Автор Тема: Накшатри-наблюдения и практика  (Прочетена 8932 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #15 -: Януари 26, 2014, 09:12:34 pm »
не съм видяла еднозначна характеристика по накшатра на Луна или Лагна, за да я разгранича
да оставим настрана различните източници, които си противоречат или ако речем да ги "съберем" за една накшатра направо обхващат целия диапазон професионални сфери, например

както обикновено се случва е комбинация от Луна, Лагна, Лагнеш и техните накшатри и управителите на накшатрите, после божествата, не че и те стигат
но гледам, че и тук е проблем адаптацията на текстове, както при класическата астрология - зависи кой как превел, препредал, препрочел, преразказал във времето

според повечето интерпретации професията ми не е разпознаваема според нито една от гореспоменатите основни накшатри, според западната - направо си "крещи"
само веднъж, някъде попаднах на подобно определение според лунна и накшатра на лагна, но точно сега не си спомням източника


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #16 -: Януари 26, 2014, 09:26:04 pm »
то ясно, че по една накшатра нищо не е окончателно, но все пак който е наблюдавал, може да сподели

Мирабела, мерси за линковете :)

Аз лично нямам опит, но като сметнах тия накшатри за най-близките ми - доста точно си отговарят, макар и не по професионална характеристика, или поне - не буквално

Лила, имам близък с такава накшатра, наистина е кротка душа, миролюбива, а иначе като кажа "луна в близнаци" - о, ужас - не може да им се вярва- в случая въобще не е вярно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #17 -: Януари 26, 2014, 09:27:27 pm »
От Мригашира и аз имам много приятни впечатления - Луна, Лагна, Лагнеш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #18 -: Януари 26, 2014, 09:30:37 pm »
някои накшатри са божествени, други - дяволски, не са точно това думите, ама - разбирате какво искам да кажа
та как се вмества това управление или каквото е в цялата картинка? защо "Deva" могат да са крадци, и тия като мен с накшатра мула - наистина ли са толкова зле - кету не е лесна работа

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #19 -: Януари 26, 2014, 09:34:08 pm »
Да ти кажа, според мен разделението на божествени, човешки и демонични вече отдавна не е приложимо. Не може да се каже, че родените под божествени накшатри са все извисени и изпълнени само с положителни качества. Същото отнася и за кастовото делене на знаците - брахман, кшатрия, вайшйя, шудра.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #20 -: Януари 26, 2014, 09:55:32 pm »
а, добре, има надежда :)

Какви са ви впечатленията от Мула?
Предполагам накшатрата е по-добра за мъже

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #21 -: Януари 26, 2014, 10:02:47 pm »
Какви са ви впечатленията от Мула?

В тропическия зодиак тя попада в два съседни знаци - Стрелец и Козирог.

Нямам задълбочени впечатления, но като че ли има малко по-остър нрав, по-хаплива, не я бива в куртоазията. Като я питаш, директно отговаря, без излишно захаросване (последното съм наблюдавала при Читра).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #22 -: Януари 26, 2014, 10:03:11 pm »
А мригаширша какви са? Някои ги споменавате по-често, случайно ли е, или има някаква статистика-примерно, че са по-разпостранени от други?

24 часа - 114 различни мнения, съмнения
склонни да интелектуализират дори инстинктите си, но повърхностно - то, няма и как иначе да е
значителен капацитет за запомняне, но без кой знае колко възможност за качествен анализ
подозрителни



Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #23 -: Януари 27, 2014, 05:20:49 pm »
Много хубава тема. В интерес на истината си мислех за подобна преди доста време  :)  Защото съм задавала въпроси за отделни накшатри тук-там в различни теми( а е хубаво всичко да е нагледно). Ще потърся информацията, която сте ми писали за ардра да я сложа тук. Какво бихте казали за  Jyeshta и Magha ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #24 -: Януари 27, 2014, 06:25:13 pm »
За Jyeshta имам добри впечатления - артистичен талант, бързо усвояват знания и непозната материя, добронамерени, но и лесно раними, не могат да пазят тайни.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #25 -: Януари 27, 2014, 07:29:22 pm »
Според текста в цитираната по-горе  Упанишада, Луната се явява порта към Отвъдното. От това в каква  фаза се намира тя , в кой знак и коя накшатра  по време на погребалната церемония  зависи  къде ще отиде душата ни.. Ако примерно  душата се отдели от буферната  зона и се отправи нагоре, когато Луната се намира в накшатрата Свати, в знака Везни, то значи Душата ще  прекара преходния период на Свати. Там ще си почине, ще се изчисти ще събере впечатлени от това, което е видяла по време на  престоя си. Когато се върне на земята тя носи отпечатъка, впечатленията, които е получила от накшатрата. Това е вид натрупано знание, което може да се прояви в  характера и поведението в новото тяло... Душата може да е събрала хиляди такива импринти от всеки престой на накатрата, но в сегашния живот носи най-силно  тези впечатления които е събрала от последната накшатра...

Много интересна хипотеза, това не съм го чела никъде. Благодаря, че сподели.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #26 -: Януари 27, 2014, 08:10:23 pm »
Гаури, благодаря и чакам с нетърпение да споделиш още  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #27 -: Януари 27, 2014, 08:24:40 pm »
Много хубава тема. В интерес на истината си мислех за подобна преди доста време  :)  Защото съм задавала въпроси за отделни накшатри тук-там в различни теми( а е хубаво всичко да е нагледно). Ще потърся информацията, която сте ми писали за ардра да я сложа тук. Какво бихте казали за  Jyeshta и Magha ?

Тук бях започнала да пиша и съм обещала да  довърша http://astra.la/forum/index.php?topic=196.msg2871#msg2871

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #28 -: Януари 27, 2014, 09:21:47 pm »
Браво, Сатин , за труда ти :) Темата наистина заслужава да е в избрани. И аз ще следя за останалите накшатри ако продължиш . Иначе и аз така се изнервям леко, че постоянно трябва да турся от различни сайтове и информацията им е поднесена на някои по малко странен начин  :012: Но линкът към страницата, пуснат от Мирабела ми харесва.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Накшатри-наблюдения и практика
« Отговор #29 -: Януари 27, 2014, 10:09:03 pm »
Сатин, темата отдавна я прочетох и бях впечатлена.  :58: Успях да се възползвам от инфото за Криттика и Рохини и ще чакам да стигнеш до Читра. Тая моята луна много охранена бре  :d030:
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "