Автор Тема: Производни домове  (Прочетена 4329 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Производни домове
« -: Януари 17, 2014, 11:21:19 am »
 :)
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 02:48:33 am от starinthenightsky »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Производни домове
« Отговор #1 -: Януари 17, 2014, 12:38:13 pm »
В някоя книга мисля, че бях чела нещо по въпроса, само да се сетя в коя беше  :)

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Производни домове
« Отговор #2 -: Януари 17, 2014, 12:45:05 pm »
Не се ли гледа 5 дом за 1-во, 7 за 2-ро, 9 за трето или то е само за натала?   ::)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Производни домове
« Отговор #3 -: Януари 18, 2014, 10:22:04 am »
първо дете е по пети, второто е по 7 дом,който е 3 от 5/по 3 са брат-сестра/,третото е 9,четвърто-11,а петото ще прилича на майката защото е по 1дом,на безстрашните стигнали до 5 ниво - поклон :1rij:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Производни домове
« Отговор #4 -: Януари 18, 2014, 11:03:30 pm »
Чел съм някъде следното и се чудя дали е вярно ... Вторият съпруг е по 9-ти дом  (2-ри от 7-ми), третият е по 11-ти (2-ри от 9-ти) - приел съм го за истина, но се чудя каква е логиката ... ;D Чел съм и подобна информация за хорарните въпроси, когато питаш за 2-ри човек - и двамата назовани по име (Иван и Драган), то първия споменат - Иван ще е по 7-ми, а втория - Петкан ще е по 9-ти... Обаче за последното съм виждал различни начини за определяне на сигнификаторите ... Някои астролози използват 7-ми от 7-ми дом (1-ви) за да изобразят 2-рия човек( и 7 за първия), за когото се пита. Кое работи според вас? :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Производни домове
« Отговор #5 -: Януари 21, 2014, 02:50:41 pm »
Аз по принцип намирам логика в производните домове, но не виждам правилото в действие достатъчно често
Гледам картите на две лели на едно дете-и двете по асц/десц са с дева/риби
Обаче детето е с асц лъв и стелиум в стрелец
Дали има изключения по правилата?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Производни домове
« Отговор #6 -: Януари 21, 2014, 06:17:03 pm »
1 дом
партньор на второто дете
11 дом
партньора на първото дете

По натал имам Меркурий У1 в 1д- партньорът на втората ми дъщеря е със Слънце близнаци
На К11 имам знак рак- на първата ми дъщеря партньорът е със Слънце в рак

За предната година в текущия солар се падаше да имам пари/материални придобивки по 7д- надявах се, че ще са от мъжа ми, но се оказаха от страна на второто ми дете; с по-задна дата като съм правила съпоставка на солари, транзити, прогресии, лунации- излизат си точно по 5д - първото, по 7д- второто дете.
По 7д е също първото дете на брат/ сестра- моята племенница е риби- знакът на моя ДСЦ, нейният брат е по мой 9д- имам телец на К9, а той е с АСЦ  телец.
За втори брак/съжителство на семейни начала Ръшман е дала 11д, следвайки съвета и познанията на нейни приятели астролози, с по-дългогодишен опит. Проверих в около 10-на карти на познати и действително вторият им брак е описан от 11д, а не от 9-ти.

А при хорарнита карти как стоят нещата, когато се пита за няколко души?  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Производни домове
« Отговор #7 -: Януари 21, 2014, 06:28:18 pm »
1 дом
партньор на второто дете
11 дом
партньора на първото дете

По натал имам Меркурий У1 в 1д- партньорът на втората ми дъщеря е със Слънце близнаци
На К11 имам знак рак- на първата ми дъщеря партньорът е със Слънце в рак

За предната година в текущия солар се падаше да имам пари/материални придобивки по 7д- надявах се, че ще са от мъжа ми, но се оказаха от страна на второто ми дете; с по-задна дата като съм правила съпоставка на солари, транзити, прогресии, лунации- излизат си точно по 5д - първото, по 7д- второто дете.
По 7д е също първото дете на брат/ сестра- моята племенница е риби- знакът на моя ДСЦ, нейният брат е по мой 9д- имам телец на К9, а той е с АСЦ  телец.
За втори брак/съжителство на семейни начала Ръшман е дала 11д, следвайки съвета и познанията на нейни приятели астролози, с по-дългогодишен опит. Проверих в около 10-на карти на познати и действително вторият им брак е описан от 11д, а не от 9-ти.

А при хорарнита карти как стоят нещата, когато се пита за няколко души?  :)
Ако са колектив и питат заедно-заемат един дом-примерно първи дом. Пита Х,колективът е решил да ползва астролог-"ще направим ли....нещо си?" Те всичките са 1дом, тоест-Ние е Питащите-първи дом.
Ако питаш дали Х или У, тука вече се спори. Аз вземам 1дом за Х., нищо ,че ти питаш примерно, а 7 съответно за У. С практика си намираш ти, споровете са безкрайни...Старите автори са добри, виж там.
Ако питаш-Коя от 2-те коли,които гледах да купя?Тогава 3дом е първата гледана, а 5/3 от 3/ е втората...