Автор Тема: Изкуството на танца  (Прочетена 3447 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Изкуството на танца
« -: Януари 31, 2014, 08:54:53 pm »
Какво се иска-Марс, Венера, Сатурн?

Ето няколко карти

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изкуството на танца
« Отговор #1 -: Януари 31, 2014, 08:55:28 pm »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изкуството на танца
« Отговор #2 -: Януари 31, 2014, 10:21:56 pm »
венера, марс и нептун - май такава беше най-често връзката

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изкуството на танца
« Отговор #3 -: Януари 31, 2014, 10:43:40 pm »
Нещо Юпитер ми се набива в очите във всички карти дето гледах. Освен горните ето още:

Венера в Риби опозиция Юпитер, пак Марс в Козирог съвпад Уран, опозиция Нептун
http://www.astro.com/astro-databank/Baronova,_Irina

Венера съвпад Юпитер в Стрелец, Марс в Риби квадрат Нептун и Юпитер
http://www.astro.com/astro-databank/Molinari,_Mia

Пак Венера съвпад Юпитер, опозиция Нептун, Марс в нулев градус Водолей
http://www.astro.com/astro-databank/Jackson,_Rowena

Венера съвпад Нептун, квадрат Юпитер
http://www.astro.com/astro-databank/Fracci,_Carla

Венера съвпад Юпитер
http://www.astro.com/astro-databank/Ferri,_Allessandra

Венера съвпад Юпитер, Марс съвпад Сатурн
http://www.astro.com/astro-databank/Jones,_Marilyn

И така нататък http://www.astro.com/wiki/astro-databank/index.php?title=Special%3ASearch&search=ballerina&fulltext=1 . А гледам, че много често Венера е в Овен, а Марс има нещо сатурново.
« Последна редакция: Януари 31, 2014, 10:46:47 pm от Satin »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изкуството на танца
« Отговор #4 -: Януари 31, 2014, 10:51:23 pm »
танците по принцип са си доста силови, подобно на спортистите, марс трябва да е замесен, просто по един по-артистичен начин

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изкуството на танца
« Отговор #5 -: Януари 31, 2014, 10:55:54 pm »
Хайде бързо да си признават тези дето умеят да танцуват  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изкуството на танца
« Отговор #6 -: Януари 31, 2014, 11:15:37 pm »
Ако направите тема за абсолютните бастуни, дървета и за музикалните инвалиди, аз съм на първа линия.  :85:

Аааа ще се скараме за първото място :P Първата ми двойка беше в 3-4 клас, защото не исках да пея в час по музика, бяха големи разправии, ама аз нали съм магаре и като се кажа не, значи е не, ако ще и света да се срути. Никой никога не успя да ме накара да пея, виж да дрънкам на пияното обичах, макар че и това не ми се отдаваше :012: Да танцувам не обичам, причината е че едно от нещата, които най-мразя е да ме гледат и да привличам вниманието, по-добре ми е в ъгъла, аз да виждам всичко, а мен никой :) Но обожавам да слушам музика, обичам и балета.

Тъндър, какво става с Венерата ти, помня само че е в съвпад с Марс?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изкуството на танца
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2014, 12:34:18 am »
Риби,Везни ,Слънце,Венера,Меркурий,2--ри,5-ти,8-ми ,Стрелец
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Изкуството на танца
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2014, 12:33:04 pm »
От личен опит- гледайте да е силен марс, най-добре земен знак , в козирог  ( че не е толкова буен като овнешкия)  :) в аспект с нептун. За балет  например, трябва да има нептун ( според мен) замесен. Аз съм с марс ( козирог) съвпад нептун и съм се занимавала 6 години с класически балет като малка. Бях ок, даже ако бях продължила имах потенциал, но ме удари пубертета и почнах да се знаимавам с "по-интересни неща"   ;D Иначе съм издържлива ( земните марсове са) и схващам бъзо движенията, но в дискотеки не обичам много да се кълча. Зависи от музиката и трябва да имам настроение , иначе се чувтвам леко тъпо ( все пак сатурн в 5ти). Ако всички са на градус и играят мога да спретна голям танцов сешън  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Изкуството на танца
« Отговор #9 -: Декември 09, 2014, 03:58:32 pm »
аз днес съм се разровила из старите темички :)

та, Сатин, за танците :) - много обичам да танцувам, умея го по природа (никога не съм го учила), почти няма нещо, което да не мога да изтанцувам (освен гимнастическите елементи де). Имам Марс в квадрат с Нептун, Венера в секстил с Нептун, Нептун в 5 дом.
Когато четях първата книга по астрология (на Червенков) останах много учудена, колко много "талант" имам :) - защото, реално, аз го мога, но само за "лично ползване" - никога не съм искала да се занимавам с танци. Това вероятно идва от съвпада на Нептун с ЮЛВ в 5 дом - "можеш го, но в този живот няма какво повече да направиш по въпроса :)". А може и от Сатурн да е, не знам.
Откакто китайските гимнастики/практики/бойни изкуства станаха известни, постоянно имам усещането, че аз това съм го правила, някакси вътре в мен всички тези движения са ми познати. "Знаех" кое движение защо, кога, и как се прави. На два пъти се пробвах да започна такива тренировки, но не се получаваше - изпитвах някакъв блокаж, и се отказах.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изкуството на танца
« Отговор #10 -: Декември 09, 2014, 04:14:37 pm »
Хайде бързо да си признават тези дето умеят да танцуват  :)

Умея, вродено ми е, не съм ходила на уроци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Изкуството на танца
« Отговор #11 -: Декември 09, 2014, 04:27:58 pm »
А какви са астрологичните предпоставки да танцуваш като спънат кон?  :043:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Изкуството на танца
« Отговор #12 -: Декември 09, 2014, 09:46:16 pm »
Хайде бързо да си признават тези дето умеят да танцуват  :)
като разглеждах картите на колежките-акробатки на малката ми дъщеря, които в момента са професионални танцьорки- всички имат връзка между 3-ти и 5-ти дом, като при всички е замесен Марс, Венера също
дъщеря ми има Марс У1, У5 в 12д в секстил с Уран У3 във 2д и в точен секстил с Юпитер У2 в 9д; Плутон У1, У12 в 12д в точен секстил с Венера У6, У7 в 10д
колежката ѝ, която направи агенция за аниматори е с Плутон У1 в 12д на АСЦ в секстил с Уран/ Сатурн У3 и Нептун във 2д; Марс У1, У5 в 3д съвпад с Венера у11, у12, у7- агенцията направи съвместно с друга тяхна съученичка/състудентка
друга тяхна колежка е забила Плутон У12 на К12, Марс У5,У12 в 11д на 2* от К12, Слънцето У9 съвпад с Марс, Юпитер У1 в 9д в тригон с Нептун съУ3 във 2д и взаимна рецепция с Меркурий в 1д на АСЦ; Венера У6, У11 в 10 съвпад с МЦ
работят предимно в чужбина, дори в момента, като денем са промотърки, че да нямат време за глупости  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Изкуството на танца
« Отговор #13 -: Декември 09, 2014, 10:18:32 pm »
Откакто китайските гимнастики/практики/бойни изкуства станаха известни, постоянно имам усещането, че аз това съм го правила, някакси вътре в мен всички тези движения са ми познати. "Знаех" кое движение защо, кога, и как се прави. На два пъти се пробвах да започна такива тренировки, но не се получаваше - изпитвах някакъв блокаж, и се отказах.
Нептун в 5д съвпад с ЮЛВ, но в тригон с Хирон риби в 9д- пробвала ли си йога?
Плутон У5 в 3д съвпад с Венера и Уран е в секстил с Нептун в 5д и тригон със СЛВ в 11д- в бъдеще се присъедини към клуб или група за танци

Happy58

  • Гост
Re: Изкуството на танца
« Отговор #14 -: Декември 10, 2014, 08:38:31 am »
Нептун в 5д съвпад с ЮЛВ, но в тригон с Хирон риби в 9д- пробвала ли си йога?
Плутон У5 в 3д съвпад с Венера и Уран е в секстил с Нептун в 5д и тригон със СЛВ в 11д- в бъдеще се присъедини към клуб или група за танци
Да, с йога се занимавам доста отдавна, но не толкова сериозно, колкото ми се иска - мързела ми е в повече. Другата особеност е (както и преди съм споделяла), че не мога да медитирам или да се концентрирам - в смисъл, че не мога да седя на едно място кротко повече от 1-2 минути. А мозъкът ми пък и толкова не издържа, ако не работи :). Знам, че това не е извинение, просто го споделям по повод астрологическите предпоставки.

Относно клуба - и това отдавна си го мисля, но някак не мога да отида някъде, където започват от А-Б (не ми е интересно), а пък не ставам за по-горните групи (или поне така си мисля), защото си нямам партньор. Другия ми проблем с групите е, че заниманията започват по-късно и естествено приключват късно вечерта, което ми нарушава доста физическото състояние. Все гледам за някакви дневни групи събота/неделя, но около мен няма такива. Но ще трябва да направя нещо по въпроса, права си, защото СЛВ 11 дом си иска неговото. Благодаря за напомнянето. :)