Автор Тема: Роднински въпроси  (Прочетена 10980 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #45 -: Юни 10, 2014, 09:41:50 pm »
Картите на братя/сестри ще са показателни според мен

Който има.

Аз няма при кого да търся потвърждение и прилики - още се чудя "кой кой е" в семейната динамика на моята карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Роднински въпроси
« Отговор #46 -: Юни 10, 2014, 09:55:37 pm »
Погледнах как е при брат ми - оста иц/мц е с разменени знаци при нас двамата. Аз имам к4 Стрелец-к10 Близнаци, той има к4Близнаци - к10 - Стрелец. Юпитер му е ретро в Скорпион в 7 дом, знакова опозиция с Меркурий -  12 гр. И на двамата СЛВ ни е в 4 дом, но е в Рак, моя е в Козирог.  :012: Той има нептун на к10, аз имам Нептун в 4ти. В тази тема или някоя съсдена Папи беше казала, че осите при момче/момиче  за разглеждане на родителите, се разменят - така че Нептун като сигнификатор остава все да представя бащата - отсъстващ, това е вярно.  ::)


Иначе по примера на Папи, да не би родителите да са се развели през това време? Имаме двама родители, които са в сблъсък, а после сигнификатора на единия да влезе в дома на другия - все едно единия родител иззема функциите на другия по някакъв начин - може и заради работа, нещо, да се е наложило единия родител да е далеч и другия да осъществява родителските функции и на двамата.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #47 -: Юни 10, 2014, 10:05:10 pm »
Не, Тъндър, присъстващи са и двамата, стандартно соц семейство

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Роднински въпроси
« Отговор #48 -: Юни 10, 2014, 10:23:21 pm »
при мен ИС е Дева, Риби на МС, меркурий във везни, юпитер във водолей, знаков тригон, но Меркурий е в последни градуси и се движи към квадратура с осмодомен Юпитер - баща ми почина сравнително млад, майка ми живее с друг партньор в момента.


сестра ми - ИС в Близнаци, МС в Стрелец. Меркурий е в Лъв, Юпитер в Близнаци - точен секстил между тях. Тя е по-късното дете, при нея водните скорпионско-рибешки страсти на родителите ми вероятно са се поуталожили.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #49 -: Юни 10, 2014, 10:28:19 pm »
Звучи сякаш тя е била по-близка с тях
Сега погледнах Хермес-бащата по 4-ти

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #50 -: Юни 10, 2014, 10:31:30 pm »
Цитат
17. When thou shalt be interrogated for a father, behold the fourth house; for a brother, the third; of a son, the fifth; of a wife, the seventh: But if for a sick person, behold the ascendant only.[7]

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Роднински въпроси
« Отговор #51 -: Юни 10, 2014, 10:33:06 pm »
При мен Слънцето описва бащата

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Роднински въпроси
« Отговор #52 -: Юни 10, 2014, 10:40:34 pm »
Звучи сякаш тя е била по-близка с тях
Сега погледнах Хермес-бащата по 4-ти

мне, не беше. беше болнава и малко на пръсти стъпвахме всички около нея. като че все имаха необходимост да я пазят и напътстват
по-"равнопоставени" бяха отношенията им с мене - по-вироглаво, независимо и чепато дете бях от рано и имах по-голяма свобода и пълното им доверие от много малка

според повечето класици доколкото помня 4-ти е за бащата 
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Роднински въпроси
« Отговор #53 -: Юни 11, 2014, 01:52:37 pm »
Онзи родител ,който е по-видим за детето е описан от МЦ и обратно ,затова по-често майката се свързва с МЦ ,а бащата с ИЦ.Обикновено това може ,да се прецени чрез разговор най-точно ,по карта е по-скоро налучкване .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Роднински въпроси
« Отговор #54 -: Юни 11, 2014, 02:19:36 pm »
Онзи родител ,който е по-видим за детето е описан от МЦ и обратно ,затова по-често майката се свързва с МЦ ,а бащата с ИЦ.Обикновено това може ,да се прецени чрез разговор най-точно ,по карта е по-скоро налучкване .

при мен и двамата са били скрити :)

МЦ е слънчевия знак на баща ми, а ИЦ е слънчевия знак на майка ми.
У10 нептун е съвпад с ЮЛВ - нямам спомени от баща ми, а и почина, когато съм била на 10.
У4 е Меркурий - намира се в 4 дом, без аспекти. Маман се появи в живота ми, когато бях на 30г. Къщата, която се полагаше на нея и леля ми, баба я записа на мен и сега се получава по документи, че майка ми живее в моята къща :)

А пък ме е гледала баба ми - слънчев знак Риби - 10 дом :), но пък Нептун в 5 дом и съвпад с ЮЛВ нещо не го връзвам с нея - по-скоро Юпито като У10 й пасва повече.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #55 -: Юни 11, 2014, 02:37:58 pm »
при мен и двамата са били скрити :)

И при мен - скрити и далеч от мен. В детството за мен бяха по-скоро въображаем образ, отколкото реален.

По-видима е майката, но както вече споменах, тя е представена от знака на ИЦ и от Марс в съвпад с него. Нейното Слънце е в Риби. Слънцето на баща ми е в Рак - в съвпад с моята Луна. Настойниците (дядото и бабата) бяха огнени знаци - Овен и Лъв.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui