Автор Тема: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си  (Прочетена 8623 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« -: Февруари 01, 2014, 09:49:47 pm »
Това (не)значително допълнение към облеклото ,което ни прави значими,започващо от 2-ри дом и завършващо с Венера.

Знаците на върха на К2,на Венера ,аспекти ,планети във 2-ри ,Луна дават ли пълната информация за аксесоарите ,които ни "допълват" или пък нямаме нужда от тях,кога и защо?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2014, 10:19:25 pm »
мдам..Венера, Луна и пак Венера - заради тях ми се "налага" да ги нося, често и ми харесва, но в повечето случаи ми е дразнещо, ако можеше само по работно облекло (дънково) или спортно да си ходя всеки ден на работа, щях да съм най-щастлива, особено валидно ми е напоследък - уморих се от толкова години делово обличане. Завиждам на тия, които могат да си позволят да си измият зъбите и очите сутрин, да сложат дънки и блузка с удобни обувки и да заминат...
нещата се променят обаче, ако не ми е наложено отвън и да речем месец не съм била в ежедневен работен ритъм по някаква причина - дънките и тенсиките с липсата на аксесоари и ниски обувки, тутакси биват заменение от другите им крайности

всъщност - и едното, и другото са все проявления на Венера и Луна :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2014, 10:35:06 pm »
Abroad,аксесоар любим и как се свързва при теб с натални Луна и Венера ,2-ри дом ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2014, 11:29:51 pm »
Има резон за АСЦ ,нали е нашето "второ" лице,хм...защо не  ::)

Но би трябвало да са бляскави твоите аксесоари ,да се забелязват ,все пак Венера в Лъв ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2014, 11:46:59 pm »
Не напротив, не обичам забелязващи се неща. Не обичам и блестящи неща, което във всяка книга, която отворя, е като върховен постулат за Венера в Лъв. Може би по-"видима" - примерно в първи дом, или някой друг ъгъл, вече повече щеше да иска да бъде забелязвана, и от там може би щях да си слагам такива неща. Въпреки че като видя нещо блестящо - много блестящо, не умрено блестящо определено си мисля, че е ужасно.  :012: :012:
Не обичам и ярки, искрящи цветове, предпочитам спокойни, пастелени, умерени. С жълто, примерно, никога никой не ме е виждал, не вярвам и да ме види.  :012: :012: Същото, но в по-малка сила важи за оранжево и цикламено - т.е всичко, което се набива на очи. И си мисля, че е точно от скромния ми асцендент и това, че управителя му е в сравнително скромен знак. Но и Венера в 12 има много общо.

Ха,ха -металът ,колко малко блести,среброто може да не е злато ,но ...е камъка на Рак и не е тенеке,стила "метал-гръндж " не оставала незабелязан,така че ...не мисля,че Венера в Лъв може да бъде скрита и покрита ,а ти имаш цял стелиум там ,колкото и на АСЦ Дева да не му стиска ,и на Луна в Козирог да не й се иска ,но тя нали беше в 5- ти ?!? ;)
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 11:50:51 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2014, 12:06:37 am »
Хората ,свързват ли те с някакъв аксесоар ,който само ти носиш или определя част от теб ,особеност от характера ,темперамента ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2014, 12:28:46 am »
само бели метали - може стомана и бяло злато, но най-вече сребро. без жълти/оранжеви и т.н. огнени метали и камъни. харесва ми новият италиански дизайн - по-масивни изчистени геометрични форми за пръстени и пенданти, филигранните ме възторгват, но не са мой стил. все пак  най-устойчиво бижу - пръстен с малък брилянт, бял метал, разбира се. напоследък една малка брошка-пендант с гранати и оливин - талисман ми е, но го нося само когато съм заспала, да ми раздвижи енергията - нали е марсианец.
обеци - като част от униформата е - ушите са ми пробити и не може да са "голи", често си прибирам косата в кок или опашка, та съвсем се откриват, но те обеците са и горе-долу точно колкото да запълнят дупките :D.  сега са ми любими едни малки черни/сини опали, но най-често нося бели май топази или сапфири - не съм сигурна, но не бяха на "брилянтна" цена, а пък са шлифовани много грижливо.
аксесоари - големи/огромни чанти, естествена кожа или плат. обувки - разнообразни откъм цветове, височина и форма. часовник само ако ходя на места, където не мога да си държа телефона отгоре на масата.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2014, 12:43:52 am »
Нямам намерения да ги пробивам, може би наистина ако ме удари някой скорпионски или плутонски транзит, може да го направя.

аз бях малко по-голяма, пробих си ги собственоръчно, с една "губерка" с навосъчен конец вкъщи на свещи - по време на режима на тока една зима. затуй и вероятно не са ми се възпалявали и са понасяли всякакви матриЯли без да се оплакват :043:
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2014, 12:48:03 am »
Хм,и трите имаме Венера в различен знак ,Луна също  ,а пък харесваме белите метали-аз също нося само сребро и бяло злато . ::)

Не си свалям от ръцете си два пръстена -единият е масивен ,а другият много фин,задължително гривна;не ходя и без колие,и без обици.
Много често съм с цвете в косите -червено,ходя с шапки ,от такива с периферия до каскет,винаги имат малка брошка ;ръкавици според случая;чанти големи ,предимно в червено;очила големи с тъмни рамки през всеки сезон.

К2 Козирог,Сатурн в Овен съвпад Венера/Луна в 5-ти,АСЦ Стрелец
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2014, 12:58:37 am »
Ууу за чантите и аз забравих, че обичам големи - и повече ми харесват и са ми по-удобни - аз все мъкна нещо тежко със себе си и си имам изграден навик от ученическите години. Ако не ми тежи, се чувствам все едно съм забравила нещо.  :85: Сега и в университета ми е по-удобно - за папки, листи, компютъра, да мога да си прибера в голямата чанта.  :012: Иначе ето снимката долу какво нося.

Рени, по твоя въпрос за аксесоара, да, има един такъв, който доста често се забелязва и свързват с мен и този пръстен го има и на снимката. Става въпрос за сребърния пръстен, в античен стил с лика на някакъв човек там. Аз съм го кръстила Цезар, де. Този пръстен буквано го носих години без да го смъквам. Като отида на ново място, все се забелязва. И като го махнах преди време с цел да разнообразя, много хора ме питаха за него.  :012: Къде е и какво се е случило.  :012: :012:
Ще забележите, че няма обеци - това е така, защото не нося. Първо, като малка не са ми пробили ушите, майка ми ме издърпа и накара на 13-14 някъде чак да ги пробия. Но се инфектираха, де. Тя твърдеше че е заради някакви там работи, че не съм ги мазала, за мен това бяха глупости, а и не можех да си легна на едната страна да спя. Махнах всякакви обеци и я оставих тази работа.  :012: На едното ухо и до ден днешен се усеща едно останало  топченце от този ритуал. Нямам намерения да ги пробивам, може би наистина ако ме удари някой скорпионски или плутонски транзит, може да го направя.

Цитат
   Аз съм го кръстила Цезар,         

След това тук спрях да чета -достатъчно за Венера в Лъв ,нали  :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2014, 01:05:22 am »
Thunder,малко като на магьосница ги усетих твоите аксесоари ,но "бягаш" предимно по Сатурн в бижутата. ;)

Наистина пръстена е уникален  :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2014, 01:09:38 am »
Цезар е плешивец, Тъндър, тоя ще да я накой бог. Минимум :19: Орфей
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2014, 01:11:03 am »
Цезар е плешивец, Тъндър, тоя ще да я накой бог. Минимум :19: Орфей

Разсмя ме от сърце  :08: :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2014, 01:15:55 am »
И брада няма - може би Аполон :) или Александър Велики
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2014, 01:24:23 am »
Да ,може би и 5-ти дом участва тук ,и Слънце  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“