Автор Тема: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета  (Прочетена 4164 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Нека поговорим за липсата или наличието на порявление.

Според някои школи не следва да се тълкува аспект на прогресивна и дирекционна планета, тъй като това се разглежда като аспект на планета сама със себе си - счита се, че това са 2 различни системи на едно и също нещо. А и всички знаем вторичните прогресии и слънчевата дирекция какво представляват.

Други считат, че аспектите между тях следва да се проявят, най-малкото, защото се наблюдава засилена активност в една и съща сфера по едно и също време, подчертана от 2 фактора.

Какво казва практиката при вас?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2014, 09:38:56 am »
Не ги разглеждам изобщо. Няма как да се смесват тези системи. Къде е дирекцията, къде прогресията. Самите Марчове, там, ако се сещате, изрично споменават, че трябва да са с различни цветове, за да не се объркат и че няма как да се тълкуват
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2014, 09:43:36 am »
И аз не смесвам ябълки и круши - прогресия към дирекция. Транзит, активиращ прогресия или дирекция, по' може.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2014, 09:44:39 am »
Не само Марчовете, ами и Лиз Грийн изрично го споменава. Аз, обаче, съм срещала колеги, които са ги тълкували и са казвали, че намират проявление, което мен ме учудва.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2014, 10:25:55 am »
Колегите да не би да откриват водата, случайно? Дори и в арабските преводи не съм срещала подобно нещо. Намират, щото не са видели нещо,което задвижва я прогресията, я дирекцията. Лили е права, в случая.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2014, 10:39:36 am »
Мога да дам конкретен пример - астролозите в Австралия и Нова Зеландия отчитат такива аспекти и масово ги включват в интерпретациите си.
Не съм информирана дали има дебат в западна Астрология относно разглеждане аспект на прогресия към дирекция, но най-лесният начин да се провери е сайта на скайскрипт.

Аз винаги си следя прогресии към дирекции,  в моята карта събитийността по тях е неоспорима.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2014, 11:07:24 am »
Защото, Търдър, това се смятат за два еднакви прогностични метода, основани на движение на твоите лични планети. Единият е ден-година на личните планети, другият е ден-година на транзита след раждането.

Не знам, чудя се... ??? Точно заради такива постове като на МейФлауър, защото има хора, които ги прилагат.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2014, 11:25:16 am »
Логиката,Тъндъре е следната. когато правиш прогностика, използваш и започваш с дирекции, после прогресии, солар и транзити, за да се получи потвърждение.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2014, 11:25:49 am »
Защото, Търдър, това се смятат за два еднакви прогностични метода, основани на движение на твоите лични планети. Единият е ден-година на личните планети, другият е ден-година на транзита след раждането.

Не знам, чудя се... ??? Точно заради такива постове като на МейФлауър, защото има хора, които ги прилагат.


Yaya, най-добрият начин е да изследваш каратата си, за да провериш дали лично при теб работят. Провери при важни събития в миналото, дали си имала индикации и по този метод. Както и преди съм споменавала, при мен дори транзитите на Сатурн нямат кой знае какво проявление, затова си търся алтернативен прочит на натала.

Иначе ако е само от астрологичен интерес към различните методи на Астрологията, можеш да потърсиш информативни дискусии в западните форуми по темата.

С цялото ми уважение, Марч & Co са автори на трудове от рода на Astrology for Dummies ;) Нищо задълбочено, нищо съществено в литературата им. Погледни ако искаш Оуен Авис или Бен Дайкс, които нямат масова популярност, но според мен са изключителни в познанията си и не отхвърлят даден метод без да изследват обстойно.


Последно, съгласна съм с Thunder, не може да се разглеждат прогресии и дирекции на дадена планета, като едно и също нещо, няма логика.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2014, 11:38:05 am »
Логиката,Тъндъре е следната. когато правиш прогностика, използваш и започваш с дирекции, после прогресии, солар и транзити, за да се получи потвърждение.

Напоследък и аз така правя и мисля, че системата е ок
Не гледам как се отнасят прогресии към дирекции

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2014, 11:38:12 am »
Нека поговорим за липсата или наличието на порявление.

Според някои школи не следва да се тълкува аспект на прогресивна и дирекционна планета, тъй като това се разглежда като аспект на планета сама със себе си - счита се, че това са 2 различни системи на едно и също нещо. А и всички знаем вторичните прогресии и слънчевата дирекция какво представляват.

Други считат, че аспектите между тях следва да се проявят, най-малкото, защото се наблюдава засилена активност в една и съща сфера по едно и също време, подчертана от 2 фактора.

Какво казва практиката при вас?

Щом си "видяла" ,че се "гледат" две планети в даден момент ,значи има какво да си "кажат" и ти си го "чула" -ползвай го ,без да търсиш логика затова . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2014, 11:39:17 am »
Когато се търси обяснение, от всеки цилиндър може да се извади заек. Но и аз като Лили не ги смесвам. Не знам, може би греша. Може да е нов, модерен подход, с който не съм запозната.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти на прогресивна с дирекционна планета
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2014, 04:57:18 pm »
Когато се търси обяснение, от всеки цилиндър може да се извади заек.

Когато се работи с ограничен инструментариум, няма начин да не се носи от девет кладенеца вода.
Всеки астролог се стреми да намери обяснение - ако не разполага с достатъчно ключове, ще използва малкото налични, но ще им намери по-широко приложение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui