Автор Тема: Перегрин  (Прочетена 12681 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #15 -: Януари 21, 2014, 06:53:48 pm »
Прав си, признавам. Но дали акциденталното е достатъчно, за да компенсира недостига? Папи пита как-от опит.
Сега ще се "събера" и ще споделя за мен.

всъщност не е прав, както и да е
Аз питам по-скоро дали изобщо, защото хората пишат, че не, освен евентуално силен диспозитор

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Перегрин
« Отговор #16 -: Януари 21, 2014, 07:12:28 pm »
Раху, Убеден е вярното :012:
 Папи...абе вие що не споделяте къде ви боли, сърби...ами това не е диалог , монолог е, питате и питате

За собствен опит и споделяне - нали първо трябва да имаш такъв?
Примерно подозирам, че моята луна, която се води перегрин, е дала това, че майка ми винаги ме е подкрепяла - според нея, но не и според мен, това е принципна тенденция, не изолирана по някакъв случай
Хименно, това е пример за перигрин, есенциално. По презумпция -някъде свише и решено там да е така, в знака е природата, все едно бидейки нисък/съвсем изолиран пример/ играеш баскетбол, щото можеш, усетил си и...благодарение на диспозитор, аспекти-си добър за себе си, и удовлетворен-след мъки и труд, естествено. Признание дали да получи перигринът, тука вече има спор-обективно, субективно-от самия натал.
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 07:14:07 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #17 -: Януари 21, 2014, 07:29:56 pm »
Но все пак си мисля, че когато правим заключение за такива неща в един натал - винаги трябва да има 2-3 предпоставки, та при мен и трите неща се допълват - диспозитора на 4ти, планетите в 4ти, ако смятаме и транссатурновите, и пергиринестото Слънце.

И междуудругото, да добавя, че в живота ми няма силен мъжки модел като цяло - някой, от който да научиш какво е мъжкото - и двамата ми дядовци са починали и в живота ми има повече жени, отколкото мъже, винаги е било така - та може би и тук пергиринеството Слънце се обажда.  :29:

Много съм съгласна с болда, благодаря ти пак за информативните коментари, започвам да разбирам...май

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Перегрин
« Отговор #18 -: Януари 21, 2014, 07:39:21 pm »
Слънцето ми е перигрин, ма управлява асц. как да се изразя, аджеба? С напрегнати аспекти,вкл. и с нодалната ос, и с плутон.този е.... :91: в заточение по дом. Не е като да не ми е важно, нищо че не съм мъж. Трудно се изразява, вкл. и днес имам ОВ/мъка... :'(/ Четейки, разбрах-само за мен, не е правило, да си остана вътре в сърцето на слънцето-за себе си да го правя по есенцията-знака, без да търся отвън признание, помага, това е за моето положение на перигрин.
Или-есенцията-оттам е перигринът е нещо вътре в мен, натура-природа,избрано от мен,ако успея  с труд и постоянство да стигна върха на перигрина, значението на планетата в знак -победата е моя, нищо че отвън няма признание, нужно ли е? Не, нали затова слънцето е ударено, за да не е нужно. :043:
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 07:45:08 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #19 -: Януари 21, 2014, 07:55:09 pm »
Ам, аз не ги свързвам всички с признание-горе беше марс в лъв: "енергия да светиш"-нещо такова
Слънцето иска радост-така мисля
И в твоя случай, енигма, ми се струва, че иска радост от комуникация-така че е тъкмо обратното-колкото повече комуникираш, толкова по-сраноботва изявата.
Как ти се струва?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Перегрин
« Отговор #20 -: Януари 21, 2014, 08:04:19 pm »
Ам, аз не ги свързвам всички с признание-горе беше марс в лъв: "енергия да светиш"-нещо такова
Слънцето иска радост-така мисля
И в твоя случай, енигма, ми се струва, че иска радост от комуникация-така че е тъкмо обратното-колкото повече комуникираш, толкова по-сраноботва изявата.
Как ти се струва?
Направо не знам какво да кажа, сложно ми е. Днес се срещнах с друго трудно слънце-перигрин,но плутоново и стана-то се почувства заплашено, а реален конфликт нямаше, всичко беше по 12 дом. Но -чуждото слънце се опита да ме набеди, в нещо, което аз прозрях, че е негова болка."Борбата" продължава, мразя егопроекциите, ето в снихрон с предния ми пост.  Моето недовършено, или неговото неизработено "умиране на низшия Аз спроед Щайнер", не знам...факт, че си поплаках тайно...
Но човекът не е обективен, всички имат комплекси, аз работя по тях, не позволявам лично отношение-така мисля, не знам как се вижда отвън...но НЯМА ДА СЕ ДАМ, имам хуманни идеали, не съм в грешка....нито съм конфликтен човек, този,дето ми извади сълзите, е мой духовен учител, но не го знае...може пък да научи нещо от мен. Това е безлично казано...Всички сме част от едно по-голямо единство... :58:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #21 -: Януари 21, 2014, 08:15:36 pm »
Благодаря, че сподели, енигма
Аз нещата ги виждам по друг начин-този, който ни гърчи - той не е духовен учител, а обикновен провокатор. Всеки сам на себе си е духовен учител-според възможностите-и нивото на преподаване
И мен са ме обвинявали, и ми е било много гадно-разбирам те

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #22 -: Януари 21, 2014, 10:06:57 pm »
Цитат
Наскоро чух/четох нещо от сорта "Можеш да научиш всичко, ако знаеш правилният въпрос"
   :49:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #23 -: Януари 22, 2014, 09:41:36 am »
Ам, аз не ги свързвам всички с признание-горе беше марс в лъв: "енергия да светиш"-нещо такова
Слънцето иска радост-така мисля
И в твоя случай, енигма, ми се струва, че иска радост от комуникация-така че е тъкмо обратното-колкото повече комуникираш, толкова по-сраноботва изявата.
Как ти се струва?
Направо не знам какво да кажа, сложно ми е. Днес се срещнах с друго трудно слънце-перигрин,но плутоново и стана-то се почувства заплашено, а реален конфликт нямаше, всичко беше по 12 дом. Но -чуждото слънце се опита да ме набеди, в нещо, което аз прозрях, че е негова болка."Борбата" продължава, мразя егопроекциите, ето в снихрон с предния ми пост.  Моето недовършено, или неговото неизработено "умиране на низшия Аз спроед Щайнер", не знам...факт, че си поплаках тайно...
Но човекът не е обективен, всички имат комплекси, аз работя по тях, не позволявам лично отношение-така мисля, не знам как се вижда отвън...но НЯМА ДА СЕ ДАМ, имам хуманни идеали, не съм в грешка....нито съм конфликтен човек, този,дето ми извади сълзите, е мой духовен учител, но не го знае...може пък да научи нещо от мен. Това е безлично казано...Всички сме част от едно по-голямо единство... :58:

Не бъди взискателна към своето Слънце (към собственото си Аз),защото то не блести за да бъде важно тук и сега ,а безгрижно и любопитно .И Слънце никога не набеждава,обижда,назидава ,друг/и се грижат за тези неща -то само управлява и дарява  ;)
Това ,че е силно аспектирано и то с твърди аспекти ,те прави една комплицирана личност ,която за да изрази себе си и е необходима пренастройка в отношенията /действията към мъжката част от обществото.
Ето ти малко "мили думи " от един автор ,публикуващ астрологична материя :"Мисля ,че най-неосъзнатите индивиди ,имат в картата си много и трудни аспекти към Светилата ,за да израснат и изградят егото си "(по памет цитирам ).
Не знам дали трябва да се търси или има нужда от компенсиращ фактор тук ,за  планета пелегрин ,защото тогава се губи чара й като такава. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #24 -: Януари 22, 2014, 10:21:18 am »
Рени даде едни карти да разгледаме - слагам първата, на мъж е
тропическа и сидерална

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #25 -: Януари 22, 2014, 10:25:39 am »
Понеже за мен си стои въпросът кои терми, че и коя карта, погледнах и за двете, дано не съм сбъркала, но по сидерал и птоломей има доста перегринести, по сидерал и египетски - има само марс
Това предполага проблеми в професионалната реализация, обрати в кариерата, резки завои или изобщо - нещо по-особено, което очаквам Рени да разкаже

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #26 -: Януари 22, 2014, 12:10:51 pm »
Понеже за мен си стои въпросът кои терми, че и коя карта, погледнах и за двете, дано не съм сбъркала, но по сидерал и птоломей има доста перегринести, по сидерал и египетски - има само марс
Това предполага проблеми в професионалната реализация, обрати в кариерата, резки завои или изобщо - нещо по-особено, което очаквам Рени да разкаже

Papy ,какво по-специфично те интересува като информация ,около професионалната реализация ли ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #27 -: Януари 22, 2014, 12:43:00 pm »
Поне това, но и марсови теми-всички особености по управляваните домове

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #28 -: Януари 22, 2014, 12:59:13 pm »
Сатурн трябва да е в 7-ми дом по тропическия.
Крупен бизнесмен ,обществена личност,занимава се и с благотворителност,не бих казала ,че има или имал сътресения в тази област ,нито рязък обрат .Това са негови думи:"Понякога си мисля,че не заслужавам късмета ,който ме спохожда в живота ми !" -Рибка ,к'во да го правиш  ;)
Относно 5-ти дом и връзката с 8-ми в сферата на спекулациите е на ниво,за романтично/интимната сфера ,не мога да коментирам.
Тук е интересна тао-квадратурата в подвижни знаци с връх Луна ,там е движещата сила в картата,в смисъл от там идва "амбицията" за изявата на МЦ в Овен и Венера /Юпитер там ,не знам доколко това е свързано с планетите пелегрин тук .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #29 -: Януари 22, 2014, 01:14:50 pm »
Мерси, Рени
А евентуално ако има брат-нещо покрай него?
Или други мъже-синове, по-млади партньори?