Автор Тема: Астрология, биоритми, здраве  (Прочетена 6835 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Астрология, биоритми, здраве
« -: Януари 24, 2014, 07:17:24 pm »
Извадки от „Медицинска астрология“ на Лариса Назарова

Най-важният биоритъм е денонощният (циркаден) – смяната на денонощната актвност е в пряка зависимост от преобладаващите стихии в космограмата. От гледна точка на циркадните  биоритми хората се делят на „сови“ и „чучулиги“ в зависимост от индивидуалната активност през първата или втората половина на денонощието



Месечният ритъм е свързан със смяната на лунните фази:
1-ва фаза – от новолуние, продължава 7 дни, свързва се със стихията на земята
2-ра фаза – от 8-я лунен ден до пълнолуние, свързва се със стихията на водата
3-та фаза – от пълнолуние до 21-я лунен ден, свързва се със стихията на въздуха
4-та фаза – от 22-я лунен ден до новолуние, свързва се със стихията на огъня
От гледна точка на биоритмите, за хората са важни два основни периода по 14.5 лунни дни – на растящата луна и на намаляващата луна.
При новолуние биоритмите са равни на нула, броят се ден преди новолунието, новолуние, ден след него; от 2-я ден след новолунието започва подем на биоритмите, които достигат силата си по пълнолуние.
Пълнолунията влияят повече на жените, или на хората с доминираща ин енергия, докато новолунието – на мъжете, или на хората с доминираща ян ебергия.



Много от човешките биоритми са свързани с периодите на луната:
 - нормалниятцикъл на жените започва в тази фаза на луната, в която тя е била в момента на раждане
 - по-често се зачева при пълнолуние или 12 дена преди него, значително по-рядко при новолуние
 - средната продължителност на бременността е 10 лунарни месеца
 - в периода на максимално действие на луната (3 дена преди пълнолуние и 1 ден преди новолуние) смъртността от сърдечно-съдови заболявания спада
 - хирургичните намеси около пълнолуние са съпроводени със значителни кръвоизливи
 - отравянията са по-чести при пълнолуние
 - вечер в периода на новолуние се активизират вирусните заболявания, а инфекциозните на бактериална основа – сутрин и при пълнолуние
 - ефективността на фитотерапевтичното и рефлексолечението зависят от лунните фази

Годишният цикъл е свързан с промяна на активността на хората през различните сезони. От гледна точка на астрологията е важна биологичната година, която започва от градуса на слънцето в момента на раждането, от този градус отброяваме първия месец. Биоритмите на биологичната година намаляват един месец преди деня на раждане, както и в периода, когато слънцето застава в опозиция на рожденото си положение.



Например ако рожденото слънце е в 12* дева, биологичният спад ще започне когато слънцето е в 12* риби, както и в 12* лъв.

Освен тези общи биологични ритми, има и индивидулани такива – вътрешни и външни. Външните космични ритми се определят от това, че всяка планета управлява определен отрязък от живота на човека:
 - Луна – първите 7 години
 - Меркурий – от 7до 14
 - Венера – от 14 до 22
 - Слънце – от 22 до 36
 - Марс – от 36 до 46
 - Юпитер – от 46 до 63
 - Сатурн – от 63 до 81
 - Уран – след 81

Планетите също имат свой цикъл – това е тяхното завръщане на местата им от деня на раждане, те също влияят на биоритмите, като в самото завръщане биоритмите са ускорени/забавени, както и когато са в опозиция

Вътрешният космически часовник сеподчинява на следния символичен ритъм:
 - първата година от живота е под знака на Марс
 - втората – под знака на Слънцето
 - третата – под знака на Венера
 - четвъртата – под знака на Меркурий
 - петата – под знака на Луна
 - шестата – под знака на Сатурн
 - седмата – Юпитер
редуването на планетите се определя по Халдейския ред (Звездата на Маговете)
« Последна редакция: Март 05, 2014, 11:24:44 am от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #1 -: Март 20, 2014, 10:54:03 am »
Тази ще е здравната тема

Я някой по-светнат да ми каже кой отговаря за ушите, отити и подобни?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #2 -: Март 20, 2014, 11:08:02 am »
Ушите не са ли по Марс/Овен

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #3 -: Март 20, 2014, 11:17:22 am »
Тази ще е здравната тема

Я някой по-светнат да ми каже кой отговаря за ушите, отити и подобни?

Сатурн - и за слуховите органи, и за отитите.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #4 -: Март 20, 2014, 11:19:01 am »
Мерси, имаше ли разлика ляво/дясно?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #5 -: Март 20, 2014, 11:21:31 am »
Би трябвало Сатурн да е замесен ,все го споменават когато има опасност от глухота,може би заради малките костички във вътрешното ухо,да,овен и Марс,заради главата,също защото всяко възпаление/отит е възпаление на ухото/ е Марсова реакция,У 6дом,защото отита е със средна продълзителност/ако е хронично ще е у12 дом .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #6 -: Март 20, 2014, 12:35:56 pm »
Положението е такова: точен съвпад тр юпитер нат марс, тр марс полукв слънце -у1, тр марс полуквадрат сатурн - у6, орб 1*, в натала марс и сатурн са в секстил

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #7 -: Март 20, 2014, 08:16:22 pm »
Ема, ти добре си се почерпила при чичо Доктор,после трябваше да минеш и на очен-да те питат колко триъгълника виждаш. ;D

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #8 -: Април 16, 2014, 10:19:18 am »
Здравейте, снощи разбрах, че ще оперират някаква кост в главата на фризьорката ми. Както тя обясни - режат костта, обръщат я, длето, къртач и обърнах очите, та не чух края...  :-\ Не разбирам от здравна астрология, затова само слагам картата й. Тя си е научила операция на 27 май, като часовете за операция са 10-13ч всеки ден.
Тов, което виждам, е че Луната е в 4д и не е добра датата. Прави ми впечатление и съвпада на СЛВ с Марса й.
Какво мислите вие за периода? Не е ясно дали тази ще е датат на операцията, защото още няма догоорена.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #9 -: Юни 24, 2014, 11:41:23 am »
Публикувам една карта на моя близка, която е с диагностицирано Биполярно афективно р-во (БАР). В момента е в маниен епизод с халюцинации и всичките ѝ близки сме на крак ден и нощ...  :(
Въпреки силните л-ва, които приема и това че е необходимо да измине време, за да се нормализира химичния дисбаланс на мозъка състоянието засега продължава да е тежко.

Мен ме безпокои тр. Юпитер, който ще направи съвпад със Слънцето/ У4,5, ще премине през IC и ще направи съвпади с Марс/У12, Меркурий/У2, инсепт. 5-ти. А тр. Марс ще съвпадне с нат. Юпитер/У8.

Как ви се струва - дали може да се очаква някакво подобрение в състоянието ѝ?

PS. Часът е взет от ГРАО, дали е точен само Бог знае.
« Последна редакция: Юни 08, 2020, 12:40:54 pm от romantica »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #10 -: Юни 24, 2014, 12:25:54 pm »
У12 Марс в критичен градус, изгорен от Слънцето, на IC, ранява Луната У3, която е в заточение.
Самата опозиция предполага, емоционални кризи, а тук още повече се усложнява положението, защото Марс и Луната домове свързани с мисълта, психиката, разума. Юпитер У8 в 6-ти квадратира същите. Венера У1/6 също не е в много добра позиция. Уран е кацнал на К6, което може да подскаже, за здравословни проблеми свързани с мозъка.
Този голям земен тригон дали не може да се използва за да се подобри състоянието.
Мисля си дали не задържа емоции, които в един момент да ескалират неконтролируемо.
Има ли причина за възникването на БАР и откога е?

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #11 -: Юни 24, 2014, 12:36:13 pm »
Тази ще е здравната тема

Я някой по-светнат да ми каже кой отговаря за ушите, отити и подобни?
Този въпрос е отдавна, но да се включа - доколкото знам Сатурн се свързва със слуха / ушите. Слънцето - дясното ухо, Луната - лявото. Търсих информация навремето, защото синът ми е с точна Тао -квадратура Слънце / Луна / Сатурн и при най -невинния транзит, засягащ конфигурацията се стигаше до много тежки отити. Бяха ме посъветвали даже оперативно да му се поставят някакви макари в ушите, за да не се стигне до увреждане на слуха. Слава Богу, че премина този период!
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #12 -: Юни 24, 2014, 12:55:29 pm »
Satin, от юни 2007г. е с тази диагноза. Зимата на с. г. беше в депресия и напрежение свързано с това, че има вероятност да бъде съкратена от работата. Тя е преживяла доста тежки моменти в живота си - внезапна загуба на майка си, дълги години грижи за родител на легло, опит за изнасилване (по нейни думи), разочарование от мъж, смърт на любим човек (не е била във връзка с него) и т.н. По принцип БАР се отключва при много силен и остър стрес.
Имаше период на затишие на симптомите и сега на ново бум. С голям зор се опитваме да я удържим, че има опасност да остане гола като пушка. В този маниен период дава заеми, прави постоянни подаръци, раздава всичко каквото има, дори храната от хладилника си; спи по 2-3ч. през деня и има енергия за дни напред, а вечер - обиколки из града, кутии с цигари, звънене посреднощ по телефона на близките си, смс-и, халюцинации - чакане на въображаеми хора и т.н. :(

Happy58

  • Гост
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #13 -: Юни 24, 2014, 01:00:51 pm »
Satin, от юни 2007г. е с тази диагноза. Зимата на с. г. беше в депресия и напрежение свързано с това, че има вероятност да бъде съкратена от работата. Тя е преживяла доста тежки моменти в живота си - внезапна загуба на майка си, дълги години грижи за родител на легло, опит за изнасилване (по нейни думи), разочарование от мъж, смърт на любим човек (не е била във връзка с него) и т.н. По принцип БАР се отключва при много силен и остър стрес.
Имаше период на затишие на симптомите и сега на ново бум. С голям зор се опитваме да я удържим, че има опасност да остане гола като пушка. В този маниен период дава заеми, прави постоянни подаръци, раздава всичко каквото има, дори храната от хладилника си; спи по 2-3ч. през деня и има енергия за дни напред, а вечер - обиколки из града, кутии с цигари, звънене посреднощ по телефона на близките си, смс-и, халюцинации - чакане на въображаеми хора и т.н. :(

това тук на мен ми прилича на превъзбудена енергия, която е в повече - не знам, коя точно, то според мен този излишък на енергия ..... я разболява. Само мнение - не ми се карайте.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрология, биоритми, здраве
« Отговор #14 -: Юни 24, 2014, 01:14:15 pm »
За да ти се отключи БАР при силен и остър стрес, би трябвало това да е заложено и в хороскопа. Много хора изживяват тежък и продължителен стрес, но не всчики от тях се сриват така.

Щом я има тази диагноза, при това с очевидни за всички проявления, часът на раждане трябва да е около този, не по-късен. Натоварен 4 дом във ведическата карта, ако там има и неблагоприятно поставени малефици, дава и психични смущения - биполярни разстройства, шизофрения или най-малкото склонност към депресия, по-слаба устойчивост на психиката.

Какво да ти кажа, Романтика, много съжалявам. Надявам се скоро да настъпи "период на затишие", но не може да се каже, че заболяването изведнъж ще вземе да отмине и изчезне завинаги.

А за транзитите на Юпитер имам двояко мнение - той от всичко дава в изобилие, зависи какви енергии задвижва. Доколкото виждам, скоро предстои транзит през Слънцето, Меркурий и дебилитиран Марс (Лагнеш) в 4 дом, ще аспектира и Луната.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui