Автор Тема: Завист-ревност  (Прочетена 15780 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Завист-ревност
« Отговор #90 -: Юни 08, 2014, 03:49:12 pm »
Не в такъв смисъл добър.
А дали отпускаш кранчето на лошотията, без оглед на чужда облага/вреда

А мчи случвало се е и на бой да налитам без изобщо да се замислям... Ма то Слънцето ми може и да е в риби, ама е в 1 дом - все нещо овнешко трябва да съм закачила  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Завист-ревност
« Отговор #91 -: Юни 08, 2014, 04:03:57 pm »
Ревност по луна/венера-има някаква логика
Но завист...?

Телец е знакът на притежанието, Венера е на трон, Луната екзалтира. Есенциалните силни Венера, Луна смятат, че най-доброто им принадлежи по право. Не са планети на действието, а на чувството (женският принцип), а завистта е чувство нали. Завистта, суетата за мен са си чисто женско чувства.
Чувстването не е в характера нито на Марс, нито на Меркурий, така че отпадат.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Завист-ревност
« Отговор #92 -: Юни 08, 2014, 07:48:55 pm »
Аз съм със съвпад на малефиците. Аз трябва да съм способна на горните неща. :012:

и не си ли? :012: да си способен и да не го практикуваш е най-специфичният урок на такива карти, хеле пък на специфична луна, като твоята.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Завист-ревност
« Отговор #93 -: Юни 08, 2014, 07:53:57 pm »
Разсъждавайки обратно, истинските хора са тези, които демонстрират демоноподобие ли?
 :engel016:

явно майката му е в липсата на демонстриране. каквото ти иде отвътре, това и показваш. но пък тези, дето са така, скоро ги изхвърлят от разни общества.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Завист-ревност
« Отговор #94 -: Юни 08, 2014, 09:17:15 pm »
Истински са тези, които не отхвърлят тъмната си страна и не я замитат под черджето и знаят че са несъвършени. Такива, които са се приели като съвкупност и от добри и недотам добри качества. На никой нищо човешко не му е чуждо, въпрос на обстоятелства и момент. Затова не се поставяйте на пиедестал, щото винаги може да се изтърколите в низините.  ;D Когато егото е наранено, чувства се ощетено и го галят по посока срещу косъма, то е способно да изпитва и завист, гняв, ревност, огорчение, отмъстителност, озлобление.
Съгласна съм с всичко написано, но обсъждахме завистта, когато аз написах, че не завиждам, но с това не съм казала, че съм мис съвършенство- имам си толкова трески за дялане по мен, но не виждам смисъл да занимавам околните с моите тъмни страни, после пък да ми се пише, че се имам за пъпа на земята и занимавам хората само със себе си  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Завист-ревност
« Отговор #95 -: Юни 08, 2014, 09:24:22 pm »
Отнсно завистта,имам наблюдения по слънчев знак.
Въпросните слънца тук,да не се припознават!! :)

В работата си съм забелязала,че ми завиждат жени от слънчевите знаци дева и козирог.
Огнените са широко скроени хора,при тях не съм го срещала.Те наистина по-скоро се съревновават,но не завиждат.
За въздушните нямам наблюдения,но и те са независими и индивидуалисти и надали,биха се занимавали с емоции като завист.
При водните-раците са амбициозни,скорпионите -ревниво и страстно си вършат задачите,а при рибите много често нещата се случват по интуитивен път,където задължително с труд нещата стават.Аз съм риба-не завиждам на нйкой,напротив-защото ми харесва стъпалото на което съм и не искам нито по-горе,нито по-долу.Средното положение ме устройва.
Много точни наблюдения!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #96 -: Юни 08, 2014, 09:30:13 pm »
В интерес на истината, отдавна не съм срещала хора, на които да завиждам. За да предизвика такива чувства, първо трябва да получи достатъчно висока оценка. Огнените сме широкоскроени  ;D - ако ще завиждаме, трябва да е за нещо очевидно, много открояващо се, голямо - нещо, което високо ценя, придавам му голямо значение.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui