Автор Тема: Перегрин  (Прочетена 12693 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Перегрин
« -: Януари 21, 2014, 04:44:00 pm »
Планета без никакви есенциални достойнства в знака и съотв градус. Казват, че не може да управлява делата си, нито по домовете, нито по основна сигнификация.
Според вас има ли смекчаващи обстоятелства, например силна аспектация, или силен диспозитор?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #1 -: Януари 21, 2014, 05:25:47 pm »
Хм, използвай таблиците за есенциалн достойнства, даже тук има готова за перегрините, можеш лесно да провериш

Принципно ставаше въпрос дали управлението си личи - в твоя случай слънцето управлява 11-ти евентуално, значи въпросът с приятелите как стои?

То не че няма управление, но няма подходяща среда за изява на това управление, не знам и аз точно на практика как става, затова ми се искаше да поговорим

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Перегрин
« Отговор #2 -: Януари 21, 2014, 05:33:57 pm »
Планета без никакви есенциални достойнства в знака и съотв градус. Казват, че не може да управлява делата си, нито по домовете, нито по основна сигнификация.
Според вас има ли смекчаващи обстоятелства, например силна аспектация, или силен диспозитор?
Да, според мен това, което си посочила е посоката. Имам такъв ключов перигрин, само чрез аспекти, диспозиция, не е същото, ама-сублимация...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Перегрин
« Отговор #3 -: Януари 21, 2014, 05:38:05 pm »
В главата ми е останала малко по-различно разбирани за пЕрИгрините..
...и до колкото помня не е само до статуса на планетата...

Пример - Луната... "скитница" ли я наричаме което е "без курс"
Без курс - когато няма (и не се очертават)аспекти до напуснане на дома   :017:
... Със същата сила - можем ли един Юпитер да кажем че не носи благинки като е "скитник"
Виж, нищо лично, но говорим за различни неща...планета в знак е есенцията-природата, даденост, харктерът на нещото е в нея. Все едно, ако русото е правило, а си се родил брюнет...Перигринът е  нещо, на което никой не му обръща внимание. Тоест, чрез друго трябва да се интегрира, скубането на коси, или сълзи не помага.
А нещото за реализация /и никой няма да го признае, но не това е важно/ е чрез аспект, диспозиция. Макар че съм виждала така обвързана карта, че и диспозиторът е включен в дом и слаб....сложно.
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 05:54:51 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #4 -: Януари 21, 2014, 05:40:37 pm »
В моята карта всички планети са перегрин,откъде да чакам смекчаващи  обстоятелства ?!?  :57:

"Скитница съм,скитница съм аз...."
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 05:45:52 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #5 -: Януари 21, 2014, 05:46:06 pm »
Да, според мен това, което си посочила е посоката. Имам такъв ключов перигрин, само чрез аспекти, диспозиция, не е същото, ама-сублимация...

може ли да опиташ някак да го обясниш - събитийно, житейски, или и аз не знам как

Например за марс - перегрин в лъв пише, че му трябва време да осъзнае, че когато изразява себе си, тогава подобрява имиджа си, а не когато другите му го признават, докато в последните градуси на лъв, където има достойнства, макар пак да се нуждае от чуждото одобрение, поне има идея какво трябва да прави.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #6 -: Януари 21, 2014, 05:53:23 pm »
Иначе Слънцето ми упралвява 12 дом и ако става въпрос за това

Наскоро чух/четох нещо от сорта "Можеш да научиш всичко, ако знаеш правилният въпрос" :)

Например ако си била в чужбина, случило ли се е нещо по-особено?
Имала ли си залитания по някакви тайни сдружения/секти/организации и подобни задкулисни?
Обръщал ли се е най-добър приятел срещу тебе?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Перегрин
« Отговор #7 -: Януари 21, 2014, 05:57:34 pm »
В моята карта всички планети са перегрин,откъде да чакам смекчаващи  обстоятелства ?!?  :57:

"Скитница съм,скитница съм аз...."
Е, как перигрин, бе, Рени?
Имаш си и падение, кво -не е като без нищо/черен хумор/, но и от слабото положение излиза повече сила....сега провокирам овена и сатурна в теб :72:
Смекчаващи-"в мекото е силата", тя е отвътре, отвън е мекото,баланса.
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 05:59:16 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Перегрин
« Отговор #8 -: Януари 21, 2014, 06:00:59 pm »

Виж, нищо лично, но говорим за различни неща...планета в знак е есенцията-природата, даденост, харктерът на нещото е в нея. Все едно, ако русото е правило, а си се родил брюнет...Перигринът е  нещо, на което никой не му обръща внимание. Тоест, чрез друго трябва да се интегрира, скубането на коси, или сълзи не помага.
А нещото за реализация /и никой няма да го признае, но не това е важно/ е чрез аспект, диспозиция. Макар че съм виждала така обвързана карта, че и диспозиторът е включен в дом и слаб....сложно.

Обедеб съм че темата на разговора не кореспондира със заглавието на темата
Самата тема би следвало да търси "есенциалното" качество
но уклона на разговора бие към "акциденталното"??
Прав си, признавам. Но дали акциденталното е достатъчно, за да компенсира недостига? Папи пита как-от опит.
Сега ще се "събера" и ще споделя за мен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #9 -: Януари 21, 2014, 06:01:26 pm »
В главата ми е останала малко по-различно разбирани за пЕрИгрините..
...и до колкото помня не е само до статуса на планетата...

Пример - Луната... "скитница" ли я наричаме което е "без курс"
Без курс - когато няма (и не се очертават)аспекти до напуснане на дома   :017:
... Със същата сила - можем ли един Юпитер да кажем че не носи благинки като е "скитник"
Виж, нищо лично, но говорим за различни неща...планета в знак е есенцията-природата, даденост, харктерът на нещото е в нея. Все едно, ако русото е правило, а си се родил брюнет...Перигринът е  нещо, на което никой не му обръща внимание. Тоест, чрез друго трябва да се интегрира, скубането на коси, или сълзи не помага.
А нещото за реализация /и никой няма да го признае, но не това е важно/ е чрез аспект, диспозиция. Макар че съм виждала така обвързана карта, че и диспозиторът е включен в дом и слаб....сложно.

Цитат
/и никой няма да го признае,
   :clap:

Отговорът е в...нодалната ос  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Перегрин
« Отговор #10 -: Януари 21, 2014, 06:12:25 pm »
Раху, Убеден е вярното :012:
Рени, Папи...абе вие що не споделяте къде ви боли, сърби...ами това не е диалог , монолог е, питате и питате ,Рени казва -"на голо"  :012:, ама на голо боли
Нека друг потътри крак със споделянето, ще се включа и аз. Съжалявам, така е ми е уморително на мен лично.... :57:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #11 -: Януари 21, 2014, 06:14:05 pm »
В моята карта всички планети са перегрин,откъде да чакам смекчаващи  обстоятелства ?!?  :57:

"Скитница съм,скитница съм аз...."
Е, как перигрин, бе, Рени?
Имаш си и падение, кво -не е като без нищо/черен хумор/, но и от слабото положение излиза повече сила....сега провокирам овена и сатурна в теб :72:
Смекчаващи-"в мекото е силата", тя е отвътре, отвън е мекото,баланса.

Ами Papy,така е пуснала темата " ...и в съответния градус " ,така че всички планети са ми перегрин.По знак е по-шарено ,има и в заточение ,и в падение   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #12 -: Януари 21, 2014, 06:37:47 pm »
Раху, Убеден е вярното :012:
 Папи...абе вие що не споделяте къде ви боли, сърби...ами това не е диалог , монолог е, питате и питате

За собствен опит и споделяне - нали първо трябва да имаш такъв?
Примерно подозирам, че моята луна, която се води перегрин, е дала това, че майка ми винаги ме е подкрепяла - според нея, но не и според мен, това е принципна тенденция, не изолирана по някакъв случай

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #13 -: Януари 21, 2014, 06:46:04 pm »
А, Тънър, мерси - това за бащата е интересно, дали наистина може да се обясни с перегринестото слънце?
Ако махнем транссатурновите - виждаш ли други индикации за това в картата си?

П.П. това не към теб, Тъндър, само споделям
думата е: peregrine - Latin Peregrinus, is a name originally meaning "one from abroad", that is, a foreigner, traveller, or pilgrim

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #14 -: Януари 21, 2014, 06:51:00 pm »
Enigma ,това е в действие перегрин планета-хамелеонското ,а не точно скитническото,Риби /Нептун,затова Слънце в Риби винаги,навсякъде е перегрин.Не е това ,което се очаква от нея.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“