Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269306 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #795 -: Ноември 03, 2015, 09:12:17 am »
имаше една книжка "Спортна астрология" или нещо подобно - виж, дали я има тук .... аз довечера ще проверя в къщи, в моя компютър - дано да съм я запазила.

има линкове във форума, но не са активни

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #796 -: Ноември 03, 2015, 09:17:21 am »
Kler, зависи от естестото на знаците като цяло в картата. Плуване - лични планети или Марс във кардинална вода или в мутабелни знаци.
...

Мога да потвърдя - моят мъж е с Марс в Риби и се е занимавал с плуване доста сериозно, като дете - с успехи. Сега е водолаз и отделно ходи да плува за тонус :)
Над силата е само умението да я владеем!

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #797 -: Ноември 03, 2015, 09:25:00 am »
марс е на АЦ, но е в телец. за това четох, че е подходяща борба, но на това не ми е възможно да го водя към момента.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #798 -: Ноември 03, 2015, 09:26:13 am »
Джудо?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #799 -: Ноември 03, 2015, 08:45:39 pm »
И аз ще потвърдя нещо.  :012: Познавам Марс Риби с опозиция Плутон в края на 4/10домове,който войнишката си служба я изкарва като парашутист,а след това,все още работи сапьор.   :D
Опс.асц Скорпион.

Аз съм по парашутните изпълнения - Марс в близнаци на 2 гр преди К4 - най-ниската планета  ;D



Moже ли да се направи синастрия, ако на вторият човек му е неизвестен часа? Няма как да го разбера, и се чудя ще имам ли що-горе надеждна информация от картата, ако го направя с произволен или неизвестен час?

Може, заложи 12ч на обед.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #800 -: Ноември 03, 2015, 09:12:32 pm »
видовете спортове от кои планети/знаци се описват?
марс би трябвало да е общ за всички активни, особено за бойните.
по-точно ме интересуват карате, футбол и плуване.
Имах приятелка добра каратистка, занимаваше се като ученичка и преподаваше на малки деца в няколко детски градини тай чи,  с Марс в овен, Слънце рак, Луна риби или водолей, зависи дали преди обед или след обяд е родена, Юпитер съвпад Марс, Сатурн в знаков съвпад Слънце, което е във взаимна рецепция по екзалтация с Юпитер. Като се омъжи се отдаде на семейството и спря бойните спортове. Плутон в знакова опозиция на Марс.
Момиче от нашия блок, съученичка на малката ми дъщеря, три поредни години беше абсолючтна национална шампионка, още като ученичка стана втора на европейско и на световно,  като студентка абсолютен световен шампион- отборно, тя е с Марс в телец, който е в тригон със Сатурн в козирог, който пък е съвпад със Слънце козирог и съвпад със СЛВ, упражнява състезателна дейност и в момента. Плутон опозиция на Марс, Уран съвпад Луна, също в козирог
« Последна редакция: Ноември 03, 2015, 10:05:27 pm от akruks »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #801 -: Ноември 03, 2015, 09:15:24 pm »
за бойни  изкуства - асп.марс/плутон

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #802 -: Ноември 03, 2015, 09:50:53 pm »
Сетих се да погледна за двама души, които са многократни републикански шампиони по джудо, самбо .... с титли и от международни турнири.

Единият е с Марс в Близнаци - опозиция на Сатурн.
Другият е с Марс в Дева в по-широк тригон със Сатурн - 5 гр орбис.

 :)
Над силата е само умението да я владеем!

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #803 -: Ноември 03, 2015, 10:08:40 pm »
Марс или Плутон в някаква връзка с ,,движещи сили в картата,, както казва К.Ръшман-стелиум,кардинални домове.тау квадрат,твърди аспекти-така се отработват,дебилитрани също се отработват .Някакви комплекси.При мен Асц.риби дава жертва,на ДСЦ имам стелиум Марс,плутон,Юпитер,Уран в дева ,така става че все с такива хора се събирам по стелиума-променлив кардинален кръст-сменил съм много видове,Сатурн в падение овен/1д/-отработих го добре като най-често тоя на който правят хватките,демонстрациите,Сатурн държи на бой в овен,заради падението степени не са ме интересували,по-скоро има маниаци ,които обикалят различни школи и стилове-с тях се тренирах,основно тай чи,но и съм ял доброволно бой от всички стилове :o- .На тай-чи му казват китайски балет-пасва на асц.риби,мек,вътрешен стил,мързелив,карате не е за мен много напряга,не е здравословен,вдига кръвното :012:.Структурата ми е по-скоро за тае куондо ,но не съм попаднал на такива,са мо  спаринг .Бойния аспект върши работа до към 30 години,после се оказва че има по-ефикасни методи от боя,има и оръжия,що да се чанчим и травмираме излишно :017:,но като спорт е интересно,не е скучно като други спортове .Но е добре човек да зне един стил за дълга дистанция/таекуондо.един за средна/по-вечето/ и един за близка/борба,бразилско жиуджицу,джудо,самбо.,не много хватки че се забравят ::),но пък да са на ниво рефлекс.А и някое оръжие,сабя ,сопа е добре ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #804 -: Ноември 03, 2015, 10:26:19 pm »
за бойни  изкуства - асп.марс/плутон
и при двете са в опозиция, при едната знакова, а при момичето с многото медали и купата е точна

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #805 -: Ноември 04, 2015, 09:34:12 am »
разгледах карти в базата на астрокома - най-вече марс е в овен или скорпион. има и във всеки знак по принцип, но овен и скорпион най-много. също доста със замесен сатурн - в съвпад или във водолей, козирог. това най-общо.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #806 -: Ноември 04, 2015, 08:33:14 pm »
някой може ли да направи скрийншот или да обясни как изготвяте карта с транзити в астрото? аз знам от къде само за днешния ден, но не мога да открия от къде се сменя датата за напред?

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #807 -: Ноември 04, 2015, 08:42:30 pm »
Избираш натал+транзити и долу сменяш датата. Прикачвам.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #808 -: Ноември 04, 2015, 09:18:56 pm »
Мерси, обаче аз съм много зле явно. Къде са тези опции въобще, на мен ми е запаметено в "любими" и ми отваря директно наталната карта и оттам се лутам...не мога да открия нищо..

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #809 -: Ноември 04, 2015, 09:40:05 pm »
Над наталната карта има бутони:

Back to the chart selection
with transits

Избираш първия. И те праща при опциите.

Options

Start date for charts marked with *:      
House System:   
Zodiac:   
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 09:45:03 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми