Автор Тема: Перегрин  (Прочетена 12702 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #30 -: Януари 22, 2014, 01:21:16 pm »
Мерси, Рени
А евентуално ако има брат-нещо покрай него?
Или други мъже-синове, по-млади партньори?

Мисля ,че синът му работи при него ,но не като партньор.Не знам дали са по-млади партньорите му ,но има такива ,в това число и чуждестранни .Мога да проверя ,просто не се интересувам от това.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Перегрин
« Отговор #31 -: Януари 22, 2014, 02:45:39 pm »
Ами нещо около марс търсим, ако пък всичко е ок-супер :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Перегрин
« Отговор #32 -: Януари 22, 2014, 02:48:33 pm »
Ами нещо около марс търсим, ако пък всичко е ок-супер :)

Какво точно около Марс търсиш(м)  ::) :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Перегрин
« Отговор #33 -: Август 05, 2014, 07:57:20 pm »
Цитирам Диана от едно друго място, ако има против, ще изтрия  :)

Цитат
Планета перегрин е такава, която няма есенциални достойнства в градуса и знака, в който се намира. Много често думата се свързва с пилигрим - скитник, поклонник, напуснал дома си в търсене на просветление. Най-общо обозначава състояние, при което планетата трябва да търси начин да функционира активно в несвойствена, чужда среда, върху която няма контрол. Това не е враждебна среда, както при заточението и падението, а просто място, където всички са индиферентни, незаинтересовани - планетата не получава внимание и помощ от средата си. Карта с много "перегринести" планети свидетелства за натив, при който помощта, предлагана от родителите му например, не е тази, от която се нуждае той за израстването си. Чувства се неподкрепен, духовно "изоставен" в ранните си години и трябва да намери собствен път за развитие. Това не е свидетелство, че обективно е имал лоши родители или сурови житейски обстоятелства в детството си. Или образованието, което получава, не развива действително неговите качества и в по-късни години е неизползваемо и ненужно за реализацията му. Могат да се развият примерите в зависимост от домовете, които управляват планетите перегрини.

Според по-древните схващания планетата перегрин въобще не може да упражнява активно управлението си върху домовете на управление и "предава властта" на други, есенциално по-достойни планети в картата.

В хорарната астрология планетата перегрин се тълкува като безсилна - не вреди, но и нищо няма да свърши. Ако загубената вещ се сигнифицира от перегрин, няма да се намери, или ще бъде повредена и без стойност, когато бъде открита.

Знаци и градуси на "перегринство"


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Перегрин
« Отговор #34 -: Август 05, 2014, 08:29:59 pm »
Ха,Венерата ми по таблицата не била перигрин,а калкулаторът я даде за перигрин.  :d030:
И Меркът не ми е.

Няма как да са, едната заточена, другата в падение

Юпитер, Марс, Луна и Сатурн (ама за него пише, че само за нощно, така че може той да отпада )

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Перегрин
« Отговор #35 -: Август 05, 2014, 08:58:55 pm »
И същевременно в градусите на Овен, където е перигринеста, Венера има своята терма - от 20 до 30 гр.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Перегрин
« Отговор #36 -: Август 05, 2014, 09:04:45 pm »
И същевременно в градусите на Овен, където е перигринеста, Венера има своята терма - от 20 до 30 гр.  :017:

А това съм го пропуснала, не съм гледала подробно таблицата
Освен, че има терма, е в знак на заточение, що да е перигрин  :017:
Същото и с Марс в Телец и още...
Нали планетата е перигрин в знак в който няма достойнство или слабост

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Перегрин
« Отговор #37 -: Август 05, 2014, 09:15:14 pm »
Според мен логиката е следната - дори ако дадена планета се намира в знак на заточение или падение, в някои градусови отрязъци силата й става по-голяма - там, където е в собствена терма или фас. Тогава нейното влияние ще е по-изявено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Перегрин
« Отговор #38 -: Август 05, 2014, 09:20:19 pm »
И същевременно в градусите на Овен, където е перигринеста, Венера има своята терма - от 20 до 30 гр.  :017:

Триплицитет по Доротей Сидонски, египетски терми, деканатите по стихия. Градусите не помня.

ПС. И за тригонократорите не съм сигурна кои са отчитани - със сигурност е само първи тригонократор, щом е дадена разлика дневна/нощна.
« Последна редакция: Август 05, 2014, 09:51:06 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Перегрин
« Отговор #39 -: Август 05, 2014, 11:57:13 pm »
Папи, а моя баща много го е хванала лиспата, почти не е присъствал в живота ми - все беше някъде на работа, далеч от нас по командировки, после по цял ден, вкл събота и неделя го нямаше в нас, накрая напусна майка ми и съвсем не сме се виждали и чували от тогава - добавям си го на сметката на Слънцето-пергирин, въпреки че принципно точно трактовката, която казвам за бащата, е класическа и за Нептун в 4 дом, а моя си е там.  :29:

Много общо. По таблиците, ако правилно се ориентирах, и мойто Слънце е перегринесто, в 6. Бащата го нямаше, но туй Слънце има квадрат с Уран. Отделно Нептуна в 4.

По въпросите - ходила съм твърде много по чужбина, на доста места и не мога да обобщя, понякога е било супер, понякога - ужас. Странни работи там са ставали колкото си щеш!
В секта бях много години. Миролюбива такава, като за рибешко Слънце. От овчата прогресия - няма секти, няма чудеса!
Пък приятели не са ме предавали, но съученици - да. Т.е. по 6 дом - хора от ежедневието, шефове - да.

По тази таблица в темата и Луната ми е такваз, и Венерата, за Меркурий не знам, на ръба е, а Марс защо го дава перегрин във Везни, където е в заточение?
« Последна редакция: Август 06, 2014, 12:13:26 am от Smarta »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Перегрин
« Отговор #40 -: Август 06, 2014, 12:03:00 am »
Ако махнем транссатурновите - 4тия ми дом остава празен. Управител е Юпитер в Лъв в 11 дом, който принципно се чувства добре там - 13 градуса, поообрал е есенциалните достойнства.  :012: И наистиа Юпитер може да опише добре баща ми - като усещането, което ми оставаше като човек, не толкова като баща. Но и самият Юпитер като управител на 4ти не е толкова бащински настроена планета, реално, защото той е като Зевс - минава, забременявая някоя нимфа и си тръгва - я по обществените дела, я по другите нимфи. И за героят - т.е детето, чиито божествен родител е Зевс, не остава нещо повече от това да гледа към небето и да си вика - баща ми е някъде там. Дааа, някъде там е и вероято като му споменеш името пред други хора, печелиш точки, защото баща ти е влиятелен и известен, но това не променя факта, че хахах, реално нямаш баща. Но все пак си мисля, че когато правим заключение за такива неща в един натал - винаги трябва да има 2-3 предпоставки, та при мен и трите неща се допълват - диспозитора на 4ти, планетите в 4ти, ако смятаме и транссатурновите, и пергиринестото Слънце.

И междуудругото, да добавя, че в живота ми няма силен мъжки модел като цяло - някой, от който да научиш какво е мъжкото - и двамата ми дядовци са починали и в живота ми има повече жени, отколкото мъже, винаги е било така - та може би и тук пергиринеството Слънце се обажда.  :29:

Поздравявам те за тоя пост! По-добре от мен си написала и "мойто". :) На прогресивното новолуние, което беше в точен тригон с Уран (демек "изправи" квадрата със Слънцето), възстанових връзката с баща ми с идеята за топли отношения. Той изказа същото намерение. Обаче това не попълни дупката в сърцето, защото и сега рядко се сеща да ми се обади, не ме разбира много добре, постоянно проектира нещо от себе си върху мен, вместо да ме възприема самата мен, но си казвам да съм доволна и от това, човекът прави каквото може - един истински благоразположен Зевс, да!  :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Перегрин
« Отговор #41 -: Август 30, 2022, 07:10:12 am »
Планета ,която няма есенциални достойнства е перегрин,което означава,че ако не е в собствен знак,в екзалтация,троица,в собствена терма и лице,са изпълнени условията за перегрин.
При мен перигрин са Луна,Слънце,Юпитер,Сатурн.
Меркурий,Венера и Марс имат есенц. достойнства.(според Птолемей)
Слънце,Луна и Сатурн имат акцедентални достойнства,което не изключва да са перегрин,дори са видими,популярни с това си качество.
Юпитер е в най-неблагоприятна позиция.
Разглеждам термите в таблицата за достойнства според Птолемей.В този случай,Слънцето ми е в терма на Юпитер.Според египетските –терма на Сатурн.И понеже във водолей освен перегрин е в знак на заточение,делата по 4ти дом са от зле,по-зле.Когато съм била фирдарий на Слънце е по-вероятно да е изявена тази му вреда.
В много тежка за мен година,годишни управители са Слънце(сол.асц) и Юпитер(профекция),затова все още не мога да се доверя напълно на термите според египтяните.
« Последна редакция: Август 30, 2022, 11:49:11 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Перегрин
« Отговор #42 -: Август 30, 2022, 12:18:27 pm »
Слънцето има достойнства в лъв и овен.
В останалите знаци,то е перегрин.Но,според Птолемей,Слънцето има достойнства по градус в близнаци,дева,скорпион и козирог.В стрелец е в своя троица за дневно раждане.
Знаци,в които Слънцето няма никакви достойнства са:телец,рак,везни,водолей и риби.
Това от таблиците с достойнства в книги на У.Лили,Д.Фроули и др.
За египетски терми,освен автоматично да ги смята програмата,нямам представа къде мога да ги разглеждам.За градуси на достойнства също.
« Последна редакция: Август 30, 2022, 12:29:05 pm от Сафо »