Автор Тема: Телепатия  (Прочетена 29835 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Телепатия
« -: Януари 31, 2014, 04:12:13 pm »
Какво мислите по въпроса, има много материали по темата ? Кога се проявява при вас, ако изобщо се проявява, имате ли обяснение ( езотерично, логично, научно, собствено) за този феномен? При мен се случва мноого често да мисля за някой и след секунди този човек да ми се обади, прати смс, пише по фб и др там медии.  :)  ИЛи пък се сещам за някой и се питам какво прави и веднага след това го срещам или разбирам нещо за него. Случвало ми се е да набирам номер, когато и отсреяната страна ме набира в същия момент.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Телепатия
« Отговор #1 -: Януари 31, 2014, 06:40:20 pm »
И на мен често ми се случва  :)

"Ако мисълта за даден човек никога не изчезва от съзнанието ви, знайте, че той ви обича. Ако и вие не изчезвате от съзнанието му, и двамата се обичате." Петър Дънов

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Телепатия
« Отговор #2 -: Януари 31, 2014, 07:20:32 pm »
А как да се разбере дали вие не изчезвате от съзнанието му?  :012: ;)  Аз го наблюдавам често при мен с близки приятели, семейтвото или 5ти дом  ;D С една приятелка , например, много се усещаме. Все си пишем когато другата е мислила или почнала да пише. Със сестра ми също. Случвало ми се е да я набера и в този момент ми дава заето, след което тя ми казва, че ме набрала по същото време. Ей такива  :) А това вече по лювобните въпроси си направо вече отделна тема за телепатия. Случвало ми се е с няколко човека, които почти винаги съм гу усещала какво правят или как са без да сме се чували. Или знам , че ще видя въпросния  и го виждам.  :) :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Телепатия
« Отговор #3 -: Януари 31, 2014, 07:27:01 pm »
Цитат
Телапатия възниква когато има някакъв тип сродност, сходство, което намира и своето астрологично мунданно съответствие по отношение на наталните карти на двамата човека.
Също така ако се прокрадне спонтанно мисъл за някого, може да има вероятност ние да намираме място в мисловния му поток, но не съм сигурна в това.

И аз за последното изречение си мисля така. Един вид, че това е енергия, която се обменя . И ако има силно натрапчиви мисли , ей така от нищото, може би другия също мисли по това време за нас или насочва мсилите си в тази посока. Чела съм една книга едно време : " Освобождаване от енергийни влияния и зависимости ". Та, там се разискваше въпроса за някаква пъпна връв, която се създава, да речем с партньор ,на базата на мислите .
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Телепатия
« Отговор #4 -: Януари 31, 2014, 07:41:22 pm »
По-важното е канала по който протича менталната енертгия да е двустранно отворен, за да може да се осъществи взаимообмен и телепатия.

Интересно как би се усещал ако не е ?  ::) Дали мислите ще се връщат към нас  под формата на главоболие  например  :57:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Телепатия
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2014, 05:58:48 am »
При мен май е много силно това енергиино обвързване ... Не само развивам телепатия, но чета и мисли, дори по скайпа го правя и плаша хората. Много често някой като започне да си мисли за някаква тема аз му изпредварвам думите... С Тъндър няколко пъти вече го направих този номер - тя ми е доказателството!  :72: Също ако някой близък мой човек страда и аз страдам с него без дори да съм разбрал какво става и си седя вкъщи ... Много ги сънувам хората и предчувствам разни неща.... Дори имам чувството, че влияя подсъзнателно на хората и мога да им правя лошо и да ги разболявам, когато ме обидят. Веднъж се бях вбесил на 1 човек и след това  ми разказа как се събудил по средата на нощта с крясъци - усетил как силен гняв го е смазал.  :85: И други подобни случки съм имал. Дължа си силната интуиция на Нептун, мисля, че той е по телепатия и свързването с някакви фини енергии. Имам Слънце, Марс (У12) и Сатурн в 12 дом. Егати рентгена съм ...  :012: Това иначе, което споделих доста ме плаши и с причина! :o

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Телепатия
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2014, 07:55:51 am »
Споделям на Starinthe....,предположението за спонтанност тук.Когато искам някой си го "викам" ,но това става импулсивно ,без да съм концентрирана или на всяка цена,не мога да определя по кои астрофактори и по натал ,и синастрично е проявата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Телепатия
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2014, 05:34:13 pm »
BlackBetty,има ли връзка при теб под някаква форма между Луна , Меркурий  и психичните домове ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Телепатия
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2014, 05:54:02 pm »
Не зная дали е телепатия, но от доста време насам забелязвам следното: седя и разговарям с някого и знам, преди да е казал каквото и да било, какво ще каже. Не "чувам" мисли в главата си, а просто знам. Понякога си мисля, че елементарната психоанализа и познанията ми за другия ми играят тези шеги. Понякога след 10-ина минути разговор с някого разбирам начина му на мислене и оттам нататък ми е лесно да му следя мисълта предварително... Странно усещане е...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Телепатия
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2014, 06:16:46 pm »
Не зная дали е телепатия, но от доста време насам забелязвам следното: седя и разговарям с някого и знам, преди да е казал каквото и да било, какво ще каже. Не "чувам" мисли в главата си, а просто знам. Понякога си мисля, че елементарната психоанализа и познанията ми за другия ми играят тези шеги. Понякога след 10-ина минути разговор с някого разбирам начина му на мислене и оттам нататък ми е лесно да му следя мисълта предварително... Странно усещане е...

Уран по транзит активира ли в натала ти Слънце/Луна /Меркурий или конфигурация секстил ,3/4-ти домове и ако имаш Дева /Близнаци по главните оси ;Нептун към същите ,но без Светилата ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Телепатия
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2014, 06:25:00 pm »


Уран по транзит активира ли в натала ти Слънце/Луна /Меркурий или конфигурация секстил ,3/4-ти домове и ако имаш Дева /Близнаци по главните оси ;Нептун към същите ,но без Светилата ?!?

Какъв транзит!? Той натално си ги има големите тригони - Мерк+Юпи+АС (водолей) тригон Луна (рак)+Сатурн(близнаци) в 4 дом тригон Уран (везни) 8 дом, като + означава съвпад. Нептун ми е най-високата планета в картата и управлява Слънцето в 1 дом, в риби. В момента Уран ми е 1 дом, ама нищо не активира или поне не забелязвам. Беше правил опозе на Плутона ми преди 4 градуса ама така и съм пропуснала това  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Телепатия
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2014, 06:27:01 pm »
Пууууууууууууууу, че съм заспала шматка  :D!!! Чак сега се светнах, че транзитния Уран дето е на 10* в овен ми прави тригон към натален Нептун на 9,36* в стрелец, че и го е отминал да го е...  :57:  Барем да ме беше посъбудил...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Телепатия
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2014, 06:39:24 pm »


Уран по транзит активира ли в натала ти Слънце/Луна /Меркурий или конфигурация секстил ,3/4-ти домове и ако имаш Дева /Близнаци по главните оси ;Нептун към същите ,но без Светилата ?!?

Какъв транзит!? Той натално си ги има големите тригони - Мерк+Юпи+АС (водолей) тригон Луна (рак)+Сатурн(близнаци) в 4 дом тригон Уран (везни) 8 дом, като + означава съвпад. Нептун ми е най-високата планета в картата и управлява Слънцето в 1 дом, в риби. В момента Уран ми е 1 дом, ама нищо не активира или поне не забелязвам. Беше правил опозе на Плутона ми преди 4 градуса ама така и съм пропуснала това  :012:.

Много добре ,значи по някакъв начин трябва Уран най-вече или да е докоснал изброените от теб констелации преди време или сега го прави ,или  има сходящи аспекти към същите .Не попитах за натални ,защото стана ясно ,че има при теб такива предпоставки . ;)
Разгледай всички аспекти кратни на 30* ,както и тези на 45*,135*.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Телепатия
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2014, 12:41:03 pm »
АС дева, Луна в 11дом в рак тригон Плутон в скорпион в 3 дом. Слънце в козирог в 5 дом секстил Плутон и съвпад Нептун. Луна квадратура  Юпитер, опозиция Слънце и Меркурий. Юпитер ми е в 8 в Овен. Имам и един СЛВ в 8 в риби тригон с Луната.

Благодаря за споделеното. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Телепатия
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2014, 07:43:30 pm »
Аз тия телепатически неща тотано съм ги изхвърлила от инвентара, изключително са ми досадни, ахахах, много мразя някой да ми бърка из главата без мое позволение или да ми натрисва някакви чувства, да си се оправя сам. Който иска нещо да ми каже - има си уста за целта.  :85:

Няма как да ти "влизат " в главата ,ако ти не позволяваш . ;)

Според теб, къде пада акцента в картата ,кой натив не позволява да му "бъркат " в главата ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“