Автор Тема: Ups and Downs  (Прочетена 11469 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Ups and Downs
« -: Януари 22, 2014, 12:36:51 pm »
Не можах да измисля друго, по-подходящо заглавие, затова го пускам в този вид. Извинете за латиницата.

Колелото се върти, гласи една българска поговорка.
Днес си някой, утре никой... Човек никога не знае какво му готви съдбата – всеки е минал по този път, изживявайки и периоди на подем, и моменти на срив.

Преди малко научих за една от най-популярните млади руски руски певици, че е с диагностициран рак на мозъка, последен стадий, вече нелечим. Има съпруг и малко детенце. Временно се беше оттеглила от сцената, за да отделя повече внимание на семейството. Стана ми тъжно, така дойде и идеята за тази тема.

Пускам картата на певицата за пример, но с неизвестен час на раждане.

Прави ми впечатление, че в сидералната карта има силна Венера в съвпад с Кету – в тази позиция понякога дава красота/магнетизъм и таланти, не само лоши навици.

Ако познавате такива случаи – бърз възход и внезапен срив, нека ги обсъдим заедно с астрологичните им карти. Какви фактори в хороскопа вещаят неочаквани обрати? Или при всеки е заложено и всичко е въпрос на тайминг? Но факт е, че животът на някои минава в инерция – пак си има подеми и падения, но не в мащабите, за които тук споменавам – ярък и интересен живот, но кратък, бързо издигане нагоре и зашеметяващ срив.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ups and Downs
« Отговор #1 -: Януари 22, 2014, 12:41:48 pm »
В момента (дълъг момент ще е) кардиналните знаци са на прицел.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #2 -: Януари 22, 2014, 05:15:11 pm »
От прогностична гледна точка таймингът на нашите възходи и падения в голяма степен се определя от транзитите и циклите на Юпитер и Сатурн в съчетание с Лунните възли. Резки и неочаквани обрати се свързват с 8 дом, но с преобладаваща негативна конотация или тези, които водят до личностна трансформация, духовно израстване, емоционална зрялост.

В това отношение са показателни транзитите на Раху и Кету през важни радикални точки, както и техните даши (периоди). Време да приберем реколтата и да посеем семето на промяната... Или да продължим по инерция, по линията на най-слабото съпротивление, вкопчени в някой познат и удобен житейски модел (поведенчески/ ролеви/ психоемоционален), но нали сме тук да еволюираме?

По-интересно би било да разгледаме наталните карти на реални личности, за чийто живот се знае, че е бил по-динамичен и изпълнен с резки обрати.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ups and Downs
« Отговор #3 -: Януари 22, 2014, 06:43:37 pm »
Ето карта на мъж с динамичен начин на живот,не е известен обаче.Трябва ли да казвам през години е имало резки обрати ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #4 -: Януари 22, 2014, 09:22:40 pm »
Тук ми прави впечатление следното:
- акцент върху ъглови домове
- опозиция Слънце/Уран
- Луна в съвпад с Раху
- натоварен 7 дом

Раху може да действа и като Уран, и като Сатурн. Аналогично на Уран дава внезапност, устременост към далечното, непознатото, непостижимото. Гониш някаква химера, а когато кацне на рамото ти, изведнъж губиш интерес и си поставяш нова цел, още по-предизвикателна - поне такава ти се струва към момента, в който силно пожелаваш.

Виждала съм и случаи, когато Раху действа като Сатурн, тук преобладава тамасичното начало. След постигане на желаните цели и придобиване на всичко онова, към което силно се е стремял, човек изпада в инерция, леност и самодоволство. И духовната деградация постепенно го повлича надолу. Тук има различни сценарии, но в повечето случаи са с тъжен край. Ама на кой му пука какво ще "отнесе" на оня свят- консумирай тук и сега!



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ups and Downs
« Отговор #5 -: Януари 22, 2014, 09:56:00 pm »
Тук ми прави впечатление следното:
- акцент върху ъглови домове
- опозиция Слънце/Уран
- Луна в съвпад с Раху
- натоварен 7 дом

Раху може да действа и като Уран, и като Сатурн. Аналогично на Уран дава внезапност, устременост към далечното, непознатото, непостижимото. Гониш някаква химера, а когато кацне на рамото ти, изведнъж губиш интерес и си поставяш нова цел, още по-предизвикателна - поне такава ти се струва към момента, в който силно пожелаваш.

Виждала съм и случаи, когато Раху действа като Сатурн, тук преобладава тамасичното начало. След постигане на желаните цели и придобиване на всичко онова, към което силно се е стремял, човек изпада в инерция, леност и самодоволство. И духовната деградация постепенно го повлича надолу. Тук има различни сценарии, но в повечето случаи са с тъжен край. Ама на кой му пука какво ще "отнесе" на оня свят- консумирай тук и сега!

Цитат
Раху може да действа и като Уран, и като Сатурн. Аналогично на Уран дава внезапност, устременост към далечното, непознатото, непостижимото. Гониш някаква химера, а когато кацне на рамото ти, изведнъж губиш интерес и си поставяш нова цел, още по-предизвикателна - поне такава ти се струва към момента, в който силно пожелаваш.

Да !  :clap:

Другото -не.Няма инерция,леност и духовна деградация при този човек ,напротив.До "тъжен край " не се стигна ,може би късмет .не знам ,но точно тази ситуация му даде "старт" за нов начин на живот от момента ,в който е бил на "ръба" ,досега.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ups and Downs
« Отговор #6 -: Януари 22, 2014, 10:20:04 pm »
импонира ми заглавието
отвсякъде прозира Уран,
а, без него и иначе ей това

От прогностична гледна точка таймингът на нашите възходи и падения в голяма степен се определя от транзитите и циклите на Юпитер и Сатурн в съчетание с Лунните възли
--------------------------------------------------------

В това отношение са показателни транзитите на Раху и Кету през важни радикални точки, както и техните даши (периоди).


макар и само на теория - на практика не ми и е изпъквало, нито правило впечатление, нито знам и мога да навържа, поне не във всички случаи

по роднинска линия сме
 - баща - Слънце опозиция Уран
 - брат - Слънце точен квадрат Уран
 - аз - Слънце/Меркурий и Луна квадрат Уран

изключение прави само майка ми :012:

и при тримата нас обратите и принципа на асансьора не са изключение - не чак в такива крайности като зададения в началото на темата пример, за щастие - но в класическия случай, да

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #7 -: Януари 22, 2014, 10:26:19 pm »
Не съм коментирала човека от картата, говорех принципно.

Но познавам и деградирали хора вследствие на алчност, която никога не може да бъде удовлетворена - вътрешен "глад", който не секва и ги разяжда отвътре. И колкото по-празни са отвътре, толкова по-трескаво търсят да запълнят тази липса, обграждайки се с външни атрибути - всичко онова, което резонира с техните цели и ценности.

Рени, а при твоя човек как стои въпросът с партньорствата, какво се случва в отношенията с по-важните жени в живота му?

И като говорим за резки обрати - ту нагоре, ту надолу, астролозите казват, че повече планети около ъглите (в ъглови домове) дават "по-изразена съдба", т.е. да разбираме, че такъв човек по-трудно ще се носи по течението? В инерция изпадат всички, важи и за по-динамичните натури, по-скоро идеята ми беше да видим какви са факторите, които дават като цяло по-раздвижен живот и чести промени.  :)

Навремето и на мен една астро(психо)ложка ми предрече, че все ще водя живот на ръба, без да разбира от индийска астрология.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ups and Downs
« Отговор #8 -: Януари 22, 2014, 10:45:51 pm »
Четейки темата, веднага я асоциирах с един филм, който имах удоволствието да гледам преди няколко дни - "Вълкът от Уолстрийт"  :) .


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #9 -: Януари 22, 2014, 11:16:58 pm »
Сега се замислих, може би трябва да се потърси следната комбинация - акцентирани ъглови домове/ Лунни възли/ силни неподвижни звезди с съвпад с осите, особено АС и МС?

За Сатурн около МС също казват, че дава обрати, но най-вече ако е с кофти статус и/или ранява светилата.

А при споментата в първия ми пост руска певица ситуацията е придобила неочакван обрат по много странен начин - диагностицират рак броени месеци след раждането на нейното дете. Едно щастливо събитие отключва заболяване с тенденция за летален изход.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ups and Downs
« Отговор #10 -: Януари 22, 2014, 11:38:23 pm »
Не съм коментирала човека от картата, говорех принципно.

Но познавам и деградирали хора вследствие на алчност, която никога не може да бъде удовлетворена - вътрешен "глад", който не секва и ги разяжда отвътре. И колкото по-празни са отвътре, толкова по-трескаво търсят да запълнят тази липса, обграждайки се с външни атрибути - всичко онова, което резонира с техните цели и ценности.

Рени, а при твоя човек как стои въпросът с партньорствата, какво се случва в отношенията с по-важните жени в живота му?

И като говорим за резки обрати - ту нагоре, ту надолу, астролозите казват, че повече планети около ъглите (в ъглови домове) дават "по-изразена съдба", т.е. да разбираме, че такъв човек по-трудно ще се носи по течението? В инерция изпадат всички, важи и за по-динамичните натури, по-скоро идеята ми беше да видим какви са факторите, които дават като цяло по-раздвижен живот и чести промени.  :)

Навремето и на мен една астро(психо)ложка ми предрече, че все ще водя живот на ръба, без да разбира от индийска астрология.

Цитат
а при твоя човек как стои въпросът с партньорствата, какво се случва в отношенията с по-важните жени в живота му?
Ха ...интересна е опозицията при него 7/1 -ви ,нали ?!?...с някои "важни" прави пари , с други "важни" и още нещо ,с трети "важни" ....копнежи  ;)


Цитат
че все ще водя живот на ръба,
Марс и Нептун при теб не позволяват да се стигне дотам ,просто от време на време ще си сменяш "цвета на косата "  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ups and Downs
« Отговор #11 -: Януари 22, 2014, 11:45:45 pm »
Промените са резултат от трите външни планети ,така че според това как са локализирани в натала ,може да се определи доколко човек ,ще е подложен на кризи/динамика .
Не знам аналога на същите в индийската какъв е.
« Последна редакция: Януари 22, 2014, 11:47:57 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #12 -: Януари 22, 2014, 11:47:42 pm »
Малко ми е "съмнителна" тази негова Венера, затова питах - от една страна силна по сидерал (Телец), но от друга страна затисната между два малефика и важи правилото за сигнификатор в собствен дом. А в съчетание с Луна/Раху в 3 дом още повече. Доста жени трябва да се навъртат около него, но не е лесен партньор, доколкото едно партньорство може да бъде "лесно".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ups and Downs
« Отговор #13 -: Януари 22, 2014, 11:55:28 pm »
Малко ми е "съмнителна" тази негова Венера, затова питах - от една страна силна по сидерал (Телец), но от друга страна затисната между два малефика и важи правилото за сигнификатор в собствен дом. А в съчетание с Луна/Раху в 3 дом още повече. Доста жени трябва да се навъртат около него, но не е лесен партньор, доколкото едно партньорство може да бъде "лесно".

Да ,жените са естествената му среда ,но не е от типа "коцкар/женкар" ,чаровен мъж е .Тук опозицията Венера /Нептун е като по учебник при него ,както и опозициите 1/7 -ми ,но умее да използва и двата края на аспекта и в бизнес партньорствата си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ups and Downs
« Отговор #14 -: Януари 23, 2014, 09:41:47 am »
Сега се замислих, може би трябва да се потърси следната комбинация - акцентирани ъглови домове/ Лунни възли/ силни неподвижни звезди с съвпад с осите, особено АС и МС?

За Сатурн около МС също казват, че дава обрати, но най-вече ако е с кофти статус и/или ранява светилата.

А при споментата в първия ми пост руска певица ситуацията е придобила неочакван обрат по много странен начин - диагностицират рак броени месеци след раждането на нейното дете. Едно щастливо събитие отключва заболяване с тенденция за летален изход.

Лили,сега прочетох мнението ти-да ,и аз мисля ,че силно аспектирани АСЦ и МЦ от тежки планети, дават такава индикация,като везните според мен клонят повече  в посока МЦ /Сатурн ,защото не всеки стига дотам,макар това да е "върхът" ,който може да достигнем и после ..."надолу" ,пак "нагоре" ,ако има такава възможност.Докато АСЦ/Марс  , е непрекъснато "на прицел ".
За нодалната ос ,по-скоро трябва да има специфика ,защото при всеки транзит към /от нея ,при всеки  човек има "срещи/раздели" ,които обръщат живота му  в друга посока.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“