Автор Тема: Манипулации  (Прочетена 12207 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Манипулации
« Отговор #30 -: Януари 30, 2014, 07:53:52 pm »
Може би ще се учудите, но при Луна/Марс също съм виждала склонност към манипулации.

има резон, той Марс като У1 и 8/на манипулациите/ ако изтрием Плутон,с воден марс

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манипулации
« Отговор #31 -: Януари 30, 2014, 08:02:56 pm »
Може би ще се учудите, но при Луна/Марс също съм виждала склонност към манипулации.

има резон, той Марс като У1 и 8/на манипулациите/ ако изтрием Плутон,с воден марс

В един или друг смисъл и аз манипулирам - първо давам вид, че нищо не виждам и не разбирам, а после ги изненадвам в гръб, идва им като гръм от ясно небе.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Манипулации
« Отговор #32 -: Януари 30, 2014, 08:16:26 pm »
аз не познавам човек дето да не манупулира,мотивациите /сферите на интересите са различни

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Манипулации
« Отговор #33 -: Януари 30, 2014, 08:20:16 pm »
В един или друг смисъл и аз манипулирам - първо давам вид, че нищо не виждам и не разбирам, а после ги изненадвам в гръб, идва им като гръм от ясно небе.  :29:
скорпи акцент и воден марс :) и аз  с мойте скорпита в 3 и плуто на асц. не моа се сдържа,ако и да ме носят през реката

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манипулации
« Отговор #34 -: Януари 30, 2014, 08:29:45 pm »
аз не познавам човек дето да не манупулира,мотивациите /сферите на интересите са различни

Ако е някой, комуто симпатизирам, още в началото индиректно му давам да разбере, че ще е голяма грешка да тръгне с манипулации спрямо мен. Оттам нататък той решава как да постъпи.

На останалите просто им гледам сеира.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Манипулации
« Отговор #35 -: Януари 30, 2014, 08:31:14 pm »
 Йозев Киршнер – „Научи се да манипулираш, но правилно“В нея авторът заявява, че „след като човек си отвори устата, манипулацията започва“.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Манипулации
« Отговор #36 -: Януари 30, 2014, 08:31:55 pm »
Тези с вроден талант за манипулация най-добре хващат опитите за манипулация.

Не съм и искала да отрека, че в картата си имам и такива заложби. Друг е въпросът, че не ги използвам активно и за лична облага.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Манипулации
« Отговор #37 -: Януари 30, 2014, 08:35:45 pm »
"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."

house - everybody lies - s01e21.mp4

Това е от най-изкусния манипулатор на телевизионния екран. :012:


И аз съм като Лила. Правя се на наивна глупачка, за да видя докъде ще стигнат. Имам осмодомен стелиум. Все пак трябва да върши работа за нещо. :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Манипулации
« Отговор #38 -: Януари 30, 2014, 08:49:32 pm »
умение да убеждаваш ,това е манипулацията ,проявява се от първата ни  глътка въздух,първо с рев,после с думи и действия и така цял живот,в началото неосъзната,в развитие всеки изкачва нива на умението :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манипулации
« Отговор #39 -: Януари 30, 2014, 09:20:34 pm »
Чакайте сега-от едната крайност в другата :)

Едно е човек да пийне чаша вино за вечеря, друго е битов алкохолик
Аз рабрах темата като за алкохолик :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #40 -: Януари 30, 2014, 09:41:12 pm »
Браво,Papy,

Ти "удари" ключа в масата -това е отговорът,кой как видя /вижда темата/ситуацията  :clap: :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манипулации
« Отговор #41 -: Януари 30, 2014, 09:53:07 pm »
Рени, мисля, че се бъркаш - темите нямат за цел да са провокации с цел изследване и онагледяване - не сме обекти на психологически профайлър тука
Но пък се радвам, че се забавляваш  :72:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #42 -: Януари 30, 2014, 10:00:01 pm »
Не ме "прочете' правилно-ти без да искаш даде точния отговор по казуса и тук няма провокация от моя страна,продължавайки поста на Стреличка.

"Онези ,които умеят да убеждават себе си ,че пият само чашка на вечеря ,са най-големите алкохолици !"-така вече разбираемо ли е  ?!?
« Последна редакция: Януари 30, 2014, 10:03:25 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Манипулации
« Отговор #43 -: Януари 30, 2014, 10:02:10 pm »
А, разбирам, пак не съм разбрала  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Манипулации
« Отговор #44 -: Януари 30, 2014, 10:07:36 pm »
И аз доста неща не разбирам,така сме устроени ,но аз се радвам за себе си ,че е така .

А в частност по темата -просто чета/слушам какво споделят хората,това е един от начините да разбирам нещата. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“