и се усъмних. Ами ако е в 1 дом?
Ако е в първи дом се гледа кой дом управлява Сатурн, изследва се по знак, за да се разбере питащият от какво е затруднен.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #789 -: Ноември 03, 2015, 08:50:00 am »
видовете спортове от кои планети/знаци се описват?
марс би трябвало да е общ за всички активни, особено за бойните.
по-точно ме интересуват карате, футбол и плуване.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #790 -: Ноември 03, 2015, 08:55:07 am »
Здравейте, искам да попитам как точно се тълкува секстила? Позитивен аспект, при който ако човекът поеме инициативата да направи нещо, то сигурно ли е,че ще има успех? Тоест секстила показва да действаме ние самите, за да успеем?

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #791 -: Ноември 03, 2015, 08:57:28 am »
Здравейте, искам да попитам как точно се тълкува секстила? Позитивен аспект, при който ако човекът поеме инициативата да направи нещо, то сигурно ли е,че ще има успех? Тоест секстила показва да действаме ние самите, за да успеем?

в натал или в транзит?

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #792 -: Ноември 03, 2015, 09:02:09 am »
видовете спортове от кои планети/знаци се описват?
марс би трябвало да е общ за всички активни, особено за бойните.
по-точно ме интересуват карате, футбол и плуване.

имаше една книжка "Спортна астрология" или нещо подобно - виж, дали я има тук .... аз довечера ще проверя в къщи, в моя компютър - дано да съм я запазила.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #793 -: Ноември 03, 2015, 09:02:28 am »
в натал или в транзит?

Вярно пропуснах - в транзит.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #794 -: Ноември 03, 2015, 09:09:27 am »
Вярно пропуснах - в транзит.

заповядай