Автор Тема: Роднински въпроси  (Прочетена 10982 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Роднински въпроси
« Отговор #30 -: Януари 26, 2014, 12:40:38 am »
Всеки човек действа,реагира,по начинът ,по който му е познат -не можеш да накараш Марс в Риби да се утвърждава,защитава с "Калашник" ,защото той си има "Капкомер" ,не можеш да спреш Марс в Овен да не си удря непрекъснато главата в стената ,защото той си има здрави рога .Нито първият е "слаб" ,нито вторият е толкова "силен" -въпрос на ситуация и "бойно поле" и на ....внимание от другите разбира се . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #31 -: Януари 26, 2014, 12:44:54 am »
В крайна сметка... какаво пък толкова. Дай му го този дял...Разбери, че така си чистиш кармата . Правиш нещо добро и то ще ти се възвърне някой ден...А на него ще му се отнеме..

Мммне :)

Гаури, и аз така си мислех, че чистя карма. Исках да го дам и да се отърва просто. За мен тоя дял няма материални измерения - нито мога да вляза във владение, нито да го продам, нито да получа някаква сума в бъдеще.

Но виждам как с всеки изминал ден те стават все по-нагли и дотук само аз върша услуги (при все това, че те са къде в по-благориятна ситуация от моята), а на мен ми говорят само празни кухи приказки. И най-обидното в цялата ситуация е, че много са ми подценили проницателността и интелекта - абе, честно да ви кажа, мислят ме за абсолютна глупачка, която няма елементарна юридическа грамотност (при все това, че в работата ми има и такъв елемент). Може би е моя грешка, може би е трябвало още в самото начало да им покажа, че не могат да ми разправят врели-некипели и да очакват на всичко да повярвам.

В крайна сметка защо трябва всичко да им е на вересия? Дотук всичко им се нареждаше като по мед и масло, а за мен всеки ден е сървайвър. Не искам материално възмездяване, искам да видят, че не може всичко да става на тяхната, с едното щракане на пръсти. Мисля, че така е справедливо, но може и да греша.

А Рару е права - ако беше само тоя дял, с мед да ги намажеш. Преди време въпросният човек обработваше майка ми да продаде апаратмента, в който сега живея и да му даде парите, трябваха му за финансиране на строеж на триетажна къща. Така че със сигурност не са останали на улицата, а аз щях, ако майка ми го беше послушала навремето.






« Последна редакция: Януари 26, 2014, 12:47:30 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Роднински въпроси
« Отговор #32 -: Януари 26, 2014, 09:04:50 am »
Аз въобще не бих влизала в разговор за морал, въпросът е правен, има си норми

С такива помияри е най-добре с "морална" подкрепа от адвокат.  :)

А най-добре им се обади и любезно ги попитай кога ще им е удобно да пратиш брокер, за да направи независима оценка на пазарната стойност на дела ти. Да са наясно с каква сума трябва да те овъзмездят. :engel016:
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Роднински въпроси
« Отговор #33 -: Януари 26, 2014, 10:33:41 am »
По 4 дом са близките, семейството, родителите и техният дом.
По 3 дом гледаме роднините - братя, сестри, братовчеди.

А по кой дом са доведените роднини - всички онези, които навлизат в живота ни след повторния брак на някой от нашите родители? По производни домове ли да ги търсим?

По ретро Венера започнаха да ми упражняват мазен натиск покрай едни имотни интереси. Почти съм сигурна, че смятат да ме вкарат в документална измама, вече са наели и адвокат, търсят удобни вратички. Започвам годината с тежки дирекции - дир. Плутон в съвпад с нат. АС, дир. Марс опозиция с нат. Плутон... и не знам дали да си гледам здравето, малкото останали нерви или все пак си струва да им се противопоставя, а това означава да се изгорят всички мостове. Но вече ми писна да бъда употребявана. Знаят, че съм съвсем сама, че няма кой да ме подкрепи и се възползват от ситуацията. Върви едно бавно и напоително промиване на мозъка и баламосване със захаросани кухи приказки и демонстрации на фалшива загриженост.



ако майката е по 4- първи брак е в 10,втори -по 12,а родата от втори брак се пада във 2 дом,в момента там са тр. ретро Венера и Плутон/хем твойте лични активи,хем и те са в този дом и искат да си ги присвоят/ в опозе към тр.Юпитер в 8 дом,/У2 дом/ /придобити по наследство/ и в т-каре към нат.Плутон У1-тоест ти,като добавим и текущите дирекции - то  си подложена на психологически тормоз и игра на нерви,кой е по-държелив, а през април и тр.Уран в опозе на твоя Плутон,а тр.ретро Марс в съвпад с него+тр.карета на Плутон и ,Юпитер отново,тогава първият ще е ретро,а вторият директен ще те напънат на макс всикото напрежение е към Плутон У1- теб,но от Уран трябва да ти дойде смелост да си крайно непреклонна,Уран е в техният 3 дом,твой 5,а там ти е овенската сила-изяви я в чист вид чрез слово,документи и безцеремонен отказ ,да сложиш край на -източването на енергия,от тяхна страна,независимо каква -материална или физическа и транзитно през април 5 дом е пълен,така,че силата е в теб, действай изненадващо и с крачка преди тях да отстояваш правата си по овен а не да се жертваш по диспозитора марс в риби,ако не можеш да го направиш устно отказа ,направи го писменно и заверено нотариално и точка,на задкулисието се действа по закон ,като го изкарваш на светло с две думи -изтрещяваш по уран и действаш изненадващо по нов начин,на техен терен,с техните средства/чрез натиск/,така се печели войната :08:


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #34 -: Януари 26, 2014, 10:51:08 am »
Значи правилно съм ги определила по 12 дом - те са си точно такива.
Аз може и да съм мека Мария, но не знаят срещу какъв принципен инат се изправят. Ако пък реша, че някой или нещо трябва да бъде наказан, мога да бъда непреклонна. Поне да бяха измислили друг начин, а в документална измама в името на техните интереси нямам намерение да участвам. Представям си реакцията на мазната му жена като й кажа, че е дошъл краят на авантата, тя сега има тежки транзити, милата.  :012:

Най-нелепото в цялата ситуация е, че сега адвокатите на майка ми защитават неговия интерес срещу мен, тя навремето имаше глупостта да го запознае с тях.

Цитат

Всяко действие има равно по сила противодействие.


За жалост някои все още не са го разбрали, но има време за всичко - каквото си посял, това ще пожънеш.

« Последна редакция: Януари 26, 2014, 11:03:12 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #35 -: Януари 26, 2014, 03:54:24 pm »
Аз бих те посъветвала да се  бориш (ако  ти се бори) с правни от една страна  и с  езотерични средства от друга...Има неща, които могат да се променят със силата на звуците.

Gauri, за силата на звуците може и да си права, но досега никога не съм пробвала да използвам мантри и молитви.

Но съм се убедила, че когато не можеш да надвиеш някого с всички познати поведенчески похвати, това става възможно на енергийно ниво (нямам предвид магическа намеса), ако спазваш определени езотерични закони. Запозната съм с Херметизма, но в това забързано и изнервено ежедневие последното нещо, за което ми остава време, е да спра мисловния поток и да се обърна към вътрешния си равновесен център.

През 2007 година, когато останах без работа, срещнах доста трудности и изведнъж попаднах в нова за мен среда и си намерих призванието, в продължение на два-три месеца пробвах да живея в хармония с херметичните закони, успях да изградя и необходимата мисловна нагласа. И нещата изведнъж просто взеха и се преобърнаха, дойде голяма промяна.

Духовните закони наистина работят, но често се случва да не сме в синхрон с тях, ако нямаме подходяща мисловна настройка.


« Последна редакция: Януари 26, 2014, 03:56:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Роднински въпроси
« Отговор #36 -: Януари 26, 2014, 08:19:18 pm »
мантруването всъщност е сложен процес. Определено изговаряне на звуците по специфичен начин, определени тонове се задържат, други- не,  вибрациите на различните чакри са на различни височина и т.н.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #37 -: Януари 26, 2014, 08:34:33 pm »
мантруването всъщност е сложен процес.

Това въобще не е моята стихия - нито да чета мантри, молитви, нито да правя ритуали.
Но с подходяща ментална нагласа съм постигала някои ефекти.

За хора с нисък морал най-доброто оръжие са фактите, те ненавиждат истината. Но обикновено деликатно премълчавам, доста истини съм спестявала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Роднински въпроси
« Отговор #38 -: Януари 26, 2014, 09:00:54 pm »

За хора с нисък морал най-доброто оръжие са фактите, те ненавиждат истината. Но обикновено деликатно премълчавам, доста истини съм спестявала.

глупости, последното нещо което ги интересува са някакви си факти, та нали реалността те сами си я създават, кои точно факти - твоите, техните или общите
вариантите тук са три:
 - играеш тяхната игра, с техните средства, тоест навлизаш в мръсотията;
 - играеш от позиция на силата (тук трябва да имаш нещо, за което да се хванеш);
 - подминаваш, махаш с ръка и преглъщаш "загубата";

другото е излишна философия, ако речем наистина да търсим решение

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #39 -: Януари 26, 2014, 09:08:36 pm »

 - подминаваш, махаш с ръка и преглъщаш "загубата";


Колкото и налудничаво да звучи, не го считам за голяма загуба, по-скоро ми тежи като някакво бреме. Някак абстрактно го възприемам това свое право, макар и да ми се полага по закон. За мен въпросът е свързан повече с принципи, има и емоционална страна, което разбира се не играе в моя полза. Затова се колебая, разкъсвам се от противоречиви чувства и се чудя дали подхождам адекватно, как точно трябва да постъпя, какво е редно и какво не е. Но ако някой с нещо ме предизвика и злоупотребява системно с доброто ми отношение, имам навика да се заинатявам и да не търся компромис. Същевременно не желая да има директен конфликт, старая се да се дистанцирам от проблема и от хората, които ми създават дискомфорт. Но точно с тия така няма да стане, защото са от типа хора, които ще те гонят до дупка, докато не стане на тяхната и не обслужиш техния интерес.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Роднински въпроси
« Отговор #40 -: Януари 26, 2014, 09:18:35 pm »
Затова се колебая, разкъсвам се от противоречиви чувства и се чудя дали подхождам адекватно, как точно трябва да постъпя, какво е редно и какво не е.

какво се полага по право и какво не в тия случаи - господ знае, ние не
тъй че - не е време за самосъжаление и отстъпчивост някаква, само за да ни оставят на мира

делбата се прави на база пазарна оценка, което не е добра идея засега - ако имаш възможност законова, протакаш и това е, няма какво да се мисли

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #41 -: Януари 26, 2014, 09:22:05 pm »
Да, моята нагласа е да протакам и да оставя въпроса висящ за неопределено време.
В случая не съм на зор аз, те са - в момента им се отвори вратичка и не искат да пропуснат толкова удобна възможност.
Пък знае ли човек - по-нататък може и да го преотстъпя, просто трябва да мине време и да се отърся от негативните чувства и обидата.

---
Говорих с адвокат - искат да ме вкарат във фиктивна сделка, при това с доста пари. После сигурно ще трябва да декларирам неполучения доход и в данъчното, когато си подавам годишната данъчна декларация, а това предполага доста главоболия. И след деклариране на такъв доход вече те следят под лупа, дотук бяха само неголеми суми по граждански договори за преводачески услуги.

Ще им излязат криви сметките - Сатурн в транзит към светилата не прощава, време беше да им се натрие носа.


« Последна редакция: Януари 27, 2014, 12:06:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #42 -: Юни 10, 2014, 09:27:22 pm »
Нямаше ли тема "Родители, деца"? Както и да е
По повод у4 и у10-предлагам ви пример: в картата на едното дете у4 в опозиция на у10, и двамата-ретроградни. В картата на другото-у4 в знака на 10, у10 почти на иц
Какво ви говори това за семейството?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #43 -: Юни 10, 2014, 09:36:40 pm »
Така, по откъслечни аспекти не се ангажирам да правя заключения за семейството.

При мен има тригон между у4 и у10, при това е един от най-точните аспекти в хороскопа. Разбирателство между родителите не е имало, нито атмосфера на разбирателство в дома.
Но тук говорим за модерния у4, а с традиционния у4 аспект няма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #44 -: Юни 10, 2014, 09:39:34 pm »
Цитат на: Lilla
Но тук говорим за модерния у4, а с традиционния у4 аспект няма.

Това не е ли близо до истината?
Примерът е с аспектите, които някак "се повтарят". Картите на братя/сестри ще са показателни според мен