Автор Тема: Венера и сексуалността  (Прочетена 46644 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #210 -: Октомври 19, 2014, 10:42:55 pm »
Ами то дори и да прави тригон с МЦ нали писа, че СЗ е в точен квадрат с Юпитер У10- този квадрат е с по-голяма сила
в съвпад с Плутон У6 може да има някакви трансформации в работата, ежедневието при теб, които ще са за твое добро,  темите на 5д също ще са засегнати- нали СЗ е в 5д, може да изникне нещо ново, да има дълбочина в чувствата, в любимите ти занимания

на мен 10ти ми е в Риби , Юпитер е условно управител , по-скоро втори управител, не мисля 4е ще е нова любов , защото няма никакви наченки на такава, но мисля 4е си права , може би ще правя нещо , което много да ми харесва, все пак затъмнението е в 5 ти натален дом , ина4е Плутона е управител 6 ти и е на 4 градуса скорпион би трябвало да го активира според мен.

Happy58

  • Гост
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #211 -: Октомври 20, 2014, 09:50:44 am »
Коментарът ми е в посока ингрес на  Венера Скорпион срещайки Сл. затъмнение като "усещане за жена" . :)
Бих се радвала на мнение от натални Венера Скорпион, Венера в 8-ми, Венера / Плутон, Венера / нодална ос ?!?

е не трябва ли да навлезе и тогава да коментираме


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #212 -: Октомври 20, 2014, 10:42:01 am »
Happy, сега предположения в посока тенденции, а след това "предаване на живо от мястото на събитието".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #213 -: Ноември 11, 2014, 09:54:59 pm »
Венера съвпад Сатурн в Скорпион , Марс/ Плутон в Козирог-" Да обичаш на инат -винаги излиза скъпо "

« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 10:00:01 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #214 -: Ноември 11, 2014, 10:15:08 pm »
Аз все на пари го карам, любовни терзания нямам излишни

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #215 -: Ноември 12, 2014, 10:44:07 am »

Абе, има ли някой, при който Венера да носи нещо друго, освен любов и сексуалност? Сама ли съм с финансовите въпроси?  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #216 -: Ноември 12, 2014, 11:14:57 am »
Yaya, Венера нито меси,  нито носи-тя получава и притежава. ;)

При всички Венера е сигнификатор и на финанси, и на сексуалност, и на ценности, и на свързване, и на захарно петле, и на автономност.Спецификата във всяка карта по въпросите на Венера са отразени от това как е поставена- какво чувствам, как давам и получавам чувства, какво харесвам, какво желая, какво ме възбужда в образа на любимия. При жените Венера показва как се чувстват желани и как изразяват женствеността си-ти си решила или избрала, не знам какви са доводите ти, да изразяваш женското си его , чрез финансовата страна на Палавницата. :)
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 11:24:07 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #217 -: Ноември 12, 2014, 12:59:01 pm »
Yaya, Венера нито меси,  нито носи-тя получава и притежава. ;)

При всички Венера е сигнификатор и на финанси, и на сексуалност, и на ценности, и на свързване, и на захарно петле, и на автономност.Спецификата във всяка карта по въпросите на Венера са отразени от това как е поставена- какво чувствам, как давам и получавам чувства, какво харесвам, какво желая, какво ме възбужда в образа на любимия. При жените Венера показва как се чувстват желани и как изразяват женствеността си-ти си решила или избрала, не знам какви са доводите ти, да изразяваш женското си его , чрез финансовата страна на Палавницата. :)

Почти, но не съвсем. Говорим за аспекти и проявления. Когато ми се аспектира Венерата, винаги имам проявление по финансови въпроси. Не знам защо смяташ, че аз съм решила нещо. При последното пълнолуние имах съвпад с Венерата. Е, от тогава хем ми се обадиха да платя магистратурата, хем ще подновявам кредита, което също се наложи неочаквано. На любовния фронт или досежно ценностната система проявления няма, а и предпоставки за такива също.

Затова питам, има ил някой, при който Венера да се проявява не на плоскостта на сексуалност и любов, а по-скоро (или единствено) да засяга финансовата сфера.
При мен Венера е У1, У8 и У12 и е в 7д - за тези, които не знаят и се чудят.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #218 -: Ноември 12, 2014, 02:04:59 pm »
Венера символизира профила на желаните и предпочитани взаимоотношения като цяло,  индивидуалната Венера просто им дава конкретен "десен". Твоите връзки би трябвало да са на принципа око да види, ръка да пипне, дълготрайни, с материално изражение, в които да намираш пристан и опора и в които се чувстваш комфортно, от типа с двете липи отпред, добрия ресторант, дебелия портфейл.Такива, които да провокират чувственото и силните страсти в теб.

Напълно си права. Всичко това ми харесва. Не е задължително протфейлът да е дебел, но е добре да съм спокойна, т.е. да е достатъчен. Всичко, което би ми дало спокойствието на един безпроблемен съвместен живот. АЦ Везни не понася скандалите и непрестанната конфронтация.

И все пак, на "нормалните" хора, като им се аспектира Венерата, им се случват любовни неща. На мен - парични, по някакъв начин ми се засягат сметките.
Например, преди няколко години имах солар с Венера и Юпитер в съвпад в 8д - донесоха ми по-престижна работа, не много, но по-добре платена. Нищо любовно не ми донесоха, че дори същата година и се разделих с 5-годишна връзка. То е ясно какво ни носи Венера (или би трябвало да носи)
Мисля, че достатъчно ясно обясних въпроса си:

Абе, има ли някой, при който Венера да носи нещо друго, освен любов и сексуалност? Сама ли съм с финансовите въпроси?  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #219 -: Ноември 12, 2014, 02:34:19 pm »
Яя, а как си намери бащата на детето? Венера къде е била по това време? И какво правеше тя, когато се разделихте?

А ако разсъждаваме логически, за да имаш резултати в любовно отношение, трябва в транзита/прогресията/дирекцията да участва управителя на 5 или 7 дом :)
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 02:37:54 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #220 -: Ноември 12, 2014, 02:51:25 pm »
Я едно подсещане във връзка с темата :)

Как стои в картата "неангажиращата връзка" или пък привържениците на "приятелски секс" :) - всичко това по венера/уран/водолей ли е? Или има и нещо друго? Примерно - 11 дом в телец :) - дали това дава?

тези понятия винаги са ми били странни и не мога да ги приема, та .... затова повдигам и въпроса де ...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #221 -: Ноември 12, 2014, 03:43:05 pm »
Яя, а как си намери бащата на детето? Венера къде е била по това време? И какво правеше тя, когато се разделихте?

А ако разсъждаваме логически, за да имаш резултати в любовно отношение, трябва в транзита/прогресията/дирекцията да участва управителя на 5 или 7 дом :)

Именно, винаги е намесен Нептун. Като У5. Краят идва със Сатурн върху У7.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #222 -: Ноември 12, 2014, 09:03:14 pm »
Тоест, катализатор за любовните теми е У5. От разговора ви до тук това излиза. При мен Венера е У5 и У10 и я свързвам най-вече с темите по пети дом. При мен пък никога не е носила пари или изобщо да е имала отношение по финансови въпроси.

Хапи, и неангажиращите връзки са по пети дом. Нали там са забавленията, флиртовете? Нищо, че са намесени приятели...все пак говорим за забавления с приятели. Сериозните връзки и/или брака са по седми.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #223 -: Ноември 17, 2014, 12:29:06 am »
При мен Венерата е в 7ми дом в Телец. Харесвам красиви и чистоплътни мъже. Не харесвам атлетични и мускулести тела, предпочитам мъже с нормално тяло, но със здрави и набити ръце и крака.
« Последна редакция: Ноември 17, 2014, 10:18:34 am от plutonian93 »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #224 -: Ноември 23, 2014, 06:30:42 pm »
Вчера изникна въпросът за специфичните интереси на Моцарт — възбуждали са го мисли за нежни фекални моменти насаме с братовчедка му, той в активната роля. Картата му е специфична с това, че има доста малко аспекти, а ако се гледа по класическия метод — съвсем. Астропсихо обяснението за тия му влечения би било съвпадът Луна/Плутон. Очевидното проявление е Венера/Марс — Венерата във Водолей, знак и терм на Сатурн (отходни теми), в шести дом (не му е била чужда играта на чичо доктор), сериозно извън секта; Марс ретро, заточен, наводнен, но в свой терм и добре поставен по секта.