Автор Тема: Завист-ревност  (Прочетена 15773 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #30 -: Януари 24, 2014, 12:33:07 am »
Опозиция нат Слънце - тр Плутон и квадрат нат Слънце - тр Уран  нали пак са от тежките планети.  ::) Че и вървяха с първата ми Уранова квадратура - всичко олл инклузив.  :85: Като се замисля по времето на Плутоновото опозе може и да съм имала едновременно квадрат на Сатурн - пак към това клето Слънце.  :017: Нямам апокалиптични сценарии за споделяне.
 Имала съм и опозициите на Нептун със Венера, Марс и Юпитер. Те най-много са ми мътили водата, признавам си, но бях малко чаве, още не разбирах. Нептун е много мазен, ако не му схванеш логиката, прави мръсно и на тригони и секстили.  :)

Да ,от тежките са ...но нали има разлика тежка планета да съвпадне с натална  планета и да е в опозиция с нея ?!? 
Има лека разлика и от това да имаш по натал съвпад лична планета с външна и транзитна тежка планета да направи съвпад с натална,според това как са поставени същите това може никога да не се случи .Така е и с главните оси. ;)

При теб къде ще са "промените"- 7-ми дом ,3-ти квадрант  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #31 -: Януари 24, 2014, 12:39:12 am »
Опозиция нат Слънце - тр Плутон и квадрат нат Слънце - тр Уран  нали пак са от тежките планети.  ::) Че и вървяха с първата ми Уранова квадратура - всичко олл инклузив.  :85: Като се замисля по времето на Плутоновото опозе може и да съм имала едновременно квадрат на Сатурн - пак към това клето Слънце.  :017: Нямам апокалиптични сценарии за споделяне.
 Имала съм и опозициите на Нептун със Венера, Марс и Юпитер. Те най-много са ми мътили водата, признавам си, но бях малко чаве, още не разбирах. Нептун е много мазен, ако не му схванеш логиката, прави мръсно и на тригони и секстили.  :)

Цитат
Нептун е много мазен, ако не му схванеш логиката 

такава -няма ,не си губи времето да я търсиш  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Завист-ревност
« Отговор #32 -: Януари 24, 2014, 07:49:44 am »
Стар, да ти кажа като гледам на хората емоционалните бъркочи и липсата на здравомислие в действията им поради тях, всеки ден се благодаря за Луната в Коза, това си е най-готиния лунен знак именно поради това. Хората трудно се отърсват от ненужни хора и неща в живота си, търпят унижения и несполуки в живота им заради това, наистина не разбирам каква е благословията в това. Благословия по-скоро е да можеш да тръснеш глава, да продължиш напред и след 1-2 месеца вече дори да нямаш желание да погледнеш назад - а с Козя луна и да искаш, не можеш. Угасне ли пламъка, гасне завинаги. Изгубено ли е доверието, изобщо не се занимавам да се опитвам да го кърпя. А хората, особено около тая ретро Венера - голямото връщане за мисли за старите любови и тръпки! Често виждам даже някакви развълнувани съобщения видях бившия си, видях предишната си любов по астрофоруми и сайтове - ми като гледам как ги пишат, май още не може да се нарече предишна историята.  :D :D :D Кажеш им три думи, пак ще клъвнат и ще тръгнат по стария път. Ми и аз видях бившия си и какво толкоз - на 5тата минута вече изключих , защото ми е толкова все едно за него - все едно си се разминал с някакъв далечен познат. Това ти го давам като обратна връзка по отношение на това, което казваш, че Луна в Коза завижда за емоционални работи - за другите Кози луни не знам, но ти казвам за моята, благодаря се всеки ден, че съм родена такова рогато и не трябва да сърбам подобни (по)бъркани попари.  :012: :012: :012:

Странно ми е даже, че хората си харесват тези емоционални попари - но какво по-хубаво от това да харесваш това, което ти е дадено.  ;)

това все едно аз съм го писала, пък съм с луна в скорпион,познай защо  ;)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Завист-ревност
« Отговор #33 -: Януари 24, 2014, 08:01:03 am »

Транзити на Плутон,активирайки аспектите с участие на Луна засилват и изваждат наяве тези чувства ,за които са ни забранявали да изпитваме защото са "лоши".

Плутон не мож активира нещо неродено от свободната воля и не заложено свише

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #34 -: Януари 24, 2014, 12:19:13 pm »

Транзити на Плутон,активирайки аспектите с участие на Луна засилват и изваждат наяве тези чувства ,за които са ни забранявали да изпитваме защото са "лоши".

Плутон не мож активира нещо неродено от свободната воля и не заложено свише

И той ,и Уран ,и Нептун активират-преобръщат-променят всичко ,което "докопат" ,това им е работата ,но изживяното е различно.
Тук поставих акцента върху взаимодействието на транзитен Плутон и натална Луна ,защото казуса е такъв . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #35 -: Януари 24, 2014, 12:57:53 pm »
Как става така, че хем някой казва, че не изпитва  ревност или завист, а съшевременно има сетива да "улови подобен сигнал" и да разбере аджеба какво представляват тези емоции, какви са тяхните "параметри" ?

Много уместен въпрос
Аз лично разбирам само като ми кажат "блазе ти" с особен тон

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #36 -: Януари 24, 2014, 02:22:03 pm »
Цитат
Преди всичко, както вече отбелязахме, неможещият трябва да има осъзната потребност от това, което не му достига.  В случай, че  това условие не е налице, то тази част от живота на човека е не празна, а е просто липсваща.

Така :)
Тези, които не усещаме завист, да не се възгордяваме, защото може да се окаже я дефицит, я прекалено его

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #37 -: Юни 07, 2014, 03:37:04 pm »
Абе има такива хора - безпардонни и егоцентрични, като децата. Вчера тъкмо това коментирахме с един мой познат, на него също му правят впечатление някои особености.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Завист-ревност
« Отговор #38 -: Юни 07, 2014, 03:49:15 pm »
Проблемът е, че заради хармония и разбирателство обикновено пропускам дребните хиртинки и простотийката. Добре, избрала съм го като позиция да не издребнявам. Обаче като мълча дълго простотийката става една агресивна простотия. Вече не ми се мълчи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #39 -: Юни 07, 2014, 03:53:18 pm »
Проблемът е, че заради хармония и разбирателство обикновено пропускам дребните хиртинки и простотийката. Добре, избрала съм го като позиция да не издребнявам.

И аз се стремя да не издребнявам, но когато дребни хитринки и простотийка са постоянно под носа ти, няма как да не ги виждаш. Въпросът  може би е в това доколко им позволяваш да те докоснат, аз определено се дразня, все още не съм се извисила толкова.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Завист-ревност
« Отговор #40 -: Юни 07, 2014, 04:13:56 pm »
 :08:Точно "Извисявай се" са думите, с които майка ми ме възпитаваше за такъв тип ситуации. В 5-те минутки до работа често си пея наум "Високо,високо,високо застани-над завист и обида...."
Обаче ние сме от години колектив, та се знаем. Въпросът на дребния човек е -защо тя изглежда да има хармония, а аз нямам, чакай малко да я разтърся по неприятен начин. Като не споделяш и не се оплакваш, значи ли ,че всичко ти  е наред.
Ей това е нееволюиралият скорпион, този загуби много ценни хора и приятелства заради хименно този си нрав, но явно това му харесва-колкото по-зле толкова по-добре. Долните номерца са към всички, не само към мен.  Знаем, че се правят нарочно, не ме нараняват, обаче като си мълча стават повече. Иначе-спор да няма, явно ми е духовен учител. :d030: може би-черен учител.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #41 -: Юни 07, 2014, 06:31:18 pm »
Като не споделяш и не се оплакваш, значи ли ,че всичко ти  е наред.

Не значи, но често именно оттам се пръква завистта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Завист-ревност
« Отговор #42 -: Юни 07, 2014, 06:43:49 pm »
Не значи, но често именно оттам се пръква завистта.
Така е, Лили, казвам от личен опит...
не, че аз завиждам- определено ми е непознато това, но съм била често обект на завист

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #43 -: Юни 07, 2014, 06:46:54 pm »
Така е, Лили, казвам от личен опит...
не, че аз завиждам- определено ми е непознато това, но съм била често обект на завист

За последните два колектива мога да кажа, че поне завист и интриги няма. А и те много добре ми знаят житието и битието - попаднах там в много труден за мен момент, споделяла съм, определено не бях за завиждане. Обаче често ми се е случвало в предишни колективи, където не споделях, да стана обект на завист. За мен лично неосновтелна, за тях може и да е имало някакви причини - няма как да зная.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #44 -: Юни 07, 2014, 07:02:49 pm »
Ангелоподобни все още не съм срещала. Но някои хора много ги бива да се правят, че са все "над нещата". Това нещо не го умея - обикновено всичко изживявам бурно, трудно ми е да остана безучастна и да махна безразлично с ръка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui