Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268633 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #885 -: Ноември 18, 2015, 09:18:19 am »
Делфи, имаш ли я? Какво ти е мнението .... аз преди време я попрегледах и нещо не ми вдъхна доверие ... може би пак да опитам  ???

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #886 -: Ноември 18, 2015, 10:32:25 am »
Хепи, не съм я изучавала подробно, но съм си помагала с нея. Тя всяка такава книга, има потенциала да бъде потискаща :)
Другата книга с медицинска астрология е на Ебертин.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #887 -: Ноември 18, 2015, 10:46:56 am »
Сега е излязла някаква нова, прелистих я в книжарницата, но се отказах да я купувам, не ме грабна.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #888 -: Ноември 18, 2015, 11:25:23 am »
Тази я имам, но не съм доволна .... намирам разминавания, няма точно указание за подхода .... всъщност е сбор от примери, при които се обяснява ситуацията,  дават и астрологичните обяснения в някаква степен, но недостатъчно.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #889 -: Ноември 22, 2015, 12:07:44 pm »
Днес се сетих нещо. В моя натал Сатурн е в 8 дом и в Скорпион (в знак и дом на Марс), а Марс е във Везни и в 7 дом (в знак и дом на екзалтацията на Сатурн). Може ли тогава да се каже, че между двете планети има някакъв вид рецепция и ако да, в какво би трябвало да се изразява?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #890 -: Ноември 22, 2015, 01:42:32 pm »
Днес се сетих нещо. В моя натал Сатурн е в 8 дом и в Скорпион (в знак и дом на Марс), а Марс е във Везни и в 7 дом (в знак и дом на екзалтацията на Сатурн). Може ли тогава да се каже, че между двете планети има някакъв вид рецепция и ако да, в какво би трябвало да се изразява?

Има, Веско и означава,  въпреки че, няма аспект между Марс и Сатурн, могат да си взаимодействат. Тук  Марс  може да се научи да защитава своите позиции в партньорство, сътрудничество, без да се гневи, при всяка срещана несправедливост и да търси вината в другите. Сатурн пък ще предпазва от необмислени и спонтанни финансови инициативи, както и ще контролира драматичния начин, по който споделяш своите интимни желания. Рецепцията тук, позволява да се справиш със страха от провал или неспособност в сферите, които са под егидата на Марс и Сатурн в картата ти, буквално да те накара да станеш " състезател", а не да бъдеш "мрънкател".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #891 -: Ноември 22, 2015, 02:46:47 pm »
Благодаря много, Рени!
Чудно как досега не се бях замислял за връзка между двете планети, а си мислех, че вече няма какво ново да открия в натала си.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #892 -: Ноември 22, 2015, 02:54:10 pm »
Рени, а как би разтълкувала взаимна рецепция между Марс в Телец в 9 дом и Венера в Овен в 8-ми?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #893 -: Ноември 22, 2015, 03:13:47 pm »
Рени, а как би разтълкувала взаимна рецепция между Марс в Телец в 9 дом и Венера в Овен в 8-ми?

Делфин, сложи карта и ще се опитам.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #894 -: Ноември 22, 2015, 04:53:13 pm »
Рени, ето карта :)
« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 10:08:55 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #895 -: Ноември 22, 2015, 06:01:37 pm »
Рени, а как би разтълкувала взаимна рецепция между Марс в Телец в 9 дом и Венера в Овен в 8-ми?
С ваше позволение, че се намесвам в разговора ви- взаимната рецепция показва, че всяка една от участващите планети може да изземе нейните функции в дома, където се намира.
В конкретния случай Венера У3 е заточена по знак и дом, а Марс У9 по знак, ако си срещала затруднения в средното образование, това се е отразило на висшето- нещата са свързани.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #896 -: Ноември 22, 2015, 06:09:48 pm »
Ще може ли да попитам още нещо? По принцип, Сатурн в знака на Скорпиона и в 8 дом добро или лошо положение ли е за тази планета?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #897 -: Ноември 22, 2015, 06:17:48 pm »
Ще може ли да попитам още нещо? По принцип, Сатурн в знака на Скорпиона и в 8 дом добро или лошо положение ли е за тази планета?
Положението е неутрално, Сатурн е заточен в рак и лъв, в екзалтация във везни и падение в овен. При теб основен У1 е Уран, който е заточен в лъв, екзалтира в скорпион и падение в телец.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #898 -: Ноември 22, 2015, 06:18:25 pm »
Мен ако ме питаш, Сатурн най-малко злини върши в някой кофти дом - 6ти, 8ми, 12ти, където се чувства "на място". Най-много проблеми създава по ъглите или в кулминация, когато е поставен най-високо в картата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #899 -: Ноември 22, 2015, 06:24:40 pm »
Мен ако ме питаш, Сатурн най-малко злини върши в някой кофти дом - 6ти, 8ми, 12ти, където се чувства "на място". Най-много проблеми създава по ъглите или в кулминация, когато е поставен най-високо в картата.
За най-високо в картата нямам наблюдения, но на АС и ДЦ е така