Автор Тема: Венера и сексуалността  (Прочетена 46676 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #90 -: Април 16, 2014, 11:08:58 pm »
В т.2 привиждам почти толкова (или дори наравно) еротика, колкото и в т.1. Но за Луната уцели — опозиция със Сатурн :)
« Последна редакция: Април 16, 2014, 11:36:15 pm от wind »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #91 -: Април 16, 2014, 11:15:25 pm »
Най-голямата мистика е ...." погледът на жената " и Reptil ,аха да разбули тайната . ;)
« Последна редакция: Април 16, 2014, 11:37:10 pm от wind »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #92 -: Април 16, 2014, 11:39:08 pm »
В т.2 привиждам почти толкова (или дори наравно) еротика, колкото и в т.1. Но за Луната уцели — опозиция със Сатурн :)

Печелиш,твоята Венера ,току-що "уби " моята . :banghead: :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #93 -: Април 16, 2014, 11:42:26 pm »
Е защо? Ти нали имаш съвпад Луна—Сатурн—Венера, една опозиция ли те плаши? :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #94 -: Април 16, 2014, 11:46:57 pm »
Всяка една опозиция ме плаши. :91:

Но като казах ,че" печелиш"( не че това е възможно ) имах предвид Венера Везни срещу Венера в Овен и то съответно в мъжка срещу женска карта ,това е интересен казус,не мислиш ли ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #95 -: Април 16, 2014, 11:53:16 pm »
Аха, в този смисъл. Определено интересно, да :72:

А ретро овенска Венера как се изявява?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #96 -: Април 16, 2014, 11:58:24 pm »
Аха, в този смисъл. Определено интересно, да :72:

А ретро овенска Венера как се изявява?

Еротичните фантазии вземат превес над реалните желания .(обаче това е тайна- и ще си мълчиш), :67:  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #97 -: Април 17, 2014, 12:18:46 am »
Това е принципът на ретро планетите -силата им е във вътрешния свят на човека ,там е тяхната реализация ,навън се изразяват нетипично,неадекватно . В случая имаме Венера ,в знак на заточение и ретро ,на същата не й е привично да демонстрира силните си желания явно и безплатно ,на дансинга ,показани от знака и затова цялата тази огнена импулсивност е скрита под повърхността,на вид талант/умение -навън.Това особено важи в женска карта,където тази тема е леко "болезнена" ,докато в мъжка карта ,същата тази Венера стои много добре -представи си вулкан ,облечен като мъж ,докато вулкан наметнат като жена ...мммннн,не познавам такъв "пожарникар". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #98 -: Април 17, 2014, 07:52:25 am »
Имам карта с неизвестен час на раждане,където Венера е ретро:господинът се води "стар ерген",макар реално обстановката при него да е друга.Има извратена сексуална връзка.Плюс сходящ съвпад с тр.Уран....

Другият ми пример отново е без час на раждане(не ме питайте как съм се добрала да рожденните данни  :012: ),с Венера в телец-семеен,но поддържа извънбрачна връзка с много по-млада от него жена.Имам наблюдения и за Венера в близнаци,че не стои мирно само с един партньор.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #99 -: Април 17, 2014, 11:54:32 am »
Рени, това не е ли много "въздушно" - принципно въздушните хора са така по мечтанията, дори и реално да нямат желания и да не предприемат действия.  :)
По натал съм романтична мечтателка с Венера везни, но от 17 години насам пр Венера, която е У1,8 в пр карта е  в съвпад с пр Марс У7 в стрелец и оттогава дивото зове, сега пр Меркурий е в стрелец и като ги застигне ще бъде е*си животинската романтика
 :D
Та не гледайте само по натал дали е ретро и в кой знак попада Венера, а също така и по прогресия  :035:

Happy58

  • Гост
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #100 -: Април 17, 2014, 01:01:31 pm »
По натал съм романтична мечтателка с Венера везни, но от 17 години насам пр Венера, която е У1,8 в пр карта е  в съвпад с пр Марс У7 в стрелец и оттогава дивото зове, сега пр Меркурий е в стрелец и като ги застигне ще бъде е*си животинската романтика
 :D
Та не гледайте само по натал дали е ретро и в кой знак попада Венера, а също така и по прогресия  :035:

за това досега въобще не се бях сещала :) - то е ясно що съм толкова "на нокти" ...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #101 -: Април 17, 2014, 01:22:52 pm »
за това досега въобще не се бях сещала :) - то е ясно що съм толкова "на нокти" ...
ами ти в момента имаш пр Венера У3, У10 в съвпад с пр Слънце у1 в скорпион- представям си те с камшик в ръце как диктуваш правилата в спалнята  :D
Венера е заточена в скорпион, но пък е в хармоничен аспект с пр Марс в края на 1д

Happy58

  • Гост
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #102 -: Април 17, 2014, 01:41:15 pm »
ами ти в момента имаш пр Венера У3, У10 в съвпад с пр Слънце у1 в скорпион- представям си те с камшик в ръце как диктуваш правилата в спалнята  :D
Венера е заточена в скорпион, но пък е в хармоничен аспект с пр Марс в края на 1д

и това като го обединиш и се получава "много шум за нищо" :) - вдигам гири, ама накрая отстъпвам.

интересното е, че тези неща започнаха след точния аспект на венера и слънцето, а то даже и към марс аспекта е разходящ. И аз очаквах, че каквото било - било. Защо така се получава?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #103 -: Април 17, 2014, 02:51:24 pm »
Въздуха няма нищо общо с романтика ,защото е най-обективната стихия ,същия поставен в знак на Венера е социална ,обърната навън,екстравагантна;емоционалния живот е овладян и доминира ума -флиртува ,но приятелството е на преден план,не чувствената природа с всичките й присъщи драми.


Прогресията на личните планети ,дава тенденция докъде стига или е стигнало вътрешното ни развитие в областта ,показана от съответната планета."Написаното " е в натала ,всички онези прогнозиращи техники са като стрелките на часовника ,"тик-так ,тик-так " и пак ,стартиращи и приключващи етапите/процесите ,които се случват в нас ,около нас ,циклично.В действителност няма такова нещо като прогресивна Венера ,например тригон с натален Марс,онова ,което наистина се случва като ситуация е ,че Венера е достигнала до точката ,която активира Марс по някакъв начин или в случая онова,което харесваме и ни доставя удоволствие ,се свързва с начина ,по който се утвърждаване по един самоуверен начин.


Ето пример: Венера в Риби обича шоколадови бонбони с лек пълнеж,прогресирайки до Венера в Овен ,тя пак обича шоколадови бонбони с лек пълнеж,но сега иска да ги пробва и с ликьор към пълнежа,продължава да прогресира до Телец,към цялата тази феерия,Венера иска не толкова да са изтънчени бонбоните ,но да я засищат и като количеството,и като цена,при добри условия Венера продължава своето "прогресиране " и стига до Близнаци-поднесени  същите от младеж или саморъчно приготвени.
Ето така действа  прогресията .;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #104 -: Април 17, 2014, 02:58:55 pm »
Рени,и друг път съм ти го казвала,но ще се повторя-много ми харесва начина,по който "поднасяш" астро знанията си. :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."