Автор Тема: Слепотата и таланта  (Прочетена 1865 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Слепотата и таланта
« -: Януари 19, 2014, 01:06:42 pm »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:28:37 am от Rahu »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Слепотата и таланта
« Отговор #1 -: Януари 19, 2014, 02:38:35 pm »
...."Бог дал - бог взел!" нищо не се случва просто така...

иска ми се да дам тон на темата с примери като Рей Чарлс;
Андреа Бочели..победителя от Б-я търси талант Ивайло Донков...
Петко Стайнов е наш композитор, също незрящ.
А за посочените от теб, по-добре да сложиш картите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слепотата и таланта
« Отговор #2 -: Януари 19, 2014, 04:45:51 pm »
Наранени Светила и/или Венера "+" Нептун към Светилата ,Овен /Марс .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Слепотата и таланта
« Отговор #3 -: Януари 19, 2014, 05:11:41 pm »
Наранени Светила и/или Венера "+" Нептун към Светилата ,Овен /Марс .

Ми те градусите не се виждат
Луната примерно има знакови секстили

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слепотата и таланта
« Отговор #4 -: Януари 19, 2014, 05:41:27 pm »
Не коментирам поставената карта,а индикациите по казуса.

Дефицит/липси  в натала ,се компенсира творчески -Слънце/Луна ;"продавайки " таланта си и Венера ;тук в казуса участва и слепота -Нептун към първите и Овен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слепотата и таланта
« Отговор #5 -: Януари 20, 2014, 11:07:38 am »
В тази карта не виждам светилата да са сериозно наранени, но и да са - виждала съм карти с много трудни конфигурации, в които участват Слънцето и Луната, но физически недъг няма. Тук виждам голям тригон с Марс, но не са изписани градусите на планетите. Някъде четох, че ако на АС или върху светилата попада мъглявина, това може да е знак за проблеми със зрението, но като цяло трябва да има и други фактори, които да го потвърждават. За Нептун към светилата също не мога да кажа, че дава незрящи хора, влиянието му може да се прояви в много различни сфери.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слепотата и таланта
« Отговор #6 -: Януари 20, 2014, 12:35:48 pm »
Наранени Светила ,Венера са необходимо  условие , човек  да изразява себе си ,чрез вид изкуство ,а за да бъде и професия- включени и съответните домове ,а ако такива са неизвестни Юпитер и Сатурн към същите.Нептун към Светилата ,на АСЦ,в аспект с планети в Овен,в 6-ти дом или в аспект с У6/У1 е условие за проблеми със зрението.
Тук казуса е,таланта като компенсация на физически недъг,поне аз така го разбирам,както цитира Rahu "."Бог дал - бог взел!",значи трябва да има дефицит в натала ,тук това е водната стихия и затова му е "пратен ' Нептун под някаква форма .
"Ако виждаш не можеш да чуваш  ,ако чуваш не можеш да говориш ..."
Когато се комбинират адекватно и творчески ( няма до ползвам интуитивно ) парченцата от пъзела се получава желания "образ".
Как ще разберем ,че дадена карта показва талантлив незрящ човек ,популярен,ще ме попита първо Papy ?!? ;)
Хората ,списващи тук ,които имат 'успешен" подвижен кръст "+" Овен/Огън ,ще отговорят коя карта .

В поставената карта ,единствено липсва точната домофикация и геогр.координати за да потвърдят условията ,но съм сигурна ,че ще има планети на АСЦ или в 1-ви дом,Нептун ще има връзка с 1/6/ ,ИЦ /4-ти специфични, иначе другото е на лице-напрегнати аспекти към Светила /Венера ,Телец ( в случая за пеене ), Юпитер и Сатурн активират "условията".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слепотата и таланта
« Отговор #7 -: Януари 20, 2014, 07:46:20 pm »
Не съм обърнала внимание ,че са поставени часът на раждане и местоположение ,но така построена картата кореспондира с моя коментар.Не съм запозната как действат неподвижните звезди ,но явно "подсилват" природата  на планетите  , с които са в съвпад ,както и тяхното влияние върху главните оси .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“