Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 287437 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1800 -: Януари 03, 2020, 07:05:08 pm »
На 20 декември, Сатурн отново (на)стъпи  градуса, в който спря април, 20 * Козирог- имате ли наблюдение какво е узряло в този период от 9 месеца, за да се роди и да се гради по него в активираните сфери от Сатурн ?
Мда, при мен вече е върху Венера У5 , която е на 21.07 гр.
Наложихме си финансови забрани и празниците минаха без много джиткане.
Просто се ужасих от размера на разходите за няколко месеца.
Изобщо, темата финанси ми е много присърце, и то не конкретно моите, защото мога да си правя сметката, но се налага да слагам ред и в харчовете на партньора.
« Последна редакция: Януари 03, 2020, 07:07:02 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1801 -: Февруари 04, 2020, 12:22:47 pm »
Сатурн ми е в съвпад с  АС от към 1Д.При квадратура преди 7г. изживях най-големия кошмар в живота си.Слава Богу всичко се размина благополучно.Сега предстои опозиция от 7Д.Характера на проявление е подобен.Няма да издържа психически подобен кошмар.Как мислите(аз не мога да мисля в момента),дали опозицията ще е по-силна от квадратурата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1802 -: Февруари 04, 2020, 09:05:46 pm »
Магика, 180* е най-голямото разстояние между две точки в природата, това какво ти говори ?!
Опозицията Сатурн -Сатурн е резонен аспект от цикъла. На всеки 7 г тр. Сатурн прави динамичен аспект с наталния и ангажира натива със своите аналогии, товарейки го с отговорности и задачи, които е нужно, съответно да въведе в ежедневието си в посочената сфера, при съвпад, да действа по зададен план, без да се отклонява, при растящ квадрат, даже и ако се наложи да започне наново, да реализира план и направи избор в съответната сфера, кое от изминалите 14 г е съществено, реално изпълнимо и да го ползва в следващите 7 г, докато опита дава резултати и след това да приеме спада на от възхода, при намаляващия квадрат, подготвяйки почвата, за следващите 28 г . Аналогично на цикъла на Слънчево-Лунния цикъл, на 7-14-21-28-35-42-49-56-63-70-77-84.. възраст +/- 1 г около посочените.
Първо разглеждаш статуса на наталния Сатурн и тогава изпадаш в драматична роля. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1803 -: Февруари 05, 2020, 01:49:31 pm »
Сатурн ми е в съвпад с  АС от към 1Д.При квадратура преди 7г. изживях най-големия кошмар в живота си.Слава Богу всичко се размина благополучно.Сега предстои опозиция от 7Д.Характера на проявление е подобен.Няма да издържа психически подобен кошмар.Как мислите(аз не мога да мисля в момента),дали опозицията ще е по-силна от квадратурата?

Опозицията Сатурн Сатурн на тази възраст се преживява за втори път - първата е на 14 години. По избора, направен при първата опозиция, казват, че може да се съди за резултата от втората. При теб наистина е трудно по-скоро заради съвпада луна уран, който сега е активиран и от тр. уран тъй като опозицията Сатурн Сатурн съвпада с урановата.

Ако пуснеш карта с прогресии ще мога да кажа нещо по-конкретно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1804 -: Февруари 05, 2020, 11:15:45 pm »
Виждам само квадратурата на пр.Слънце към мат.Венера и пр.Луна опозиция стелиум в 5Д,тригон нат.Плутон,но съм до там...
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 11:19:57 pm от Магика »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1805 -: Февруари 05, 2020, 11:41:47 pm »
Сатурн ми е в съвпад с  АС от към 1Д.При квадратура преди 7г. изживях най-големия кошмар в живота си.Слава Богу всичко се размина благополучно.Сега предстои опозиция от 7Д.Характера на проявление е подобен.Няма да издържа психически подобен кошмар.Как мислите(аз не мога да мисля в момента),дали опозицията ще е по-силна от квадратурата?
Ти имаш квадрат между натални Сатурн и Уран/Луна, които преди 7г транзитен Сатурн е задействал; сам по себе си тр. Сатурн в 4д върху Луната е труден аспект, който оставя последици задълго, след като е отминал, затова имаш лоши спомени, а не заради квадрата му с натален Сатурн (такъв са имали всички от твоето поколение). Предстоящата опозиция на транзитен Сатурн с натален Сатурн съвпада с Урановата опозиция, през която всички преминават- кои с по-леки сътресения, кои с по-значителни промени, но промяна има винаги.  Миналата година имах квадрат на тр Сатурн в 4д с натални Луна (7д) и Слънце (2д) и имах конфликт с дъщерята, но за кратко, сдобрихме се след няколко дни и се върнах при нея на морето. Имах и лит. награда- за пръв път с финансово покритие- нея отдавам на СД Юпитер на МС, но все пак се случи въпреки квадрата тр Сатурн- нат Слънце, нат Венера У2 и нат Юпитер У4.
Е, имах ядове с другите наследници на имота- къщата на родителите ми, както и покрай това, че хазаина поиска да освободя апартамента, за да го продава, но това са бели кахъри- в крайна сметка Сатурн чисти ненужното.
Тогава Луната по прогресия беше в 8д (наследства)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1806 -: Февруари 06, 2020, 04:56:24 pm »
Виждам само квадратурата на пр.Слънце към мат.Венера и пр.Луна опозиция стелиум в 5Д,тригон нат.Плутон,но съм до там...

Да, тази квадратура не е приятна, като гледам и прогресивни марс и венера са в опозиция, а те управляват оста ИЦ-МЦ, която пък по прогресии е нулев градус - промени в дома и професионалната сфера. Общо взето би трябвало да е период с доста събития и като мине прогресивното пълнолуние и пр. луна пресече АЦ вече да се уталожат нещата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1807 -: Март 14, 2020, 06:27:00 am »
На 22.03.2020г.Сатурн прави ингрес в знак Водолей.На 31.03.транзитен Марс съвпад Сатурн.5-10 май-стационарен ,преди ретроградие.1-2 юли,Сатурн се връща в козирог.На 29.09.20г.обръща се директен в 25*на козирог квадрат ретрограден Марс в овен.
При мен и семейството задейства важни точки .
« Последна редакция: Март 14, 2020, 06:43:24 am от Сафо »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1808 -: Март 14, 2020, 07:32:15 am »
на 31 .03 има два мощни съвпада

юпитер-плутон в 25 гр.козирог

марс-сатурн в 1 гр.водолей каре уран

марс диспозитор на новолунието в овен,което е в квадратура с възлите,
дано това е началото на края на разпространението на заразата и вдигане на извънредните мерки

пролетното равноденствие 20.03/2020г.за софия -асц.риби ,юпитер съвпад марс,плутон
« Последна редакция: Март 14, 2020, 09:03:57 am от strelicka »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1809 -: Март 15, 2020, 11:10:09 am »
на 31 .03 има два мощни съвпада

юпитер-плутон в 25 гр.козирог

марс-сатурн в 1 гр.водолей каре уран

марс диспозитор на новолунието в овен,което е в квадратура с възлите,
дано това е началото на края на разпространението на заразата и вдигане на извънредните мерки

пролетното равноденствие 20.03/2020г.за софия -асц.риби ,юпитер съвпад марс,плутон
[/color]Това е кофти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1810 -: Март 15, 2020, 11:23:32 am »
Сафо, защо е кофти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1811 -: Март 15, 2020, 11:29:11 am »
Пролетно равноденствие 2020 г
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1812 -: Март 15, 2020, 12:07:45 pm »
Сафо, защо е кофти ?
Защото упр.Асц е съвпад с малефик.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1813 -: Март 15, 2020, 12:25:16 pm »
Венера също може да се "бори" за управление над АСЦ, защото е на трон и въпреки че е извън секта е най-дневната от нощните планети, което не променя много ефективността й. Вижда АСЦ със секстил, не е наранена от малефици, западна, достатъчно отдалечена от Слънцето. В напрегнат аспект с Луна, което увеличава "хладното " (Луната е намаляваща)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1814 -: Март 15, 2020, 12:36:38 pm »
Венера също може да се "бори" за управление над АСЦ, защото е на трон и въпреки че е извън секта е най-дневната от нощните планети, което не променя много ефективността й. Вижда АСЦ със секстил, не е наранена от малефици, западна, достатъчно отдалечена от Слънцето. В напрегнат аспект с Луна, което увеличава "хладното " (Луната е намаляваща)
Това добре ли е?Венера е у8 дом и е силна и вижда АСЦ.
Рени,картата на пролетното равноденствие до следващото такова ли е в сила,или до лятното равноденствие?