Автор Тема: Меркурий и система на учене  (Прочетена 13530 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #45 -: Февруари 12, 2014, 12:28:42 pm »
Не разбрах ,според вас,има ли така поставен Меркурий в натала ,който имитира по казуса или ние /вие така го "срещаме/те " ?!?
Знак,аспекти ,домове...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #46 -: Февруари 12, 2014, 01:04:31 pm »
В смисъл не зависи от натален Меркурий ,а от това как те усещат , виждат/чуват другите ,дали имитираш или не ?!?

То нищо не зависи само от една  натална планета. Но ако някой си е тъп, не му е крив тоя, който го вижда, че е тъп и рядко е въпрос само на субективно усещане на един само човек. Тия си светят отдалече и ги "вижда" целия зодиак.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #47 -: Февруари 12, 2014, 01:15:56 pm »
Но ако някой си е тъп, не му е крив тоя, който го вижда, че е тъп и рядко е въпрос само на субективно усещане на един само човек. Тия си светят отдалече и ги "вижда" целия зодиак.

Йесс, не е повреда в телевизора на съзерцаващия ги. Друг е въпросът, че някои хора не успяват да разпознаят имитацията на ранен стадий, проглеждат по-късно и при определени обстоятелства. Но рано или късно практиката показва къде са празните пространства и какви качества са в липса. Имитацията е възможна, докато човек не бъде поставен в ситуация, в която с имитиране не става, а се иска нещо истинско.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #48 -: Февруари 12, 2014, 01:31:58 pm »
В смисъл не зависи от натален Меркурий ,а от това как те усещат , виждат/чуват другите ,дали имитираш или не ?!?

То нищо не зависи само от една  натална планета.

Ето, за доказателство - онази карта на стрелчето, която пуснах по-напред в темата. Никак не е тъпа и никога не имитира познания, и т.н. РетроМерк в Стрелец, слънчев Стрелец,  описала съм я вече. И веднага се сещам за стрелец с ретромерк в стрелец и пак с есенциално здрава луна, и пак стрелец на Асц и т.н., който е абсолютен папагал без грам собствена мисла, но със здрави претенции. Първата година претенцията му минаваше, сега вече не може да заблуди никой. На моето стрелче ретроМерка му е в 12-ти, на този отворко - в първи. Явно по-бързо се тика на очи.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #49 -: Февруари 12, 2014, 01:43:53 pm »
Тъпият човек ,не умее да имитира,защото не притежава такива умения,талантливите имитират и в тази посока ми беше "чуденката".
Както и това ,че някой не е учил ,не учи и няма система на учене ,не го прави тъп-има хора които "знаят ",има и хора ,които "търсят" и затова също попитах.

Мисля че,това е нивото ,на което беседваме,а не дали акъла на Мимето й  е в деколтето или на бай Въльо в гащите . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #50 -: Февруари 12, 2014, 01:45:43 pm »
Папагали има сред всички зодиакални знаци, но най-добри умения за имитация съм виждала при Меркурий в знак на есенциално достойнство или недостойнство, вкл. и по-специфични таланти в тази насока.
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 01:49:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #51 -: Февруари 12, 2014, 02:19:42 pm »
А дали не е аспект някакъв виновника повече, отколкото знака. Все пак знакът е поле - в случая показва КАК мислим. Някой може да си мисли, че неговото мислене няма да се възприеме и затова е по-лесно да повтаря чужди идеи.   :72:


Цитат
    Някой може да си мисли, че неговото мислене няма да се възприеме и затова е по-лесно да повтаря чужди идеи. 

Отговор,благодаря . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #52 -: Февруари 12, 2014, 03:13:48 pm »
А дали не е аспект някакъв виновника повече, отколкото знака. Все пак знакът е поле - в случая показва КАК мислим. Някой може да си мисли, че неговото мислене няма да се възприеме и затова е по-лесно да повтаря чужди идеи.   :72:
Да, това имах предвид - в първия случай Меркурий е в тригон с диспозитора си - ретро Юпитер откъм девети, намира се в собствен деканат и в терма на Юпитер.
Във втория случай Меркурий е почти същия градус, но е изгорен, в съвпад с Кету и квадрат със Сатурн. Би трябвало аспектите със Сатурн да дадат задълбоченост и обраност в изявата, но не се получава. Рени, този специално Мерк не съм казала, че е тъп. Напротив - човекът се издигна до началник на отдел - добре имитира креативност, познания и реакция. Сега обаче всички се чудят дали въобще го е работил това някога, дали не си е измислил СиВито и истинска ли му е дипломата. Може и да му е просто период. Ама чак пък...

Тук по-долу имам карта на откровено тъп човек, според мен.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #53 -: Февруари 12, 2014, 03:15:47 pm »
Неизвестен час на раждане.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #54 -: Февруари 12, 2014, 03:36:12 pm »

Тук по-долу имам карта на откровено тъп човек, според мен.

Много интересно – в прикачената карта Меркурий е в съвпад с Юпитер, при това върху нодалната ос - “аспектът на учителя/гуруто“. При Меркурий/Юпитер съм наблюдавала тенденция към излишно вербализиране и водене на дебати, но като цяло това не е показател за дълбок ум и активен интелект, или поне не е достатъчен. В съчетание с други фактори може и да изиграе роля, но само наличието на такъв аспект не е гаранция.

Интересно, в тази карта има доста аспектиран Меркурий – освен горепосочения съвпад, има точен секстил и рецепция с Марс, тригон с Луна, квадрат с Нептун. Поне откъм активно въображение и вербални изяви не го ли докарва? Меркурий е преди Слънцето, би трябвало да е по-експанзивен в изказа – тук няма ли помпане на его чрез празни приказки?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #55 -: Февруари 12, 2014, 03:38:18 pm »
Те всички сатурнове си имат фобия от изявата :d030:.

А картата е без час. Тя е на една свежа медийна звезда от последните седмици - нов "политик". Гледах го в няколко предавания напоследък и съм  :57:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #56 -: Февруари 12, 2014, 03:46:19 pm »

А картата е без час. Тя е на една свежа медийна звезда от последните седмици - нов "политик". Гледах го в няколко предавания напоследък и съм  :57:

Помислих, че е някой от служебното ти обкръжение, а като си представих как успяваш да толерираш такъв човек, без да го забиеш в някой ъгъл с жлъчна ирония, направо се възхитих на издръжливостта ти. В такива случаи аз всеки ден бълвам змии и гущери.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #57 -: Февруари 12, 2014, 03:47:12 pm »
Лили, изключително си в десетката :D

Ето тук от третата минутка нататък ми е много сладко



Човекът е от вилаета на Кабала и Тъндър. Може пък наживо да си е нормален :)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #58 -: Февруари 12, 2014, 03:53:31 pm »
При него съвпадът на Меркурий и Юпитер е с Раху – тук трябва да има свръхекспанзия, свръхфокусиране върху съответните изяви – помпа ли, помпа пространството с празни приказки, като целта е да създаде впечатление, че празното е пълно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #59 -: Февруари 12, 2014, 04:09:31 pm »
И Луната е бая барната от малефици във ведическата карта. Луната и Меркурий са дебилитирани по сидерал. Вярно, че Юпитер е тронов, но не винаги тронов Юпитер може да спаси положението. Юпитер и Раху (Гуру-Чандал йога) заедно си е шанс за 15 минутки слава. :012:

Бе, кротък изглежда на видеото, и със забавено умствено развитие и реакции. Но като гледам лунната му карта, ми се струва, че би могъл да има склонности към прояви на агресия.
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 04:17:21 pm от Mirabella »