Автор Тема: Твърдите аспекти на Уран  (Прочетена 2543 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Твърдите аспекти на Уран
« -: Януари 15, 2014, 12:07:06 am »
Хрумна ми нещо, породено от наблюдения наоколо, както и от мунданната обстановка
Тези, които са с твърди аспекти към слънце (мъже) или към луна (жени) от уран в натала, как се чувствате откакто има кардинален таоквадрат?
Може и по принцип да се разгледат тези аспекти, не сме говорили за тях досега

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #1 -: Януари 15, 2014, 01:22:31 am »
Наелектризирано  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #2 -: Януари 18, 2014, 01:48:21 am »
Хрумна ми нещо, породено от наблюдения наоколо, както и от мунданната обстановка
Тези, които са с твърди аспекти към слънце (мъже) или към луна (жени) от уран в натала, как се чувствате откакто има кардинален таоквадрат?
Може и по принцип да се разгледат тези аспекти, не сме говорили за тях досега

Не чувстваме -предчувстваме.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #3 -: Януари 18, 2014, 09:24:48 am »
Тези, които са с твърди аспекти към слънце (мъже) или към луна (жени) от уран в натала, как се чувствате откакто има кардинален таоквадрат?


ups and downs

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #4 -: Януари 18, 2014, 05:19:28 pm »
"Всички да вървят по дяволите,аз ще правя каквото си знам !"

Опозиции,Везни ,Венера донякъде успяват да помогнат на хората с твърди аспекти на Уран да се научат да си сътрудничат с другите.Много от "материалът" им даден по рождение отива по дяволите ,възоснова на предположението ,че имат право да правят каквото си искат,че "знаят всичко" и че радикално сменят "посоката".
Ами тук "плюсът" е внезапни проблясъци на прозрение ...."в неделя ,но не всяка неделя " :86:

И стимулацията ,бунта ,но в онзи творчески смисъл ,както и ...гения,който носят .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #5 -: Януари 18, 2014, 05:34:51 pm »
Още ме държи уран към луната, макар че разпада нещата. Чувствам свобода и нова визия за себе си, както и за женските ми роли-всичките. Не се впрягам емоционално и ми е добре сама със себе си. Доскоро около мен беше като на митинг :57: много е.
За уран повече съм съгласна, че той идва с идеята да отвори път и за нови възможности за теб, понякога като всички външни планети "взема" неща, или хора около теб, но те не са били твои собствени никога.
п.п. При мен транзитите са комплексни и с други стари момчета, но мисля, че уран го разграничавам. Преди няколко години изигра същата интрига и със слънцето. Просто ми извзе всякакви лични желания-подчини ме да свърша нужното, но при мен е особено ситуиран. Приех го като съдба, изпълних задълженията. Връзката беше с мъжете в живота-родител, партньор. Но едно е есенциално, друго-в картата, при мен транзитираше през 8 дом, така че из основи се прояви.
п.п. Съжалявам сега прочитам началото и-объркала съм. Слънцето при мен е твърдо към уран, не и луната.
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 05:38:47 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #6 -: Януари 18, 2014, 06:41:10 pm »
на 15 април има пълнолуние, което подчертава цялата обстановка

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #7 -: Януари 18, 2014, 07:56:01 pm »
Още ме държи уран към луната, макар че разпада нещата. Чувствам свобода и нова визия за себе си, както и за женските ми роли-всичките. Не се впрягам емоционално и ми е добре сама със себе си. Доскоро около мен беше като на митинг :57: много е.
За уран повече съм съгласна, че той идва с идеята да отвори път и за нови възможности за теб, понякога като всички външни планети "взема" неща, или хора около теб, но те не са били твои собствени никога.
п.п. При мен транзитите са комплексни и с други стари момчета, но мисля, че уран го разграничавам. Преди няколко години изигра същата интрига и със слънцето. Просто ми извзе всякакви лични желания-подчини ме да свърша нужното, но при мен е особено ситуиран. Приех го като съдба, изпълних задълженията. Връзката беше с мъжете в живота-родител, партньор. Но едно е есенциално, друго-в картата, при мен транзитираше през 8 дом, така че из основи се прояви.
п.п. Съжалявам сега прочитам началото и-объркала съм. Слънцето при мен е твърдо към уран, не и луната.

На 18 -19 г.какво  или по-скоро кой "откри " ?1? ;)
Имало е някакъв пробив,някой ти е "отворил " очите отвън ,проявата е била чрез връзки.

При теб по натал аспекта Слънце/Уран е квадратура  като Слънце е У1,всяка една по-бавно движеща планета затваряща тао-то ,с кой те е конфронтирала във времето?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #8 -: Януари 18, 2014, 08:09:03 pm »
Луната в квадрат с транзитен уран си беше доста нерви. Имах последните години квадрати на транзитен уран с натални планети, всеки път нещо така изненадващо по уран, доста енергизиращо и стресиращо. Не ми се мисли за наближаващия квадрат с ац-то. А това на 15.04 ( на връх рожения ми ден) дори не искам да го коментирам. Тогава има и лунно затъмнение. Марса ще е в квадрат с ац, луната опозиция слънце, слв съвпад натален юлв, картинка...
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #9 -: Януари 18, 2014, 11:16:59 pm »
Чувствам се и перфектнооо и размазан  :86: .. През тези дни се питах на какво се дължи това безпокойство, заливане с толкова много дейности/стаята ми се е превърнала в компютърен магазин/,предложения за по-добра работа , безсънието, учестения ритъм и т.н, а не съм обърнал внимание на бурната астрологична обстановка  :57: .. По натал си имам опозе Слънце-Уран, че и след няколко месеца съвпад Уран/Луна, Марса и Венерата си ме тресат кардинално... Шъ съ преобърна във вълка от Уолстийт в най-лошия случай ;D .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #10 -: Януари 18, 2014, 11:37:32 pm »
Чувствам се и перфектнооо и размазан  :86: .. През тези дни се питах на какво се дължи това безпокойство, заливане с толкова много дейности/стаята ми се е превърнала в компютърен магазин/,предложения за по-добра работа , безсънието, учестения ритъм и т.н, а не съм обърнал внимание на бурната астрологична обстановка  :57: .. По натал си имам опозе Слънце-Уран, че и след няколко месеца съвпад Уран/Луна, Марса и Венерата си ме тресат кардинално... Шъ съ преобърна във вълка от Уолстийт в най-лошия случай ;D .

Меркурий как ти е поставен в натала и в периода ,има ли активиране от тр.Нептун и/или Сатурн?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Твърдите аспекти на Уран
« Отговор #11 -: Януари 18, 2014, 11:52:03 pm »
Имам натална квадратура от Уран У11 (10 дом - близо до МЦ) към Слънцето ми У5 в 12 дом.
По време на Т квадрата на Уран стана пълен ремонт с приятелите ми ... Много караници и развалени приятелства, напрежение на мах! Изобщо всичко е с краката нагоре. Появиха се няколко нови приятели, имаше радикални промени вкъщи. (позитивни) Освен това съм в Уранова лична година - 4... Транзитиращият Уран прави опозиция с наталния ми Хирон. Април месец очаквам да е пак бомба .... ;D