Автор Тема: Накшатри-наблюдения и практика  (Прочетена 8933 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Накшатри-наблюдения и практика
« -: Януари 26, 2014, 12:15:09 pm »
Тук има доста хора, които разбират от ведическа астрология. Четох из нета описания на различните накшатри-къде са силните и слабите им места, кои професии са благоприятни, каква е физическата конституция-все полезна информация. Бихте ли споделили дали вашите наблюдения съвпадат с описанията, кои източници намирате за особено информативни и точни, как се изявяват в живота хората с различните накшатри и изобщо-всичко интересно по въпроса

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #1 -: Януари 26, 2014, 01:57:20 pm »
Това е първото, което ме впечатли и запали по ведическата астрология.

Това е една от любимите ми странички, посветени на информация за накшатрите - http://socionix.com/misc/astro/01%20Ashwini.htm. Проблемът е, че не намирам линк към списък с всички накшатри и затова пиша в Google името на страницата (socionix) и името на накшатрата, която търся. Този линк примерно е за Ашвини - първата накшатра.

А това е кратко описание на качествата и подходящите професии според накшатрата - http://www.dennisharness.com/nakshatras-vedic-astrology_03.html.
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 03:24:32 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #2 -: Януари 26, 2014, 02:02:24 pm »
Наблюдения върху всички накшатри нямам, но дотук съм забелязала, че природата на накшатрите се проявява с по-негативните си характеристики, ако Луната в дадена накшатра има съвпад или друг аспект с малефици. В зависимост от аспектите могат да се проявяват по-силно някои сенчести страни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #3 -: Януари 26, 2014, 02:56:00 pm »
Има доста прехвалени накшатри, които на практика не винаги отговарят на описанията и суперлативите.
Същото се отнася и за онези, които имат по-негативна окраска. Само по накшатрата на Луната не бих правила геренални заключения за човека.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #4 -: Януари 26, 2014, 03:25:37 pm »
Поправих линковете, извинявам се.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #5 -: Януари 26, 2014, 03:41:59 pm »
Благодаря ви :)
Да започнем с хаста? Пише-проблеми с наркотици, здраве, уж бяла (год лайк), пък можело да са крадци?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #6 -: Януари 26, 2014, 04:00:18 pm »
Всяка накшатра може да се изявява на различни нива.

При тези, които ги дават със склонност към злоупотреба с опиати, съм забелязала, че нерядко дават връзка с медицината и фармацията. И обратното важи - лечителските накшатри могат да дават и пороци - алкохол, опиати и други упойващи вещества.

Хастите са със сръчни подвижни ръце - могат да бъдат и добри медици, масажисти, козметици, енерготерапевти, и занаятчии, крадци, джебчии, също така да се занимават с гадателски и магически практики (хиромантия, руни, карти, кристални топки  ;D).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #7 -: Януари 26, 2014, 04:04:20 pm »
Да, нека започнем с Хаста. Аз се разтапям от усмивката на един мъж с Луна в Хаста. Могат да бъдат много изтънчени в обноските, рационални и трационалисти в начина на мислене, грижовни към семейството. Пише за тях, че вечно трябва да са заети с нещо. Това се потвърждава от наблюденията ми, но само върху един индивид.

http://www.barbarapijan.com/bpa/Nakshatra/13hasta.htm

http://www.india-astrologer.com/vedic_astrology/nakshatra/hastha.html
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 04:07:24 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #8 -: Януари 26, 2014, 05:06:09 pm »
А как реагират хората при стрес и натиск с луна в хаста?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #9 -: Януари 26, 2014, 07:05:51 pm »
За негативното проявление на Хаста съм чела, че може човек да е брилянтен измамник и лъжец.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #10 -: Януари 26, 2014, 07:09:36 pm »
За Хаста нямам кой знае какви наблюдения, познавам само двама души с Луна в тази накшатра.

И при двете Луната е в конфигурация с малефици.
При едната Луната е в съвпад с Плутон и т-квадрат с Марс и Сатурн - учила е за акушерка, работи като медицинска сестра.
Другата е с Луна в съвпад с Плутон и квадрат със Сатурн - полицейски служител.

И двете са доста избухливи, властни, стремят се към доминантни роли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #11 -: Януари 26, 2014, 08:14:57 pm »
Потвърждавам за чара на  хаста, за измамничеството и избихливостта, когато става дума за съвпада с малефици.  Не се чувстват добре под стрес и са малко дезорганизирани. Могат да объркат  човек с промяната на  настроенията си, с интересната смяна на морал ( особено с малефик). Като цяло  аз лично много ги харесвам, защото и слънцето ми е там.
Наблюденията ми са, че накшатрата на луната добре се съчетава по информация с накшатрата на  асцендента; Също може да съпоставите и дашата и планетата й в коя накшатра е.

За ардра съм наблюдавала, че имат многго тежък периоди откъм семейство.. силни жени с труден живот.
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 08:20:50 pm от Kaya »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #12 -: Януари 26, 2014, 08:31:00 pm »
Гъвкав морал наблюдавам и при Ашлеша в комбинация с малефик - и Луна, и Лагна. Същото мога да кажа и за Свати, при малефично влияние.
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 08:40:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #13 -: Януари 26, 2014, 09:08:40 pm »
А мригаширша какви са? Някои ги споменавате по-често, случайно ли е, или има някаква статистика-примерно, че са по-разпостранени от други?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #14 -: Януари 26, 2014, 09:10:46 pm »
Мригашира е доста партньорски настроена накшатра, описват я като накшатра с мек нрав, неконфликтна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui