Автор Тема: Любов  (Прочетена 38915 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Любов
« Отговор #210 -: Май 25, 2019, 03:39:54 pm »
Сатинче, как го овладяваш това Хашимото?

С моята Венера в 12 дом/У3, У8 и Луна/У5 в 12 не знам каква любов да очаквам изобщо... Слаб Марс във 2 дом в кв. с Венера. На МС е Сатурн дето все ме пази... У7 и той слаб в риби...

Може би е добре да емигрирам в друга държава, за да срещна някой 12-домен чуждоземец.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любов
« Отговор #211 -: Май 25, 2019, 04:57:16 pm »
 Романтика, според мен ще даде събитие, по темите с любовта. Дори скоро гледах поредната карта /мъжка/, при дир Венера съвпад Слънце, голяма любов, 3 години по-късно раздяла, дир Луна съвпад нат Сатурн.
Не съм виждала карта, при която да не е имало проявление точно по любовни тематики.
Някой друг, ако има наблюдения да сподели.

А Юпитер, какво ти управлява?


П.с. Хашимото, ами с нищо, реших, че по-добре без хормон, отколкото с него, тя и ендокриноложката така реши. Иначе пълна гама от симптоми.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Любов
« Отговор #212 -: Май 25, 2019, 09:24:38 pm »
Четох в една група, че ако не се приема хормон може да се овладее с хран. добавки.

Юпитер при мен е казими/ У10 в 1 дом.

На дирекциите кога започва да се усеща влиянието? Какъв е орбисът?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Любов
« Отговор #213 -: Май 26, 2019, 06:51:07 am »
Сафо, в 1-ви, Венера е У2, У7
По същото време и Уран беше там, диагностицираха ме с Хашимото. Визуално започнах изобщо да не се харесвам, погрознях. Интимни връзки никакви.
Събития по производни домове имаше ли?Племенници,дядо/баба .....При мен Меркурий у5 при прогресия върху нат.Марс имаше любов,тайна(Марс е у12 дом),само писане,неосъществена.....имам Венера квадрат Нептун.Прогресия на Меркурий беше сходяща 2*орбис.Разбира се,имаше и други показатели,тр.Нептун съвпад нат.Венера,Уранова опозиция,такава силна страст не бях изпитвала.Сега Слънцето по прогресия/дирекция е съвпад нат.Марс,дирекция Марс на ац.Нищо засега по любовни теми.Прогресивна Венера е съвпад нат.Сатурн и транзитен Уран е там,очаквам какви ли не изненади.Според мен гледай у5 дом по прогресия и дирекция какви аспекти прави и все пак нещо трябва да задейства прогресията,транзит или лунация.Мисля,че всеки среща любов все някога.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любов
« Отговор #214 -: Юни 01, 2019, 03:07:50 pm »
Моята прогр. Венера мина и подмина нат. Слънце, Юпитер преди повече от година. Нямаше никаква любов.

Сега остана надеждата, че след няколко месеца предстои дир. Венера да ингресира в овен и след няколко години да направи съвпад с нат. Слънце, Юпитер... :012:

Ако и това не даде резултат ще се откажа от астрологията или тя от мен... ;D
моята СД Венера беше на IC когато почина майка преди 2г, не ми донесе къща, а напротив- разходи покрай къщата на майка и ядове с племенниците, които само я чакаха да умре, за да започнат с имотните претенции (преди това 4г се криеха, не си вдигаха телефона, когато ги търсех, че майка искаше да ги види, все пак са нейни първи внучета). Венера У2, У9 във 2д Везни, обаче IC 10* 46' Стрелец, в тези градуси на знака е Антарес

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Любов
« Отговор #215 -: Май 21, 2020, 07:06:03 pm »
Прочетох за любовната история между Кемал Ататюрк и Димитрина Ковачева -  https://life.dir.bg/aktsenti/golemite-lyubovni-istorii-atatyurk-i-balkanskata-roza-dimitrina-kovacheva

Кои аспекти дават голяма и невъзможна любов (отвъд тайминга, религията и вярването, че "любовта по време на война е обречена")?


PS. Сега погледнах, че Венерата и Луната му са в съвпад с моите, вероятно и затова се впечатлих...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любов
« Отговор #216 -: Май 21, 2020, 08:10:08 pm »
Прочетох за любовната история между Кемал Ататюрк и Димитрина Ковачева -  https://life.dir.bg/aktsenti/golemite-lyubovni-istorii-atatyurk-i-balkanskata-roza-dimitrina-kovacheva

Кои аспекти дават голяма и невъзможна любов (отвъд тайминга, религията и вярването, че "любовта по време на война е обречена")?
Има квадрат Венера-Плутон , оттам са проблемите в любовта; няма час на раждане, Венера в 12д също дава невъзможна любов

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #217 -: Май 21, 2020, 09:49:12 pm »
Луна и Венера не се виждат тук, Венера в аспект със Сатурн, не знаем каква е връзката им с 12-ти дом. Много често обществено ангажираните личности могат да си "позволят" да изживеят любовта си, нямаме час за МЦ, 11 ти дом, дневна или нощна карта. Оста 5-11 домове, да е наранена от Марс, Сатурн. Юпитер -Венера не е добър аспект за споделена любов, те не са приятели.

Романтика, за голяма любов- коя любов е малка, трудно мога да определя сигнификатори, но за страстна- Венера, Марс, Юпитер, Марс в огнени или водни знаци, във връзка с оста 2-8, твърди аспекти между Венера, Марс, Юпитер, понякога и Луна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Любов
« Отговор #218 -: Май 22, 2020, 09:20:03 am »
Според вас точна дирекция на Уран в секстил нат Венера, тригон тр Плутон и юпитер тригон нат Венера и пр венера съвпад нат луна и нептун може ли да доведе голяма любов?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #219 -: Май 22, 2020, 09:24:29 am »
Според вас точна дирекция на Уран в секстил нат Венера, тригон тр Плутон и юпитер тригон нат Венера и пр венера съвпад нат луна и нептун може ли да доведе голяма любов?

А, според, теб, кое води до малка любов ?
Коя любов е малка и коя голяма ?
Когато си в период да разпознаеш, че е любов, не просто влюбване, по всичко може. Венера е повърхностна, Луната е тази, която поддържа любовта. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Любов
« Отговор #220 -: Май 22, 2020, 09:57:42 am »
Да права си малка,  голяма, въпрос на усещане,  няма прявило

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Любов
« Отговор #221 -: Май 25, 2020, 11:58:57 am »
Между другото, картата, която съм публикувала може и да не е съвсем точна. В интернет се споменават различни дати на раждане или липсват такива.

В Уикипедия, например е посочена датата - 19 май 1881 г.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Любов
« Отговор #222 -: Май 29, 2020, 10:50:25 am »
А как разглеждате каретата на Венера и Плутон?
За съвпад дир Плутон върху Венера, едновременно с дир Венера върху Слънце мога да кажа - огромна любов.
Но едно каре на пр Венера към Плутон би ли довело до някакъв край например, или би подтикнало към действие?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински