Автор Тема: Венера и сексуалността  (Прочетена 46627 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #150 -: Юли 03, 2014, 09:32:19 pm »
Благодаря ти за обратната връзка, Драко.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #151 -: Юли 03, 2014, 09:39:01 pm »
Аз мисля,че той постъпва като типичен Овен,със Слънце в Овен,Марс на трон,и Юпитер там.Как да реагира-с молитви и с тактичност ли?След инцидента му намерих данните и тогава разбрах защо е така.Не съм го оправдала,но темата е затворена двустранно-все едно не се е случвало.Все пак можеше да вкара всичките си способности,защото за мен тази позиция е много ценна в нещо истински полезно.

Да, естествено, че реагира като типичен овен, но все пак овенът е "бебето" на зодиака - тропа с крака и си държи на ината, а все пак бебета са емоционално незряли  ;).

Имам доста приятели овни, а и моето Слънце е първодомно, та знам за какво иде реч  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #152 -: Юли 03, 2014, 09:51:35 pm »
Венера съвпада с Южен лунен възел в Козирог и е в квадрат с Марс, Сатурн, Плутон във Везни.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #153 -: Юли 03, 2014, 09:54:54 pm »
А пък липсата на вода-срещали ли сте-нито познак, нито по дом? Аз имам такива двама....мъжът се държеше като робот, беше се вкаменил. А жената-понякога е по-зле от квадратирана луна в риби, или-рак. Липса на вода-не знаят какво да правят с чувствата си, интересно е, че едни се давят в океан от емоциии, другите им правят игнор. това е  за темата-липса на качество, стихия. Но в "сравнителна" степен има връзка и тук. Който чисти ще прецени.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #154 -: Юли 03, 2014, 10:15:18 pm »
Сатурн в Рак брои ли се за вода?  :D
Мисля,че е безчувствена душа.  :012:
Въпреки че не може да има пълна липса на вода и по дом и по знаци. :-\
Абсилютно! :08: Но не е безчувствена душа- Подводний твърди-на мястото на дълбоката рана нараства най-дебелия мазол. СКришна е раната, дори от себе си-надявай се, ама -не! ??? Но все се намира някой, макар и рядко, дето ще ръчне в нея. Ако успееш сатурновите положения да ги съблечеш от стената/обикновено с нещо по синастрия-напр. марс комбиниран с плутон да ръчкя дълго сатурн в рак/, ще видиш, че раната е останала незараснала от детството. нищо, че се свиква с това, говорим за факти, и о , ужас-за психология, и то -на сатурн. :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #155 -: Юли 03, 2014, 10:18:35 pm »
Подводний твърди-на мястото на дълбоката рана нараства най-дебелия мазол.

Такъв е случаят и с моята Луна  ;D - научих се да бъда и безжалостна, да не проявявам съчувствие или да го "играя".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #156 -: Юли 03, 2014, 10:19:32 pm »
Уоу!Малко страшно е било,ама нищо де!  :38:

И от мен се плашат... понякога. :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #157 -: Юли 03, 2014, 10:26:36 pm »
Как реагира, според вас, Венера в Телец?
Днес ми казаха, че поведенчески маниер ми било да флиртувам. Аз пък цял живот съм си мислила, че точно това не мога да го правя. Виж, Венера в Близнаци или Скорпион е друга работа...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #158 -: Юли 03, 2014, 10:35:00 pm »
Твоята луна ще прояви истинско съчувствие и майчинска грижа към тези със сходни болки и перипети,на тези които ти си изживяла.Моята Луна така прави.Иначе казват,че съм безчувствена.  :)

Да, много добро попадение.
Преди не подбирах и съжалявах всички наред. Сега съжалявам тези, които го заслужават, макар че това също е субективна преценка. Хора, с които усетя някакъв резонанс. А иначе за куртоазия да симулираш съчувствие не ме кефи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #159 -: Юли 03, 2014, 10:38:41 pm »
Мога да кажа за мъже с Венера в Телец.Ами флиртаджии са и са дълбоко чувствени,не еротични.

Добре беше на 34г да разбера, че флиртувам сериозно :85: Сега сериозно. Венера в Телец би следвало да е традиционна, дълбоко чак скрито емоционална и фиксирана. Тя е прикрита, не парадира. Не ми прилича да флиртува  :017:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #160 -: Юли 03, 2014, 10:39:57 pm »
И да попитам:воден асцедент брои ли се за вода?Сериозно се колебая.Това,че някой вижда асцедента Скорпион на друг,не значи,че той е емоционален.Познавам един близнак с асц СКР и може да те побърка от приказки.Няма нищо сексапилно и емоционално в същината му,освен на пръв поглед. Сметките са му дребни по Меркуриански. Освен това изглежда емоционално импотентен,въпреки,че физически вероятно притежава изправни атрибути. :012:
Марч-овете казват-липсваща стихия по асцендент е дори ПРЕкомпенсация, но аз не мисля така. Защо-асцендентът е част от осите, а те са съдбата-външната. Колкото и личен да е асцендента, трябва и света отвън да откликне за да го изразиш. Това е точка от геометрията не е лична планета. как ще изразиш нещо,което нямаш, напр. да плуваш без хриле и перки? Светът ще иска да ти позволи да се справяш по водно, а ти -как ще го направиш като нямаш вода. Тези ми съждения-по хороскопите на познати, особено "атомната подводница" асцендент скорпион хич не го усещам водно, в съвместното ни пребиваване.
по-скоро се "отбраняват" по водна, като десцендентно, а не се изразяват, атакуват като овен и марс с вода.
говоря за воден асцендент с липса на вода по знак и дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #161 -: Юли 03, 2014, 10:41:50 pm »
От трите есенциално силни Венери бих се доверила на Венера в Телец. За другите две нямам еднозначно мнение, но често съм наблюдавала блудкави любовни истории.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #162 -: Юли 03, 2014, 10:50:51 pm »
Как реагира, според вас, Венера в Телец?
Днес ми казаха, че поведенчески маниер ми било да флиртувам. Аз пък цял живот съм си мислила, че точно това не мога да го правя. Виж, Венера в Близнаци или Скорпион е друга работа...
Мисля, че венера в телец праща невидими нишани, ако и да е пасивна нали е женствена и женска планета, в телец позволява на мъжете да я открият и да се приближат, пожелаят, завоюват в отговор на нейната...женственост, или пасивност. чувстват се мъже, теоретично погледнато.Знам, че имаш и огнено, говоря сега само за венера.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #163 -: Юли 03, 2014, 11:14:54 pm »
Това с фалшивото реване и крокодилските сълзи го правеше и братовчедка ми, когато бяхме малки - целта беше да изманипулира баба ми като излъже и ме изкара виновна, да демонстрира своето надмощие пред мен и аз да получа незаслужено наказание. Екзалтирал Марс в първи дом в т-квадрат с Луна/Плутон във Везни и Сатурн в Рак. Венера в Риби, Слънце във Водолей. С Луна във Везни и Венера в Риби много си я биваше да се мазни и никой не можеше да предположи какъв характер се крие зад тази маска. Сега успешно командори и манипулира по-младия си съпруг.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #164 -: Юли 03, 2014, 11:30:06 pm »
Такъв е случаят и с моята Луна  ;D - научих се да бъда и безжалостна, да не проявявам съчувствие или да го "играя".
Мисля, че е друго, можеш в ретроспекция да видиш кога си се променила. При теб по-рано, при мен по-късно плутонището опозира луната. Е, не е същото вече, никога няма да е, сега приличам на козирожка луна, заради плутон в козирог. Чак ми липсват сетивни данни по рака, вече втора година. Транзит ли бе, или ще е трайно, не знам. А при теб плутон държи асцендента. Ама както ти дойдат лунни теми, тогава ще те питаме, ако кажеш де, заради 8 дом, дето не споделя-. ;)
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 11:35:02 pm от enigma »