Автор Тема: осъждане и затвор  (Прочетена 15000 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: осъждане и затвор
« Отговор #90 -: Януари 21, 2014, 10:40:32 am »
Човекът от картата е Херман Гьоринг
инфо
астро

Опиатите, Мирабела, са се проявили като последна предсмъртна доза-отрова.

Обаче друго се замислих-струва ми се, че казусът не е достатъчно етичен, защото той всъщност е бил много успешен летец и военачалник, а това, че попада в затвора, е следствие на войната
Извинявам се

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: осъждане и затвор
« Отговор #91 -: Януари 21, 2014, 03:10:12 pm »
Благодаря ти, Папи! Убиец е бил, вярно. Но на война се убива, не е като в мирно време. Интересни са ми подбудите, които карат хората да стават военни. В неговия случай може да е бил привърженик на извратената грандоманска идеология на вожда си. Или пък може да е бил амбициозен войник, който да е искал да израстне до генерал. Не познавам биографията му, не знам какви са били мотивите му да служи в армията на Хитлер.

Опозицията Марс/Сатурн и изгряващият агресимен Скорпион трябваше да ме ориентират, че може да е имал стремежи към военна кариера. А Луната попада в накшатра на Раху, който управлява авиацията. Ама като не се сетих.

Рахувска Луна, комбинирана с Кету, ми се стори доста лабилна, но за опит за самоубийство не се сетих. Но пък самоубийството се е случило при по-специфични обстоятелства.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: осъждане и затвор
« Отговор #92 -: Януари 21, 2014, 09:00:28 pm »
ха, ма той си е бил и пристрастен към някакъв вид наркотици - вижте какво намерих:

Цитат
In May 1945, Goering surrendered to the Americans. He was by far the most important Nazi not to commit suicide or be killed. In prison he lost much weight and was weaned off of his drug addiction. He was put on trial at Nuremberg on charges of crimes against humanity and waging war. Of the senior Nazis on trial, he was the only one to put up a forceful defence and on occasions had the courtroom laughing with his comments. This did not save him and he was sentenced to be hanged.

Goering was due to be executed on October 15th 1946. Just hours before his execution, he committed suicide by taking cyanide thereby cheating the hangman.

с две думи - предал се на американците, в затвора изгубил много кг и го отказали от опиатите, провело се дело за престъпления срещу човечността, бил осъден на смърт чрез обесване. Няколко часа преди екзекуцията погълнал цианид и измамил системата :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: осъждане и затвор
« Отговор #93 -: Февруари 15, 2014, 11:46:11 am »
Търсех тема за лъжите и заблудите (мисля, че имаме такава), но тази тема също ми се струва подходяща. Докато си четях из един ведически форум, попаднах на картата на екземпляр, успял в продължение на 18 г. да заблуждава успешно околните, че е нещо, което не е, включително да получа финансови облаги от това. Когато заблудата била на път да бъде разкрита, убил семейството си и направил опит за самоубийство (неуспешен). Осъден е на 21 г. затвор без право на обжалване.

http://www.astro.com/astro-databank/Romand,_Jean-Claude