Автор Тема: Илюзията на другите за нас  (Прочетена 14717 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Илюзията на другите за нас
« -: Януари 24, 2014, 09:03:07 am »
В индийската астрология има понятие, наречено Арудха Лагна – нещо като производен Асцендент, смята се в зависимост от домовата позиция на неговия управител. Според индийските астролози АЛ показва ”майя” на личноста, т.е. образът му в очите на другите, илюзията му за тях. Като важен елемент в анализа на наталната карта се включва разглеждане на домовите позиции от знака на Арудха Лагна. Виждала съм как силно поставен бенефик в АЛ може ”благородно” да заблуждава хората и относно същността на натива, и относно мотивите му, и относно намеренията.

В тази връзка се замислих за следното – защо мотивите и действията на чисти по душа хора често предизвикват съмнения, защо такива хора привличат негативни проекции? Защо привличат страх и недоверие?

Има и друг вариант – хора, в чийто живот преобладават неискреността и лъжата, успяват да изградят доста стабилен и правдоподобен положителен образ в очите на другите, умело преструвайки се на полусветци или вечните жертви.

Познавате ли такива случаи? Каква според вас е причината? Астрологично как можем да определим тези два случая?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #1 -: Януари 24, 2014, 10:49:27 am »
Не ми се е случвало да не видя хубавия кон под скъсания чул
Но астрологично мисля, че забутани бенефици могат да произведат този резултат
Ако някоя отрицателна черта доминира, може и да не видим скъпоценния камък
За обратния вариант-обратното-добре поставени бенефици, слънце (луна) в ъглови домове
С една дума-харизма
Трябва да потърсим карти на известни измамници-при тях не може да го няма
От друга страна меркурий също не е маловажен-като не можеш да разкажеш колко си прав и праведен-кой ще ти повярва

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #2 -: Януари 24, 2014, 12:27:03 pm »
Нептун /Уран съвпад с АСЦ или Нептун в 1-ви.
Нептун опозиция с лични планети,съвпад с МЦ също.
АСЦ Везни,Лъв,Близнаци.
Меркурий акцентиран под различна форма.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #3 -: Януари 24, 2014, 12:38:38 pm »
Определено силно поставени светила в ъглови домове, близо до осите в хороскопа или кулминиращи дават харизма, дори ако са нехармонично аспектирани. Просто присъствието на такъв човек е силно, забелязва се, откроява се по някакъв начин. Дали ще го помнят с добро е друг въпрос. Но дали образът ще е истински или фалшив не можем да кажем. Индийците казват, че Луната символизира нашата майя (илюзия), наред с Раху и Кету. Силно поставени и на видно място бенефици могат да създадат доста измамно впечатление, особено в 1ви или 10ти дом. А малефиците да са забутани някъде, където си действат подмолно, но не са така видими, докато не опознаеш човека по-отблизо и в ситуации, в които ще бъде провокиран да покаже истинското си лице и ценностната си система. Например, Марс на АС или в първи дом ако те посрещне с челен сблъсък, същият в 8ми или 12ти дом пак ще си брани интереса, но тихомълком, ще използва разни стратегийки. Като цяло съм забелязала, че ако в картата има ъглов Марс, човек трудно успява да мине между капките. Докато Венера, Юпитер и Нептун действат смекчаващо, впечатляват с привидна харизма, по-трудно е да видиш какъв е човекът зад маската. Лунните възли също могат да създадат измамно впечатление, далеч от истинската същност, но ако Кету е символизиран от “тяло без глава“ и може да бъде и всичко, и никой (хамелеон), Раху е “главата“ и обикновено такъв човек с нещо изпъква, привлича внимание, може да се превърне и в някакъв фокус за някого (или цяла група, общност), но ако е силно поставен, дава и индивидуализъм, действа аналогично на Уран.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #4 -: Януари 24, 2014, 12:42:10 pm »
Лили ,а когато всички тези предпоставки,изброени от теб  са заложени в даден натал ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #5 -: Януари 24, 2014, 12:44:23 pm »
Говоря абстрактно, не знам какъв е конкретният казус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #6 -: Януари 24, 2014, 12:50:05 pm »
Конкретно по темата,харизмата като илюзия на другите за нас,от това ,което си споделила и от гледна точка на ведическата и западната .Колко илюзорен или "истински " е този човек притежаващ ,изброените почти на 100% от теб астрофактори за същата ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #7 -: Януари 24, 2014, 12:58:03 pm »
Рени, честно казано, не ти разбирам въпросите.

Имах предвид, че хората с приятно излъчване по-лесно успяват да създадат измамно впечатление. Има хора с вроден естествен чар, има и мазници. Мазникът има мотиви да се прави на такъв, докато харизматичната личност умее да впечатлява без да полага за това особени усилия - тя има присъствие, а мазникът само поза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #8 -: Януари 24, 2014, 01:20:18 pm »
Лили ,ти изброи астрофактори и за единият и за другият тип хора -попитах ,ако един човек притежава и тези на "мазника "(както ти го определи ) и тези на харизматична личност,тогава какво се случва ,кой кой е или къде тук е илюзията или в кой ?!?

Не мислиш ли ,че тя "излиза" от нас ,т.е. ние я проектираме у другите ,ние си създаваме тези илюзорни образи .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #9 -: Януари 24, 2014, 01:37:40 pm »
А другите не проектират ли? Защо избират конкретна личност за проекциите си, защо не някой друг? Значи и в неговия хороскоп би трябвало да има "събирателна точка" за тези проекции, която се активира посредством синастрия.

И още нещо забелязах. Когато човек се опита да разобличи някаква измама, често провокира следната реакция – или го набеждават в лъжа/клевета, или в интригантство. А не дай боже да кажеш някому неудобната истина или да споделиш съмнения – веднага ще бъдеш набеден в злоба. Посмееш ли да вдигнеш булото на заблудата, ти посичат главата. Хората обичат да се правят на приятно заблеяни.

Та идеята ми беше да разберем къде да търсим въпросната събирателна точка, огледалото за чужди проекции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #10 -: Януари 24, 2014, 01:43:11 pm »
Бих могла да дам за пример себе си(макар и донякъде). Създавам много, ама мноого грешно впечатление у хората. Първо е погледът - много хора ги плаши, стряска и решават, че гледам "злобно"(докато аз просто си блея) :-\ . После решават, че, след като съм мълчалива и тиха, съм скучна и консервативна моралистка(това е предизвиквало много изненади при мои изказвания, които са се стрували на околните изведнъж твърде "скандални" за моята личност). Много хора ме смятат или за лоша и особнячка, или за наивна и сива, докато не ме опознаят. Понеже живеем в свят, в който никой не иска да задълбае и да вникне под привидното, рядко и някой ме опознава истински. Мога да бъда разнолика - в зависимост от реакцията ми спрямо събеседника. Плутониянка съм и знам, че това  дава някакъв вид специфично излъчване, но познавам и други Плутониянци, които нямат такива социални проблеми.
С времето се научих,че това не бива да ме наранява и сега го възприемам като игра на котка и мишка  :57:

За теб важно ли е да впечатляваш или хората под някаква форма ти го "връщат " това впечатление ,както ти сподели ?!?

Щом ти си се самоопределила като човек със силно присъствие на Плутон ,онова ,което излъчваш от неговата "палитра" ще ти бъде върнато от другите ,не е задължително обаче по начина ,по който ти впечатляваш.Има нещо такова като "засмукване"  на другите ,когато Плутон/Скорпион под някаква форма е застъпен в натала и затова другите "щат ,не щат" винаги реагират на тези личности,впечатляват се от тях. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #11 -: Януари 24, 2014, 01:48:20 pm »
И аз съм го забелязала – на Плутон му го “връщат“ за силата, която излъчва, с която впечатлява.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #12 -: Януари 24, 2014, 01:59:35 pm »
А другите не проектират ли? Защо избират конкретна личност за проекциите си, защо не някой друг? Значи и в неговия хороскоп би трябвало да има "събирателна точка" за тези проекции, която се активира посредством синастрия.

И още нещо забелязах. Когато човек се опита да разобличи някаква измама, често провокира следната реакция – или го набеждават в лъжа/клевета, или в интригантство. А не дай боже да кажеш някому неудобната истина или да споделиш съмнения – веднага ще бъдеш набеден в злоба. Посмееш ли да вдигнеш булото на заблудата, ти посичат главата. Хората обичат да се правят на приятно заблеяни.

Та идеята ми беше да разберем къде да търсим въпросната събирателна точка, огледалото за чужди проекции.

Именно затова изброих опозициите на Нептун към лични планети и стоящ на АСЦ-винаги дава такава проекция.
Но съм съгласна и с теб ,за изявен Марс /Овен -как този образ се вписва в днешното Венерино/Везнишко -мазнишко общество ?!?
Ти отговори как -връщат ти "жеста" като набеден .
Меркурий/Близнаци/Дева -рекъл-казал-показал-не отказал и...съответно "намазал" .
Лъв -сладко и кратко ,но не спирайте да пляскате на "батко"

Гледай как същите тези си кореспондират с външните фактори,обществени такива и определяш кой какъв е -МЦ,/10-ти дом ,как тези знаци и техните господари си кореспондират с външните планети,какво се случва около АСЦ и доколкото разбирам ,четейки ви във ведическата нодалната ос е на пиедестал ,значи и тя участва.
От мои наблюдения обаче мога да потвърдя почти 100% ,че опозиция на Нептун Светила/лични дава как ги каза-мазници,които хората бъркат с харизматиЦИ .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #13 -: Януари 24, 2014, 02:02:39 pm »
От мои наблюдения обаче мога да потвърдя почти 100% ,че опозиция на Нептун Светила/лични дава как ги каза-мазници,които хората бъркат с харизматиЦИ .

Ако мислиш, че съвпадът е по-различен... Но си зависи от човека, де да беше само по Нептун, иначе щяхме с лекота да ги определяме.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Илюзията на другите за нас
« Отговор #14 -: Януари 24, 2014, 02:14:44 pm »
От мои наблюдения обаче мога да потвърдя почти 100% ,че опозиция на Нептун Светила/лични дава как ги каза-мазници,които хората бъркат с харизматиЦИ .

Ако мислиш, че съвпадът е по-различен... Но си зависи от човека, де да беше само по Нептун, иначе щяхме с лекота да ги определяме.

Не мисля ,а знам за него -съвпада е под егидата на Марс ,при все че участва Нептун. ;)

Разбира се ,че по една опозиция на Нептун ,не можем да съдим затова дали човек е "мазник" ,включваш и малко подвижност(Риби,Дева,Близнаци,Стрелец ) ,Лъв ,Везни .Дефицит на две от тези изброени индикации разположение в знака на Светилата,АСЦ  "+" Нептун в аспект опозиция към тях ,илюзията е пълна относно човека.
Сега ти как го виждаш,зависи от теб ,гледаш твоя натал ,дали той ще те впечатли като "мазен" тип или като харизматичен такъв и разбира се малко синастрия ,защото за теб той може да е много харизматичен ,но за мен да е "мазен" .
Но така или иначе и Меркурий ,и Нептун винаги заблуждават ,а Лъв и Везни винаги са на "сцена" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“