Автор Тема: Нептун-професионалисти и глупаци  (Прочетена 23199 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2014, 07:41:30 pm »

Иначе ако под глупост имаме предвид наивност в случая, Нептун е мастър.  :)

наивни са децата,вярват на всичко,а останалите вярват в илюзии,но дали това е  от глупост ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #31 -: Февруари 07, 2014, 07:51:52 pm »

Иначе ако под глупост имаме предвид наивност в случая, Нептун е мастър.  :)

наивни са децата,вярват на всичко,а останалите вярват в илюзии,но дали това е  от глупост ::)

Дете  на 5 г. вярващо в Дядо Коледа е наивно и щастливо;
Дете на 55 г. вярващо в символиката на Дядо Коледа е все още щастливо;
Дете на 55 г и повече, вярващо в Дядо Коледа вече е само глупаво и безкрайно "щастливо" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2014, 10:44:13 pm »
Илюзията сама по себе си е магия и не е проблемна до момента, в който не започне да пречи на истинското щастие. Хората стават много докачливи, когато някой, чрез делата си, живота си, действията си, показва, че вероятно нашата илюзия не е реалност. С Нептун често се предозира, защото е приятен, а всеки обича приятното в живота си.  :29:

Кога Нептун е в "повече " ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2014, 08:50:23 am »
Илюзията сама по себе си е магия и не е проблемна до момента, в който не започне да пречи на истинското щастие. Хората стават много докачливи, когато някой, чрез делата си, живота си, действията си, показва, че вероятно нашата илюзия не е реалност. С Нептун често се предозира, защото е приятен, а всеки обича приятното в живота си.  :29:

Кога Нептун е в "повече " ?!?

когато не можеш вече да спреш и от приятно става трагично :o
ставаш пациент на заведения като изтрезвително,клиники за лечение на зависимости,болници,затвор, все нептунови и те

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2014, 08:54:10 am »
Илюзията сама по себе си е магия и не е проблемна до момента, в който не започне да пречи на истинското щастие. Хората стават много докачливи, когато някой, чрез делата си, живота си, действията си, показва, че вероятно нашата илюзия не е реалност. С Нептун често се предозира, защото е приятен, а всеки обича приятното в живота си.  :29:

Кога Нептун е в "повече " ?!?

когато не можеш вече да спреш и от приятно става трагично :o
ставаш пациент на заведения като изтрезвително,клиники за лечение на зависимости,болници,затвор, все нептунови и те

Това е така ,но кога/как поставен Нептун в натала показва такива тенденции ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2014, 09:04:35 am »

Това е така ,но кога/как поставен Нептун в натала показва такива тенденции ?!?

когато е по-силен по статус от сатурн/контрола/

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2014, 09:20:58 am »

Това е така ,но кога/как поставен Нептун в натала показва такива тенденции ?!?

когато е по-силен по статус от сатурн/контрола/

Статуса на Нептун,не съм сигурна дали може да се определи ,по-скоро може би този на Сатурн в натала .
Например ,поколението с Нептун в Козирог и Сатурн там ,както и Сатурн в Стрелец,Нептун в Козирог,в каква посока е тенденцията при тях?!?
Поколението със Сатурн в Риби 65'-67' и Нептун в дома на Сатурн,тригона откъм кои домове се случва....тук какво се случва ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2014, 09:29:02 am »
ето един типичен представител пристрастен към" приятното" и " нептуновото щастието "

“Обвинявайте продуцентите, които ми дава толкова много пари със съзнанието на кого ги дават.”
"Чарли Шийн, който беше изписан от болница след последната си злоупотреба с наркотици и алкохол, заяви, че няма намерение да променя начина си на живот.
   
   "Бях трезв в продължение на пет години и ми беше адски скучно", заяви Шийн....."   http://hotnews.bg/n/charli-shijn-skuchno-e-da-si-trezv.34004.html


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2014, 06:53:48 pm »
ето един типичен представител пристрастен към" приятното" и " нептуновото щастието "

“Обвинявайте продуцентите, които ми дава толкова много пари със съзнанието на кого ги дават.”
"Чарли Шийн, който беше изписан от болница след последната си злоупотреба с наркотици и алкохол, заяви, че няма намерение да променя начина си на живот.
   
   "Бях трезв в продължение на пет години и ми беше адски скучно", заяви Шийн....."   http://hotnews.bg/n/charli-shijn-skuchno-e-da-si-trezv.34004.html

Благодаря ,Стреличка за примера,наистина е типичен по казуса-Марс съвпад Нептун,УАСЦ квадрат Нептун ,Слънце опозиция Сатурн Риби ,стелиум в Дева -"Аз не съм виновен,те (другите ) са отговорни за това ,което съм  аз !" ,"Никой не може да разбере  моята творческа ,алтруистична и авантюристична същност -скучно ми е с вас (земните) !"
"Аз съм професионалистът ,а вие сте (другите)  глупаците ,които плащате за моите "професионални " изяви !!!" ....познато  ;)
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 06:59:19 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #39 -: Юли 24, 2017, 12:19:47 am »
При мен Нептун в 11 дом, ако ми е точна картата следва да е на К11.

Нещата, които прочетох по-напред за положението на Нептун в 11 Д на мен лично НЕ ми пасват:
- никога не съм усещала принадлежност към екип/колектив, не ми допада да работя с някого и предпочитам да го правя самостоятелно, ако не става се опитвам да направя така, че да стане, както аз искам, макар да е трудно и бавно; често другите от колектива ми копират идеите или си ги преписват за свои;
- не съм член на никакви организации или клубове - самата мисъл да принадлежа към някакво сдружение ме изнервя и мисълта, че трябва да следвам сляпо някакви правила;
- политиката не ме вълнува, никога не ми е била цел и отдавна се отказах от разни утопии за съвършено общество;
- приятелите - никога не съм имала "най-добра приятелка", често се случва някакви неясни и недоизказани неща да прекратяват отношенията, не мога да се похваля с предани и честни приятели, някак ми е доста утопично в днешно време...

Единствената преработка, която правя може би е, че винаги проявявам някаква форма на благотворителност ::)

Happy58

  • Гост
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #40 -: Юли 24, 2017, 11:06:28 am »
При мен Нептун в 11 дом, ако ми е точна картата следва да е на К11.

Нещата, които прочетох по-напред за положението на Нептун в 11 Д на мен лично НЕ ми пасват:
- никога не съм усещала принадлежност към екип/колектив, не ми допада да работя с някого и предпочитам да го правя самостоятелно, ако не става се опитвам да направя така, че да стане, както аз искам, макар да е трудно и бавно; често другите от колектива ми копират идеите или си ги преписват за свои;
- не съм член на никакви организации или клубове - самата мисъл да принадлежа към някакво сдружение ме изнервя и мисълта, че трябва да следвам сляпо някакви правила;
- политиката не ме вълнува, никога не ми е била цел и отдавна се отказах от разни утопии за съвършено общество;
- приятелите - никога не съм имала "най-добра приятелка", често се случва някакви неясни и недоизказани неща да прекратяват отношенията, не мога да се похваля с предани и честни приятели, някак ми е доста утопично в днешно време...

Единствената преработка, която правя може би е, че винаги проявявам някаква форма на благотворителност ::)

знакът, в който е Нептун също има значение, както и кой дом управлява.
Иначе, като цяло, Нептун в 11 би трябвало да е заблуда относно приятели/съмишленици, или пък измама от тяхна страна, по някакъв начин, а може да е и несигурност в отношения с приятели/съмишленици. Зависи какви са наталните характеристики.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #41 -: Юли 24, 2017, 02:10:38 pm »
Нептун пасва и е силен за хората отдадени на изкуството, на идеалистите, терапевтите, алкохолиците, наркоманите, на онези, които следват някакви вътрешни копнежи за духовно призвание и универсална любов. За нативи с изразена природа на Марс, Меркурий, Сатурн, Земя, квадратури, съвпади, им е трудно да се напаснат със знаково-домово-аспектно персонално  натално положение на Нептун. Така че, споделеното за Нептун в 12-те дома не е грешно като информация, но информацията може да се изразява грешно, неясно, не така видимо, а това често дразни и другите. 
Но пък в последните няколко години се наблюдава как масово всички търсят  някаква проява по/на Нептун.   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #42 -: Юли 24, 2017, 02:19:40 pm »
За мен всичко написано в началото за Нептун в дом е болезнено вярно. Ако изровите източника, да кажете;
//Нептун е най-занимаващата ме планета в този ми живот.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #43 -: Юли 24, 2017, 03:49:48 pm »
Какво ти прави Нептун, къде ти е натално и какви аспекти? Кое от написаното важи за теб ?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Нептун-професионалисти и глупаци
« Отговор #44 -: Юли 24, 2017, 06:04:26 pm »
знакът, в който е Нептун също има значение, както и кой дом управлява.
Иначе, като цяло, Нептун в 11 би трябвало да е заблуда относно приятели/съмишленици, или пък измама от тяхна страна, по някакъв начин, а може да е и несигурност в отношения с приятели/съмишленици. Зависи какви са наталните характеристики.

Така е. Нептун е в козирог и е У1. Нямам приятели козирози, макар и да ги привличам по странен начин.